Tytoniówki od MA

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 665
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 660 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: vitz » śr lis 23, 2022 1:25 pm

Sprzęt: Bishop, True MTL
Drut: Ni80 (28GA), Kanthal A1 (28GA), Ni80 Superfine MTL Clapton (30GA + 38GA)
Bawełna: Muji, Cotton Bacon v.2
Opór: 0,8 - 1,5 oma
Moc: 10 - 16 W


Angel's touch

Stężenie: 2,5%
Baza: 50 VG i 50 PG
Moc płynu: 3,6 mg/ml
Czas leżakowania: 1,5 miesiąca

Wielce przyjemny aromat, wielowymiarowy i raczej do okazjonalnego chmurzenia. Z racji swojej złożoności, na dłuższą metę może przytłaczać i szybko spowszednieć. Uważam jednak, że wart jest skosztowania, bo to wyjątkowa kompozycja. Na wdechu mamy bardzo przyjemny tytoń wiśniowy; kiedyś popalałem fajkę, nabitą takim właśnie tytoniem - odczucia smakowe właściwie identyczne. Ów tytoń z dodatkiem wiśni, to zasadniczo kopia 1:1, względem prawdziwego, fajkowego tytoniu. Super! Na wydechu wyczuwam dość słodki marcepan, a tle posmak ciasta, niestety jakiego, to nie wiem. W każdym razie ładnie ze sobą to współgra. Bardzo ciekawy aromat, jak znalazł do spokojnego chmurzenia.


Dragon's lemon

Stężenie: 6,5%
Baza: 50 VG i 50 PG
Moc płynu: 3,6 mg/ml
Czas leżakowania: 1,5 miesiąca

Powiem Wam tyle - chyba znalazłem swój tytoniowy aromat na co dzień. Bardzo, ale to bardzo przyjemny tytoń w połączeniu z niesamowicie dobrą cytrynką i niewielką ilością mięty w tle. Orzeźwia, nie nudzi się, grzałkę brudzi w niewielkim stopniu. Czego chcieć więcej? Tego trzeba wręcz spróbować. W przyszłości sprawdzę jeszcze inne aromaty z tej rodziny tytoniówek, bo Dragon's lemon wystawia świetną rekomendację. Zdecydowanie polecam, nie tylko na upalne dni.:)
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Grabon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 14, 2022 4:44 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Grabon » pn sie 29, 2022 9:30 pm

Zamówione:
Cyfry trzy
Angel's touch
Captain sparrow
Tobacco custard
Amphore
Czekam na dostawę, a później na przegryzienie się smaczków. Przeczytałem cały wątek. :D Szkoda tylko, że trzeba czekać około miesiąca na dojrzewanie. :hmmm:
Mam przynajmniej nadzieję, że udało mi się w końcu znaleźć coś dla siebie i żony i na tym skończą się moje poszukiwania, opiszę każdy ze smaków.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 665
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 660 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: vitz » wt sie 23, 2022 3:54 pm

Fakt, kiedyś się spotkałem z tym określeniem i istotnie pasuje do tego aromatu, jak ulał. :) W każdym razie nudno nie jest, a chmurzenie tego specyfiku potrafi zaskoczyć. Oczywiście na plus. :good:
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 843 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Alchemik » wt sie 23, 2022 12:39 pm

Taka już natura aromatu "Cyfry trzy", że (nawet na długo leżakowanych płynach) potrafi nieźle namieszać w naszych zmysłach. Poszczególne nuty smakowe się mieszają, znikają, pojawiają, ponownie znikają, ... To właśnie dlatego na jednym z forów internetowych otrzymał drugą, nieoficjalną nazwę "Kameleon". ;-)
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 665
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 660 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: vitz » wt sie 23, 2022 9:47 am

Pozwolę sobie i ja opisać kilka aromatów tytoniowych, czy właściwie deserowo - tytoniowych. Takich aromatów unikałem właściwie przez całą moją przygodę z wapowaniem, czyli jakieś 8 lat. Unikałem, aż trafiłem na te pyszności, co skutecznie zachęciło mnie do dalszych eksperymentów w tej materii. Jest ciekawie, ale po kolei...

Sprzęt: Bishop, Ares 2
Drut: Ni80 (28GA), Kanthal A1 (26 i 28GA), Ni80 Superfine MTL Clapton (30GA + 38GA)
Bawełna: Muji, Cotton Bacon v.2
Opór: 0,8 - 1,5 oma
Moc: 10 - 16 W

Jak widać, różne grzałeczki z różnych materiałów, by poznać aromat ze stron paru. :)


Goblin

Stężenie: 5%
Baza: 50 VG i 50 PG
Moc płynu: 3,6 mg/ml
Czas leżakowania: 1,5 miesiąca

Ten poszedł na pierwszy ogień, byłem go wielce ciekaw. Zapach z butelki zdominował piernik, taki dobry, świeży i korzenny. Natomiast przy chmurzeniu, po pierwszym zaciągnięciu, musiałem zebrać szczękę z podłogi. Na wdechu pojawia się z impetem piernik, bardzo zresztą aromatyczny. Wyczuwam go właściwie przez czas cały, natomiast po chwili, gdzieś tam w oddali zaczyna majaczyć tytoń. Niezbyt nachalnie zresztą, co wyjątkowo mi odpowiada. Jest dość wytrawny i stanowi świetną równowagę dla pozostałych nut smakowych. Na wydechu tytoń nieco zanika i pojawia się śliwka - taka niby nieco suszona, ale słodka zarazem. Kojarzy się z konfiturą, bądź słodzonymi powidłami. Śliwkowy posmak czuć jeszcze długo po wypuszczeniu chmury, na drugim miejscu przebija się korzenny piernik. Jest dość słodko, ale niezbyt męcząco. Dla mnie, ten aromat, to sztos.


Sauron

Stężenie: 5%
Baza: 50 VG i 50 PG
Moc płynu: 3,6 mg/ml
Czas leżakowania: 5 miesiący

Czekał sobie w głębi szuflady, gdzie zaległy cienie, trochę o nim zapomniałem. Patrzę, a tu już ma pół roku, bomba. Z butelki wyraźnie pachnie kawą i czekoladą, bardzo intensywnie w moim odczuciu. Aromat dość ciężki do opisania, bo pełen pozornych sprzeczności, ale całość komponuje się wybornie. Na wdechu mamy kawę, połączoną z mleczną czekoladą. Piłem kiedyś kawę Sati, czekoladową właśnie - tu wrażenia są podobne. Później kawa zanika, czekolada wychodzi na plan pierwszy i dołącza do niej tytoń, dość wytrawny. Ciekawie te dwa smaki łączą się, by na wydechu dołączył do niech orzech, laskowy chyba. Po wydechu, utrzymuje się posmak czekoladowo - orzechowy z majaczącym w oddali tytoniem. Wielce ciekawa kompozycja, nie taki Sauron straszny, jak go malują. Zdecydowanie polecam.


Cyfry 3

Stężenie: 2,5%
Baza: 50 VG i 50 PG
Moc płynu: 3,6 mg/ml
Czas leżakowania: 2 miesiące

Sympatyczna kompozycja, jeden parownik zawsze zalany samogonem na bazie tego aromatu. Ma taki plus, że nie brudzi grzałek aż tak, jak powyższe. Z butelki dobiega głównie zapach wiśni i karmelu. Na wdechu czuć delikatny karmel z orzechami w tle oraz herbaciany susz. Nic szczególnie się nie wyróżnia, ale ładnie współgra ze sobą. Po jakimś czasie do głosu dochodzi wiśnia, na początku słodka, później coraz bardziej "pestkowa". Wydech, to wiśnia przełamana migdałem i delikatny tytoń. Wiśniowo - tytoniowo - herbaciany posmak utrzymuje się jakiś czas. Aromat o tyle sympatyczny, że poszczególne smaki potrafią się zacierać, przemieszczać i pojawiać niekiedy w losowych momentach. Bywa, że najpierw czuję wiśnie, niesforne te Cyfry. Nie wiem, czy tak miało być, ale dla mnie to plus. Fajne, ciekawe, nie męczy. Czy polecam? "Oczywiśnie". :)
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Vlad » śr lip 20, 2022 8:19 am

Oj tak, Tobacco Cherry to był mój długodystansowiec, chociaż 50 ml nawet nie zauważyłem kiedy zniknęło, zwłaszcza że tego dawałem, jak dobrze pamiętam 2.5% max. Wszystkie tytoniówki były z domieszką Tobacco Cherry.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 843 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Alchemik » wt lip 19, 2022 4:18 pm

Ehhhh, aż łza się w oku zakręciła... To już prawie 10 lat minęło od czasu, kiedy stworzyłem aromat tytoniowy "Tobacco cherry", a ten jak dobre whisky - im starszy, tym lepszy.
Smacznego. :wino:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: jsakic19 » wt lip 19, 2022 9:27 am

Tobacco Cherry
Stężenie aromatu: 5 %.
Baza: 50/50 PG/VG.
Moc płynu: 1,5 mg/ml.
Długość leżakowania: ok. 15 dni
Sprzęt: Boro - Mobb na MTL`u
Moc: 15 - 18 W.

Jakieś 10 lat temu jak zaczynałem przygodę z e-papierosami to testowałem tylko tytoniówki. Uwielbiałem wtedy gotowy liquid od Milda (chyba Cherry Tobacco), później podobną kompozycję wapowałem prawdopodobnie na bazie aromatu od e-King Cigar. Znów wspomnienia ożyły. Pyszne wiśniowo - tytoniowe cygaro. Wszystko odpowiednio wyważone, tutaj nie mamy słodkiej wiśni a raczej aromat zmierzający ku pestce, w pewien sposób czuć kwaskowatość. Do tego znane posmaki tytoniowe od MA. Bardzo przyjemna kompozycja do dłuższego posiedzenia.

Ocena: 9/10
Obrazek
Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: jsakic19 » wt cze 28, 2022 5:38 am

Tobacco Custard
Stężenie aromatu: 5 %.
Baza: 50/50 PG/VG.
Moc płynu: 1,5 mg/ml.
Długość leżakowania: ok. 30 dni
Sprzęt: Innokin Ares V2
Moc: 15 W.

Kolejna bardzo dobra kompozycja na bazie aromatu tytoniowego. Do codziennego wapowania, dla mnie delikatna mieszanka nadająca się nawet do używania w upalne letnie dni. Tutaj "tytoń" tak nie dominuje, dlatego zwolennicy "deserówek" powinni być zadowoleni.
Ocena: 9/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 843 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Alchemik » pn cze 27, 2022 6:41 am

Serdecznie dziękuję za miłe słowa i obiecuję, że jeszcze nie raz postaram się Was czymś fajnym zaskoczyć w tej dość specyficznej i skierowanej do wymagającego Konsumenta kategorii smakowej. :bry3:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości