Tytoniówki od MA

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Sobear » sob sie 07, 2021 2:15 pm

@
Awatar użytkownika
Zwyczajny
Smokey Strong jak już i dorzuć Tabakierę, Machorkę i Smooth Tobacco. Niczego bardzo podobnego do Bushcraftera nie próbowałem, ale też go uwielbiam, a te wymienione przeze mnie (i część tych, które masz w koszyku) też są wybitne.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Zwyczajny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 15, 2021 8:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Zwyczajny » sob sie 07, 2021 2:10 pm

Odkopuję temat, bo mam pytanie stricte tytoniowe.
Do tej pory spróbowałem Gnome, Troll, Crazy - wszystkie bardzo mi smakują, ale dziś wlałem do atomizera Bushcrafter i to jest dopiero rewelacja.
Chciałbym spróbować więcej zbliżonych tytoniowo aromatów.
W koszyku mam Smooth Tobacco, Bosman, Amphore, Smokey, Art Tobacco i Devil's Breath.
Czy powinienem spróbować czegoś jeszcze z Waszego "Must have"? Mam nadzieję, że Bobas będzie niebawem znów w ofercie.
drwaski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 02, 2020 8:53 am
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Tytoniówki od MA

Postautor: drwaski » pt maja 14, 2021 4:42 pm

Złapało mnie porządne przeziębienie i na nowo odkryłem aromat złoty liść. Wyciągnąłem z szafki coś do skończenia ze starych zapasów i padło na niego. Pamiętam, że mi nie podszedł, później go jeszcze rozcieńczałem ale poszedł w odstawkę. Teraz jestem zachwycony, nie będę rozpisywał się o nutach, które me przytępione kubki wychwytują ale całość jest taka bardzo "szlachetna". Brakuje tylko szklaneczki whisky.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Krasnal45 » śr maja 12, 2021 5:07 am

przemoert pisze:Tutaj obawiam się z tego względu, że premixowa wersja biszkopta od MA, raz smakowała fajnie, a za kolejnym pociągnięciem zmywaczem do paznokci.

Nie da się porównywać premixów z płynem stworzonym samodzielnie z aromatu.
Taki zapaszek, czy posmak acetonowy, wskazuje na przedawkowanie aromatu lub niedostateczne jeszcze "przegryzienie".
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: S.Z.arak » wt maja 11, 2021 10:19 pm

@
Awatar użytkownika
przemoert
najwyżej sobie zamówię. :P
Ale jeśli Ci nie podejdzie (choć wątpię), to szkoda żeby się marnował.
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 20, 2021 6:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: przemoert » wt maja 11, 2021 9:43 pm

@
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Mam nadzieję, że Gnome da radę. Na dripperze mieszałem jakąś tytoniówkę z biszkoptem Dillonsa i było miodnie. :D Tutaj obawiam się z tego względu, że premixowa wersja biszkopta od MA, raz smakowała fajnie, a za kolejnym pociągnięciem zmywaczem do paznokci. No ale może ten konkretny aromat, w tej konkretnej wersji nie działa dobrze solo. Najpierw musi dojść, potem się przegryźć i dopiero przyjdzie czas na testy, ale jak mi nie podejdzie, to będę miał cię w pamięci. ;)
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: S.Z.arak » wt maja 11, 2021 8:16 pm

przemoert pisze:Zamówienie poszło. Skusiłem się też na Gnome, ale tu obawiam się co z tego będzie, bo do wszystkiego innego niż tytoniówki podchodzę bardzo ostrożnie.


Jeśli nie podzejdzie Ci ten aromat, to chętnie przytulę. Ja też jestem maniakalnym waperem tytoniówek. Na 21 aromatów 18 to tytonie.
So Sour So Good z Inawery to mój stały przerywnik i oczyszczacz kubków smakowych. Ostatnio dokupiłem truskawkę i arbuza oraz 2 deserówki też z Inawery. O ile owocowe smaki sobie zostawiam, o tyle przekonałem się, że deserówki nie są moją bajką. Oddałem koledze.
Gnome natomiast mi bardzo podszedł. Więc jak coś to pisz.


przemoert pisze:Skusiłem się też na Trolla i Złoty liść, ale tu ostrożnie, bo z opisu wydają mi się mocno przekombinowane.


Złoty Liść jest świetny. Mi się kojarzy smak z takim cierpkim kasztanem, trochę z orzechem włoskim. Czekolady tam jest dosłownie muśnięcie. Mi pasuje bardzo.
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 20, 2021 6:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: przemoert » wt maja 11, 2021 2:23 pm

Sobear pisze:@przemoert Bushcrafter jest bardzo specyficzny, ale tak mi podszedł, że mam gotowe ~200 ml, a przegryza się kolejne 250. Jak lubisz deserówki to bierz Gnome'a, który jest fantastyczny, ale i wymaga 5-6 tygodni.

Obrazek
Zamówienie poszło. Skusiłem się też na Gnome, ale tu obawiam się co z tego będzie, bo do wszystkiego innego niż tytoniówki podchodzę bardzo ostrożnie. Miałem na próbę kilka premixów innych niż tytoniówki i każdy jeden uznałem za paskudny. Oczywiście mówię tylko o produktach MaiArt. Próbowałem samego biszkopta i wyjątkowo mi nie podszedł, a jestem fanem biszkoptów i na prawdę ciężko sprawić, żeby mi nie smakował. Z tego co kojarzę, to dopiero drugi biszkopt, który mi nie przypasował.
Amphore i Devil's breath już przetestowałem i mi mocno posmakowały, zobaczymy jak reszta wypadnie. Skusiłem się też na Trolla i Złoty liść, ale tu ostrożnie, bo z opisu wydają mi się mocno przekombinowane. ;)

Pramus89 pisze:No oczywiście, wylanie takiego mixu to grzech, jak już wysmakujesz parę tytoniówek to zaczniesz sam tak kombinować, łącząc kilka smaków- jeśli to nie było połączenie coli, arbuza i tytoniówki to naprawdę nie rozumiem po co się tego pozbywać jeszcze przed spróbowaniem...

Mieszanka Smooth tobacco, Machorki i Old Captain, górne lub środkowe stężenia. Wydawało mi się, że nic dobrego z tego nie będzie. :ble2:
Na tamten moment, moim celem było ocenienie czy te armaty się do czegoś w ogóle nadają, bo jak już wyżej wspomniałem, najpierw sprawdzałem premixy. Deserówki i owocówki były nieużywalne, a tytoniówki takie sobie - bardzo mało intensywne. Na szczęście wersje "aromatowe" tytoniówek wypadły dobrze. Na mieszanie i kombinowanie może kiedyś przyjdzie czas, ale to nie był tamten moment. ;)

 ! Wiadomość od: edarek
Znowu to samo @
Awatar użytkownika
przemoert
. Nie mordeczki kończą zdanie, a kropeczki.
Awatar użytkownika
Pramus89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 19, 2020 9:21 am
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Pramus89 » wt maja 11, 2021 12:58 pm

fistaszek pisze:Czasami zlewki okazują się przepysznymi liquidami, tu ryzyko zlewu było znikome, mieszając 3 smaki tytoniówek miałbyś niepowtarzalny aromat tytoniu którego nikt nie uwarzy.


No oczywiście, wylanie takiego mixu to grzech, jak już wysmakujesz parę tytoniówek, to zaczniesz sam tak kombinować, łącząc kilka smaków - jeśli to nie było połączenie coli, arbuza i tytoniówki, to naprawdę nie rozumiem, po co się tego pozbywać jeszcze przed spróbowaniem...

eD
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Krasnal45 » wt maja 11, 2021 12:35 pm

@
Awatar użytkownika
Sobear
:thank_you: Dziękuję. Gnome, muszę sie pochwalić, z mojej inspiracji powstał. :D W zasadzie to miało być coś a' la Bobas, no ale w sumie chyba nieźle to wyszło. :D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości