Tytoniówki od MA

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Broda » sob lis 20, 2021 8:17 pm

@
Awatar użytkownika
Alchemik
nie mogę się w całości z tym zgodzić. Większość nut które wymieniłeś to deskryptory choćby tytoni fajkowych, no no może poza mocnymi deserami doprawionymi szczyptą tytoniu. Fakt, często zmianie ulegają proporcje, ale to często praca na bazie tego co było, a nie odkrywanie koła.
Poza tym mózg i smak działają tak, że szukają podobieństw do tego co znane.
Druga sprawa to podejście dobre / złe. Wydaje się OK, ale niektórzy jak dostaną kurczaka, który smakuje jak dobra, świeża roszponka, mogą nie być zadowoleni[emoji2].
Poza tym myślę, że kryteria oceny lepiej z wielu względów zostawić klientom[emoji6]. Co nie oznacza byś nie tworzył nieszablonowych mieszanek, a wręcz przeciwnie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Alchemik » sob lis 20, 2021 12:22 pm

Broda pisze:Nie za bardzo wiem, co to symuluje (...)

Myślę iż poruszyłeś tu bardzo ważny temat i wyjątkowo pozwolę sobie na kilka słów komentarza w tym wątku. W chwili obecnej twórcy aromatów przekroczyli juz granicę smaków rzeczywistych i intensywnie eksplorują obszary ograniczone tylko i wyłącznie ich wyobraźnią, a sztywny podział na podstawowe kategorie (tytoniówka, deserówka, owocówka, ...) od dawna jest nieaktualny i pozbawiony sensu. Nikogo już nie dziwi łączenie aromatów tytoniowych z owocami, ziołami, deserami i innymi nutami, więc czasami można się mocno zdziwić podczas degustacji. Nie szukajmy więc odpowiednika danego smaku w świecie rzeczywistym i delektujmy się owocami wyobraźni twórców tych eliksirów, a podstawowe dawniej kryterium "dobrego odwzorowania smaku" zastąpmy oceną smaczne/dobre... :blush:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Broda » pt lis 19, 2021 10:05 pm

Smooth Tobacco
Dawkowanie 5%, 50% VG, wapowane na Dvarw FL MTL, grzałka Clapton 28/40.

Kolejny mocny tytoniowy zawodnik. Na starcie atakuje fajny jakby przyprawowy i leciutko ziołowy tytoń kontrowany czymś w stylu delikatnej, aczkolwiek jasno wyczuwalnej lekko mlecznej czekolady. Ta czekolada, to jakby z poprzedniej epoki jest, taka bez cukru i słodzików. Faktycznie, jak opisali na stronce fajny balans między wytrawnością i słodyczą, całość mieszanki idzie bardziej w słodką stronę. Nie za bardzo wiem, co to symuluje, na papierosy zbyt złożone, fajowy tytoń to też w moim odczuciu nie jest, ale to mało ważne - to serio dobry aromat. Intensywność fajna, nie nudzi się szybko, 60 ml wywapowałem i ciągle cieszy. Z czystym sumieniem polecam, jak ktoś szuka fajnej tytoniówki, niebędącej deserową, bo to jednak nie ta kategoria[emoji6]. Wejdzie w rotację, w sumie szkoda, że nie zamówiłem ponownie, ale sporo tego jest do przetestowania.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: S.Z.arak » ndz lis 07, 2021 10:01 pm

Dzięki uprzejmości @
Awatar użytkownika
Alchemik
a otrzymałem próbkę Gandalfa wprost z jego tajemniczego laboratorium.

Aromat testowany na Kayfun Prime oraz Pioneerze. Każdy aromat rozrobiony bazą 50/50. Stężenie aromatu jest dokładnie pośrodku. Zawsze tak rozrabiam aromaty od Króla Artura.
Na pierwszym planie czuje wafelki z kremem. Jednak dla mnie jest to chyba bardziej krem kawowy lub kawowo-czekoladowy. Na drugim planie wytrawny tytoń. Całości dopełnia subtelna nuta w stylu whisky, bardzo podobna do tej, którą znam z aromatu Devil's Touch.
Smaczne, aczkolwiek nie do końca ten aromat trafia w me gusta.
Zdecydowanie bardziej podszedł mi aromat, do którego znowu wróciłem. Mianowicie:

Gnome
Test przeprowadzony na tych samych parownikach.
Aromat już nieraz opisywany na forum. Dla mnie poezja.
Biszkoptówo-mleczny posmak okraszający wytrawny, jasny tytoń z bardzo subtelnymi nutami waniliowymi. Nie jestem fanem wanilii, ale tu całość komponuje się wybornie.
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Broda » sob lis 06, 2021 1:45 pm

Tytoń mocny

Wapowane na Kajtku Lite, różne setupy, proporcje 50/50, 3% aromatu.

Kolejne 60 ml się kończy w butelce, więc wypada coś napisać. Jest solidnie, na początku strzał herbacianego tytoniu, po oswojeniu wychodzi z tyłu czekoladowa nuta, nawet jak się już człowiek do niego przyzwyczai ciągle jest wrażenie ordynarnego szluga. Najbardziej zbliżony do analogowego papierosa efekt z aromatów, które opisywałem, tylko taki za gładki i czysty - ale to chyba nie do przeskoczenia. Rasowy papierosowy tytek, jak z jakiegoś PRLu, bez udziwnień i dodatków. Sam opis tego nie odzwierciedla, ale to jest mocno dobre. U mnie wchodzi w rotację, polecam ze dwa razy[emoji2].

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Dark Hulk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 9:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Dark Hulk » wt paź 26, 2021 8:23 pm

@
Awatar użytkownika
Selene
@
Awatar użytkownika
ania125
dziękuję. W takim razie oba lądują w koszyku. :jupi: A może i trzeci też poleci. :)
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

Tytoniówki od MA

Postautor: ania125 » wt paź 26, 2021 7:25 pm

Mam takie samo zdanie o aromacie Cool. Nawet dla mnie lepsze jest od Sexy. ;)
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Tytoniówki od MA

Postautor: Selene » wt paź 26, 2021 6:41 pm

Dark Hulk pisze:... "Crazy, Cool, Sexy " lub ktoś, kto je chmurzył. Jakie tam są owoce i desery, jeśli to nie tajemnica. :)

Crazy i Cool nie znam, ale Sexy jest przepyszną mieszanką. Właśnie mi się skończyła i muszę znowu zamówić. :shy:
W składzie jest dużo różnych aromatów, na tyle dużo, że nie da się wszystkich odróżnić... Ale właśnie to sprawia, że jest tak niesamowicie smaczny, tajemniczy i chce się jeszcze. :wesola:
Powtórzę za Twórcą tego aromatu... Nie da się tego opisać, musisz koniecznie skosztować. :girl_pinkglasses:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Dark Hulk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 9:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Dark Hulk » wt paź 26, 2021 5:28 pm

@
Awatar użytkownika
Alchemik
możesz coś więcej napisać o aromatach z serii "Crazy, Cool, Sexy " lub ktoś, kto je chmurzył. Jakie tam są owoce i desery, jeśli to nie tajemnica. :)
Dark Hulk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 9:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Dark Hulk » pn paź 25, 2021 6:52 am

Cześć. Tutaj też należy się wyjaśnienie.
@
Awatar użytkownika
DooshPastesh
@
Awatar użytkownika
iron64
@Miodu
viewtopic.php?f=37&t=14198&p=168393#p168393

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość