Tytoniówki od MA

Salonowa sofa firmy MA
WaAaFeL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:59 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: nieokreślona

Tytoniówki od MA

Postautor: WaAaFeL » czw lut 17, 2022 5:55 am

Ja ciągnę Bobasa jak bobas smoczek (może stąd nazwa?). :D
Mimo że wrzuciłem do parownika już w pierwszy dzień po miksie, to już był pyszny. Dziś jest 10 dzień leżakowania i mam 3-cie zalanie (zbiornik 6_ml) i jest tylko lepiej. Nie wiem jak ma się to do tytoniówek, ale jako pyszna deserówka zagości u mnie na dłużej.
Jeśli chodzi o owoce, to banan pycha, pomelo będzie dobre z miksem z herbatą, a samo jest po prostu smaczne bez efektu wow, może efekt wow pojawi się po dłuższym leżakowaniu.
Earl Grey daje radę już po kilku dniach i pewnie będzie tylko lepiej, zrobiłem też miksa ww Pomelo z Earl Grey, ale z tym się wstrzymam, aż dobrze się przeżre. O Gnomie się nie wypowiem, bo umieszany dopiero dwa dni temu, ale zapach kozacki :).
Z wąchania zwalił mnie z nóg jeszcze kokos.

eD
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

Tytoniówki od MA

Postautor: Kami » czw lut 17, 2022 5:03 am

@
Awatar użytkownika
Vlad
a mi się wydaje właśnie, że mieszanie się u mnie nie sprawdzi, bo z tego co próbowałam, to im więcej było owoców/nut smakowych, tym mniej mi pasowały.
@
Awatar użytkownika
S.Z.arak
po próbach z różnymi płynami w tym momencie celuję właśnie w tytoniówki jako podstawę chmurzenia, więc jestem bardzo wdzięczna za odpowiedź. Dobrym tropem jest to, że rozważałam trzy aromaty z tych, które wymieniłeś. Zastanawia mnie fenomen Bobasa i Gnoma, bo często przeglądając forum, ktoś o nich wspominał. Tylko już właśnie wiele takich pewniaków kupiłam i okazały się klapą. A mogę zapytać co Ci w Bobasie nie pasowało?

eD
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: S.Z.arak » czw lut 17, 2022 12:38 am

Ja mogę Ci niestety pomóc jedynie przy tytoniówkach.
Godne polecenia wg mnie są na pewno:
- Gnome
- Mai Bobas ( mi akurat nie podszedl, ale ma ogromne rzesze miłośników)
- Coffeeco
- Dark Tobacco
- Heaven's Secret
- może Tobacco Custard ( nie próbowałem, ale chciałaś coś z wanilią ;))
- i jeszcze poleciłbym Ci Złoty Liść ( ale on nie do końca jest neutralny dla otoczenia).
- no i oczywiście Amphore ( cudny aromat. Puryści mnie wyklną, ale ja bardzo lubię wapować ją świeżą. Jest wtedy mocno owocowa, ale takie owoce typu śliwka wiśnia pochodzące od tytoniu, a nie takie z drzewa. Zaleca sie długie leżakowanie. Natomiast ja polecam na świeżo i obserwować jak się rozwija z biegiem czasu).
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tytoniówki od MA

Postautor: Vlad » czw lut 17, 2022 12:31 am

Obawiam się że bez mieszania się nie obędzie. Ja mieszam w zasadzie od początku chmurzenia. Jakoś tak się złożyło, że zanim przeszedłem na EIN, kopciłem sobie wiśniowy tytoń. I tak sobie pomyślałem, że dobrze byłoby zmieszać jakikolwiek tytoń z jakąkolwiek wisnią. Wtedy chyba była to Inawera, było to ponad 6 lat temu. Dziś nie boję się mieszać wszystkiego z tytoniem, przerobiłem setki przepisów i testuje dalej. Ale Tytoń daje już w zasadzie gdzie się da, a w sumie nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować. Przekonałem się o tym kupując Milkmana, gdzie połączony jest tytoń z karmelem i truskawkami. Jak chodzi o tytonie, Mai Art uważam za najlepszy, co prawda brakuje mi trochę typowo amerykańskich czy kubańskich tytoniów, ale np Machorki nie przebije nic. Także wybacz @
Awatar użytkownika
Alchemik
za reklamę innych firm. Poniżej przepis, który w pierwszej wersji był bez tytoniu, teraz delektuje się owocami z lekkim tytoniem. Oczywiście marki tych aromatów są dawno już niedostępne, ale nie ma to już w zasadzie większego znaczenia. Obrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

Tytoniówki od MA

Postautor: Kami » śr lut 16, 2022 11:42 pm

Czas zacząć błagać o pomoc, bo za chwilę zwariuję. Ogarnęłam wreszcie kwestie sprzętowe, a teraz stoję przed wyzwaniem, bo okazuje się że nie mam czego chmurzyć. Kupiłam już ponad 30 różnych aromatów/liquidów/longfilli różnych firm i klapa. Wiem jak mieszać, zawsze sprawdzam sugerowane stężenie aromatu, korzystając z kalkulatora dobieram proporcje i moc. Przechodząc do sedna, no prawie nic mi nie smakuje. A muszę zamówienie złożyć w MA bo dostałam próbkę Tytoniu Mocnego i bardzo, ale to bardzo mi pasuje. Tylko przeglądając ofertę, nie wiem co jeszcze zamówić. Ogólnie to potrzebuję czegoś tytoniowego, mocno deserowego (może jakaś wanilia?) do MTL. A z drugiej strony do DTL czegoś słodkiego i owocowego ( i tutaj też spory problem, bo nie odpowiadają mi żadne cytrusy, jabłko, kompozycje cukierkowe, mięta, truskawka). Obecnie z tego wszystkiego co próbowałam przez ostatnie prawie 3 miesiące odpowiadają mi w 100% tylko trzy aromaty :
-Tytoń mocny właśnie od MA
-Kaktus
-Winogrono
No bieda z nędzą i rozpaczą. :cry:
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Rambo 2 » śr lut 16, 2022 11:10 pm

@ Alchemik, pisał kiedyś...
"tu jest właśnie pies pogrzebany, gdyż w przypadku mikstur abstrakcyjnych nasz mózg zaczyna płatać figle i na siłę stara się dopasować nasze odczucia do rzeczy nam znanych. Czasami bywa odwrotnie i znając opis zaczynamy się doszukiwać w aromacie tego, czego nawet może w nim nie być, gdyż to tylko tekst stworzony w wybujałej wyobraźni osoby go tworzącej."
Tak gwoli przypomnienia...
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Nikotynos » pn lut 14, 2022 6:00 am

@
Awatar użytkownika
petryk88
Chyba, że tak. To dobrze zrobiłeś. Jedyny skarpetkowy, na jaki trafiłem u Artura to Smokey Strong. Przez jakiś czas go nawet lubiłem, a potem przeszła mi na niego ochota. Powodzenia. :)
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Rambo 2 » pn lut 14, 2022 5:53 am

petryk88 pisze:Ja chciałbym sobie zacząć od czegoś lżejszego,

Tytoń Mocny.
Tak naprawdę, moim zdaniem, to jest ikona tytoniowego wapowania. Delikatny, świeży i aromatyczny.
Tak lekki i przyjemny buch niezmiennie od paru lat, może zaserwować tylko MA. I od tego aromatu trzeba by było właśnie zacząć. Ma wręcz idealny balans składników i praktycznie od razu po rozmieszaniu można wapować, co w tytoniówkach rzadko spotykane. Szczerze polecam. :-)
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
petryk88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: wt lip 06, 2021 10:25 am
Lokalizacja: Słubice
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 224 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: petryk88 » pn lut 14, 2022 5:22 am

Nikotynos pisze:Za to jak najbardziej pasuje mi: Highlander, El Comandante, Smooth Tobacco, Dark Tobacco i szybko syfiące grzałki Amphore oraz Captain Drake. ;)



Ale to już mocniejsze tytonie są prawda? Ja chciałbym sobie zacząć od czegoś lżejszego, do tej pory omijałem tytonie szerokim łukiem, pamiętam te tytonie z kiedyś, kiedy smakowały starą skarpetą. Ale jak spróbowałem właśnie Bobasa i Gnoma, to bardzo je polubiłem. Więc może i przyjdzie czas na coś mocniejszego. :)
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Nikotynos » ndz lut 13, 2022 8:53 pm

Mi @
Awatar użytkownika
petryk88
żaden z wymienionych i zamówionych przez Ciebie nie przypadł do gustu, co najwyżej trochę Bobas. :-D Za to jak najbardziej pasuje mi: Highlander, El Comandante, Smooth Tobacco, Dark Tobacco i szybko syfiące grzałki Amphore oraz Captain Drake. ;)

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości