„CUSTARD KING”- czy ktoś z was kiedyś to mieszał i pomoże?

Grubson022
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2020 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

„CUSTARD KING”- czy ktoś z was kiedyś to mieszał i pomoże?

Postautor: Grubson022 » pt paź 08, 2021 5:42 pm

Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że teraz dużo szukania przede mną. Tymczasem czeka mnie kolejny zakup tytoni od MA. Dzięki wielkie za chęci i poświęcony czas.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

„CUSTARD KING”- czy ktoś z was kiedyś to mieszał i pomoże?

Postautor: Tommy Black » pt paź 08, 2021 4:12 pm

Alchemik pisze:Czując się pośrednio wywołanym do odpowiedzi, muszę stwierdzić, iż prawdę powiedziawszy Tomku, to opisana przez Ciebie metoda jest właśnie alchemiczna i niewiele ma wspólnego z chemią. Wszak to alchemik bazował w swych działaniach na substancjach naturalnych (skrzydełka muchy, żabie oczy, etc.)...


No właśnie, wywołanie było nieco podprogowe albowiem nie chciałem od razu wyjechać z tymi skrzydełkami muchy, żabimi oczami, sproszkowanym penisem bawoła, co by nie zrazić czy wystraszyć pana @
Awatar użytkownika
Grubson022
który idzie dopiero w chemię a tu trzeba alchemii. Jednak, jeśli nas posłucha i nie wysadzi Salonu w powietrze, ma szansę zostać Custard Kingiem.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

„ CUSTARD KING”- czy ktoś z was kiedyś to mieszał i pomoże?

Postautor: Alchemik » pt paź 08, 2021 3:51 pm

Tommy Black pisze: (...) podejdź do tego jak chemik nie alchemik.

Czując się pośrednio wywołanym do odpowiedzi, muszę stwierdzić, iż prawdę powiedziawszy Tomku, to opisana przez Ciebie metoda jest właśnie alchemiczna i niewiele ma wspólnego z chemią. Wszak to alchemik bazował w swych działaniach na substancjach naturalnych (skrzydełka muchy, żabie oczy, etc.), a mizerny chemik to tylko jakieś ketony, aldehydy i kwasy karboksylowe. :-D
A co do meritum Twojej wypowiedzi, to zgadzam się w 200%. Proszę jednak pamiętać, iż nigdy nie stworzymy 100% klona bazując na innych komponentach, gdyż każdy aromat ma swój własny, niepowtarzalny charakter (patrz chociażby na setki różnych aromatów miętowych) i podmiana jednego składnika może znacząco zmienić odbiór smakowy całej kompozycji. Kto to jednak wie? Może Twój wyrób będzie o niebo lepszy? Jedno jest absolutnie pewne - będzie to Twoje dzieło skomponowane pod Twoje preferencje. :jupi:

Zachęcam do zabawy w małego alchemika...


d1
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

„ CUSTARD KING”- czy ktoś z was kiedyś to mieszał i pomoże?

Postautor: Tommy Black » pt paź 08, 2021 2:19 pm

Grubson022 pisze:Aromaty mi znane, ale mam problem z ich zakupem. Mam na myśli Sweet Cream,_Vanilla Swirl, RY4 mam zapas. Chyba że bardzo słaby jestem w szukaniu. :blush:


d1


Rynki się zmieniają, producenci też a najbardziej asortyment. Jeśli Ci tak bardzo zależy na odwzorowaniu tego smaku, to podejdź do tego jak chemik nie alchemik. Zastanów się nad tymi aromatami, określ je sobie, poszukaj wokół siebie.
Sweet Cream to po prostu śmietanka, na dodatek bardzo słodka, zamienników i odpowiedników jest sporo.
Vanilla Swirl to delikatna waniliowa mgiełka, czyli na pewno nie Vanilla Pipe na przykład ale i nie Vanilla French, bo takiej nie znają nawet Francuzi.
Trzeba po prostu szukać, tworzyć, komponować. Tak powstają smaki w których się zakochujemy...
Grubson022
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2020 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

„ CUSTARD KING”- czy ktoś z was kiedyś to mieszał i pomoże?

Postautor: Grubson022 » czw paź 07, 2021 10:12 pm

Aromaty mi znane, ale mam problem z ich zakupem. Mam na myśli Sweet Cream,_Vanilla Swirl, RY4 mam zapas. Chyba że bardzo słaby jestem w szukaniu. :blush:


d1
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

„ CUSTARD KING”- czy ktoś z was kiedyś to mieszał i pomoże?

Postautor: Tommy Black » czw paź 07, 2021 8:01 pm

To nie moje klimaty ale mam bardzo stary przepis by James z 2015 roku. Nazywa się właśnie Custard King.

IngredientmlGrams%
Nicotine juice 48 mg (75/25 PG/VG)1.251.3712.50
PG dilutant0.560.595.60
VG dilutant6.698.4466.90
Total base8.510.485
RY4 Double (TPA)0.800.808.00
Sweet Cream (TPA)0.300.303.00
Vanilla Swirl (TPA)0.400.404.00
Totals1011.9100

Z tymi składnikami chyba nie ma problemów?
Grubson022
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2020 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

„CUSTARD KING”- czy ktoś z was kiedyś to mieszał i pomoże?

Postautor: Grubson022 » czw paź 07, 2021 7:58 pm

Witam.
Kiedyś robiłem mieszankę o nazwie „CUSTARD KING”, ale nie jestem w stanie już zorganizować aromatów do tej mieszanki, przynajmniej w Polsce. Mam na myśli TPA, może ktoś z was znalazł gotowy aromat który jest podobny do tej mikstury? Bo o takim samym odwzorowaniu smaku to nie pytam. Na tę chwilę mieszam aromaty od MA i Inawery, ale smak tamtej mieszanki przypomina mi o tym, jak rozpocząłem zabawę w domowego chemika i bardzo mi brakuje tego smaku. Za pomoc bardzo dziękuję.


d1

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości