Tytoniówki od MA

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
Mazee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 6:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 167 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Mazee » śr kwie 13, 2022 9:06 pm

@
Awatar użytkownika
Alchemik
Nikt tu nie mówi o klonowaniu, a raczej sugerowaniu się tamtymi czasami i produktami, by stworzyć je od podstaw.
Czy producenci samochodów klonują inne auta, bo mają koła, silnik, skrzynię biegów, karoserię itd.? Niby tak i niby nie, bo każdy robi to po swojemu...
Ciężko teraz będzie zacząć tak naprawdę, bo:
- nie spotkałem się już bardzo dawno z produktami podobnymi, oprócz wyżej wymienionego Columbusa, by zasugerować wyobraźni pierwsze składowe takiej mieszanki i najzwyklej zacząć eksperymentowanie z takim aromatem:
- pracując na własnych produktach, które znasz mógłbyś fajnie rozwinąć taką małą linię, tylko musiałbyś mieć "pacjenta zero", by do niego się w jakimś stopniu odnieść i rozpocząć próby,
- masz duże zaplecze i wiedzę, żeby to ogarnąć, tylko raczej musiałbyś zasugerować się swoją pamięcią, (jeśli takowe liquidy znasz) lub czyjąś, by ktoś mógł Ci sugerować kierunek, ale to znów będzie problematyczne (komunikacja, wymiana materiałów, indywidualne gusta, doświadczenie, podejście do tematu itd.).
Osobiście bym kibicował i postarał się w miarę swoich możliwości pomóc przy projekcie i był wielkim fanem takich produktów. ;)

 ! Wiadomość od: edarek
Kolejny raz @
Awatar użytkownika
Mazee
prosimy o poprawną pisownię.
Pozdrawiam serdecznie - Mazee (NVC) :bry:
Wapuję od 2012 (chyba) :lol: *** MTL Rulez *** :ok2:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Alchemik » śr kwie 13, 2022 8:27 pm

Serdecznie dziękuję za miłe słowa, lecz obawiam się, iż w tym przypadku niewiele mogę zdziałać, gdyż jedyną drogą do realizacji Waszych próśb byłoby klonowanie. A tego zrobić nie mogę z dwóch powodów:

1) Jako typowy jajogłowy (ponad 20 lat pracy naukowej na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach) szanuję prawa autorskie i wytwarzanie kopii uważam za kradzież.

Gdybym nawet przełamał (co jednak jest niemożliwe) opory moralne, to pozostaje drugi problem:

2) Klonowanie można przeprowadzić stosując aromaty zastosowane w pierwowzorze, a ja pracuję tylko i wyłącznie w oparciu o bibliotekę własnych produktów.

Wybaczcie mi więc proszę, iż nie zrealizuję Waszej prośby, a w zamian... podejmę się stworzenia własnej, autorskiej linii produktów utrzymanych w oldschoolowym stylu i charakterze. Oczywiście z Waszą pomocą i wsparciem...

To co towarzysze? Pomożecie???
:blush:

PS
Na dobry początek mamy już dwa gotowe produkty, tj. "Black eight" oraz testowany przez Was prototyp L7.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Mazee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 6:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 167 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Mazee » śr kwie 13, 2022 7:33 pm

Większość była wręcz słaba ale te akurat dobrze wspominam jak na tamte czasy... :/ E-Dym się skończył już i nie mam tam już po co zaglądać. A miałem kiedyś u nich maksymalny rabat na karcie i zaczęły się problemy techniczne, że wszystko przepadło, później TPD itd. Robiłem u nich zamówienia które docierały do mnie jedynie przez ich sklep jako pośrednika z Grecji czy USA na same aromaty do wiadomych wtedy celów. Teraz? Nie ma sensu tam zaglądać...
Poczekam na @
Awatar użytkownika
Alchemik
może on będzie kojarzył temat i ma nawet coś takiego (ew. się postara by mieć). :D
Jak przetestuję kilka zamówionych smaczków MA i będzie pozytywnie, mam przygotowany koszyk na kolejne zamówienie bo rozmawiając z Arturem nabrałem pewności że to "swój człowiek" i warto tam zaglądać.

BTW - @Miodu - BlueMist chyba?

/MGdy
Pozdrawiam serdecznie - Mazee (NVC) :bry:
Wapuję od 2012 (chyba) :lol: *** MTL Rulez *** :ok2:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Krasnal45 » śr kwie 13, 2022 7:03 pm

Dokładnie tak. Tylko to było pod marką bodajże Bluemix. Oni więcej gotowych liquidów mieli, a dystrybutorem był E-Dym. W większości jednak były przeciętne.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mazee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 6:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 167 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Mazee » śr kwie 13, 2022 7:03 pm

555 Joytecha też klasyk. :D
@Miodu a nie wiem czy dobrze pamiętam - Joytech nie miał czegoś takiego jak "MBL"?

/MGdy
Pozdrawiam serdecznie - Mazee (NVC) :bry:
Wapuję od 2012 (chyba) :lol: *** MTL Rulez *** :ok2:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Krasnal45 » śr kwie 13, 2022 6:54 pm

Oldschool to był 555 od Joytecha. Ale ten sprzed 2014 roku, bo potem też go już spierdo......
Do dziś nikt go nie powtórzył.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mazee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 6:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 167 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Mazee » śr kwie 13, 2022 6:48 pm

@
Awatar użytkownika
Alchemik
Tak mi się przypomniało - zamówienie zrobione i będą testy ale teraz pytanie: czy masz w ofercie jeszcze większy oldschool a mianowicie smak pierwszych jednorazówek??
Spotkałem taki na jakiejś wyspie w galerii od firmy Vogell, smak "Columbus". Był genialny i identyczny z jednorazówkami które pojawiały się na początku. Smak chyba większość starych wyjadaczy pamięta. ;)
Pozdrawiam serdecznie - Mazee (NVC) :bry:
Wapuję od 2012 (chyba) :lol: *** MTL Rulez *** :ok2:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Alchemik » śr kwie 13, 2022 7:54 am

Przepraszam. Chyba troszkę za ostro zareagowałem...
:blush:

Nie znam Twojego gustu i preferencji, więc tak troszkę w ciemno zaproponowałbym następujące aromaty:

- tytoń / deser - "Mai bobas". Tutaj nie będę się zbytnio rozpisywał, gdyż sporo osób z Salonu zna i opisało ten aromat.

- owoc / deser - "Lemon cheesecake" (niekwestionowany król deserówek), czyli połączenie polskiego, kwaskowatego serniczka ze słodkim lukrem cytrynowym.

- świeży owoc (nie egzotyczny) - tutaj przewrotnie zaproponuję mix "Forest breeze" łączący w sobie nuty maliny i jagody. Ostrzegam, iż produkt ten może doprowadzić do rozdwojenia jaźni, gdyż zmysły smaku i zapachu odbierają tę kompozycję w sposób całkowicie sprzeczny. :D
A gdybyś się jednak zdecydował na owoce egzotyczne, to zdecydowanie polecam "Grapefruit" i "Pomelo".

Czy ten zestaw przypadnie Ci do gustu? Nie wiem... Ja się przy tych aromatach rozpływam z rozkoszy. :wino:

Może ktoś z Salonowiczów ma inne propozycje???
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Mazee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 6:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 167 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Mazee » wt kwie 12, 2022 9:09 pm

@
Awatar użytkownika
Alchemik
- A czy to była opinia, czy spostrzeżenie? To jest raczej zainteresowanie tematem, jak i wyraz wątpliwości, która jest naturalnym i zdrowym odruchem. Zapewniam Cię, że spróbuję ale czegoś, co wyjaśni mi tok myślenia i pomysły na kilku przykładach z oferty. Uderzanie w takie tematy na start, będą wiązały się z prostą odpowiedzią, bo lubię oldschool, a to już nie jest moja wina. :angel:
BTW. Możesz polecić kilka w takim temacie (lub konkretna linię) to nie omieszkam spróbować:
- tytoń / deser
- owoc / deser
- świeży owoc (nie egzotyczny)
:bry:
Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

eD
Pozdrawiam serdecznie - Mazee (NVC) :bry:
Wapuję od 2012 (chyba) :lol: *** MTL Rulez *** :ok2:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Tytoniówki od MA

Postautor: Alchemik » wt kwie 12, 2022 8:04 pm

Przepraszam @
Awatar użytkownika
jsakic19
jeśli tak to odebrałeś, lecz mój wcześniejszy post nie był skierowany do Ciebie. Każdy ma inne kubki smakowe i może odbierać aromaty na swój sposób, i (co najważniejsze) nie ma i nigdy nie będzie aromatu smakującego wszystkim. :blush:

Prawda jest taka, że w ciągu ostatnich lat świat aromatów uległ ogromnej metamorfozie i dawny, sztywny podział na tytonie/owoce/desery jest już zbyt ograniczający dla intensywnie rozwijającego się rynku. Mamy desery tytoniowe, tytonie owocowe,... i cały szereg innego rodzaju chimer. I nie bójmy się ich. Nie odrzucajmy "z założenia". To tylko postęp...
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości