Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Awatar użytkownika
ritm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 15, 2016 12:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: ritm » śr kwie 13, 2022 10:09 pm

Panie @Wampir z Pniew, może zna Pan temat, niegdyś posiadał Pan produkt, aromat spożywczy o nazwie Joyetech - 555. To był grall. Nie zalega gdzieś tam może u Pana, w piwnico-magazynach legendarnego VapeLabu, chociaż jedna buteleczka ww. płynu? :czajniczek:

eD
pychmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 17, 2020 6:05 am
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: pychmen » śr kwie 13, 2022 9:51 pm

Spirytus dodany w ilości 2%. Około miesiąc przegryzania się. Dodatkowo okazjonalnie robiona kąpiel w ciepłej wodzie.
Mętny nadal pozostał, sytuacja niewiele się poprawiła.
I tu pytanie: czy można tego już używać, czy może jednak spisać na straty?

Na zdjęciu widać mętność, środkowa butelka przedstawia liquid w pełni klarowny, dla porównania.

Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: Alchemik » sob lut 19, 2022 7:27 pm

pychmen pisze:Rozumiem że kąpiel jak i posiadowka na grzejniku przy otwartej butelce powinna się odbywać?

Jeżeli chcesz z tego zrobić aromaterapię, to tak... Jeżeli jednak ma z tego wyjść liquid, to butelka ma być szczelnie zakręcona, a temperatura nie wyższa od 45-50 °C.

Opisywany powyżej proces "oddychania" liquidu jest jedną z wielu legend krążących w świecie wirtualnym i wymaga kilku słów komentarza. Pozostawiając otwartą butelkę na pewno zaobserwujemy zmianę smaku liquidu, lecz na 100% nie będzie to oczekiwane pozbycie się (cokolwiek to oznacza) "chemicznego posmaku". Co więc naprawdę w naszym produkcie się zdarzy? Stwierdzimy zmianę smaku i aromatu spowodowaną odparowaniem składników najbardziej lotnych (o najniższej temperaturze wrzenia). Tylko i aż tyle...

Może się oczywiście zdarzyć, iż efekt końcowy przypadnie nam do gustu, lecz jest to rodzaj loterii, gdyż ciężko nad tym procesem zapanować i za każdym razem możemy uzyskać inne wyniki finalne.

A teraz sam na siebie nakrzyczę za spamowanie (przepraszam Piotrze :wstydzi:).

:BtT:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: Wampir z Pniew » sob lut 19, 2022 6:02 pm

@
Awatar użytkownika
pychmen
Kwestia otwartej butelki jest dyskusyjna moim zdaniem. Zapewne bijesz do techniki "steeping & breathing". Kąpiel, bądź sauna przy otwartej butelce ma dwie zalety i równoważne dwie wady. Po pierwsze uznaje się, że redukuje chemiczny posmak i ewentualne przearomatyzowanie, z drugiej strony potrafi zmniejszyć ilość nikotyny w zawartości i w szczególnych przypadkach, możemy faktycznie przedobrzyć z wietrzeniem i smak będzie zbyt płaski. Ja bym proponował zacząć cały proces od opcji z zamkniętą butelką. Jeśli jednak zamierzasz postawić na kontakt z tlenem, to niech to trwa naprawdę krótko, kilka minut i amen. Tak czy siak mam wrażenie, że ostatecznie i tak będziesz musiał posiłkować się spirytusem, gdyż oba te aromaty są bardzo wymagające w tej kwestii, niemniej warto spróbować. :)
pychmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 17, 2020 6:05 am
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: pychmen » sob lut 19, 2022 4:19 pm

Dzięki za wyjaśnienia.

W takim razie zaczynam od rozgrzewania. Rozumiem że kąpiel jak i posiadowka na grzejniku przy otwartej butelce powinna się odbywać?
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: Wampir z Pniew » sob lut 19, 2022 9:40 am

@
Awatar użytkownika
Alchemik
Faktycznie, dziękuję Arturze za zwrócenie uwagi. Trochę poleciałem z tematem i przypomniałeś mi o tej kwestii. Ostatnio mam coś nie tak z myśleniem, ale to po prostu Covid mnie dorwał i sporo rzeczy nie ogarniam. Tak więc kolego @
Awatar użytkownika
pychmen
, przepraszam za wprowadzenie w błąd i zbytni hurraoptymizm z mojej strony. Zacznij od kąpieli w mocno ciepłej wodzie (ewentualnie skorzystaj z kaloryfera, bo mamy sezon grzewczy, więc nie będzie pustych przebiegów), jeśli to nie poskutkuje, to wtedy albo spirytus, albo magiczny dodatek od MA. Najwięcej zabawy niestety czeka Cię z Colą, bo to jest straszny dziad jeśli chodzi o mętność.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: Alchemik » sob lut 19, 2022 9:25 am

Wampir z Pniew pisze:@pychmen A to jak najbardziej, nie ma przeszkód, jedynie wizualne. :)

No nie do końca się z Tobą zgodzę Piotrze, gdyż w przypadku niektórych aromatów może nastąpić spuchnięcie uszczelek i/lub uszkodzenie innych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Opisywane zmętnienie to nic innego jak emulsja (mikroskopijne kropelki stężonego aromatu rozproszone w całej objętości liquidu) i stąd agresywne działanie na niektóre materiały. Po homogenizacji nie mamy takich obszarów wysokiego stężenia agresywnych składników i otrzymany produkt nie powinien być już niebezpieczny dla wskazanych powyżej elementów.
Brak homogenizacji wpływa również na możliwość (a właściwie jej brak) "przegryzienia" się liquidu, więc mogą występować (czasami dość znaczące) różnice w smaku i aromacie tworzonych kompozycji.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: Wampir z Pniew » pt lut 18, 2022 11:05 pm

@
Awatar użytkownika
pychmen
A to jak najbardziej, nie ma przeszkód, jedynie wizualne. :)
pychmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 17, 2020 6:05 am
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: pychmen » pt lut 18, 2022 9:48 pm

Wizualnie mi to nie przeszkadza, zastanawiam się tylko czy bez przeszkód mogę już posmakować tego bimberku.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja na temat aromatów spożywczych czyli Aromatyczny.pl przedstawia

Postautor: Goomowiec » pt lut 18, 2022 7:17 pm

Na zmętnienie są dwa "domowe" sposoby. Spirytus i/lub ciepła kąpiel. Ja mam zawsze problemy z MA Apfelstrudlem. Można też kupić HomoLiq u MA właśnie, przyśpiesza homogenizację liquidów.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości