Aromaty owocowe

Salonowa sofa firmy MA
WaAaFeL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:59 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty owocowe

Postautor: WaAaFeL » wt kwie 26, 2022 6:50 pm

Coby nie było, że tylko chwalę... :D
Smoczy owoc - prawdziwego nie jadłem nigdy, nie mam odniesienia. Jako smak dla mnie dziwny. Słodki, jakby jakiś wieloowocowy cukierek bez jasno określonego smaku, pokusiłbym się o stwierdzenie że lekko chemiczny. Mej lubej też nie podszedł, za to kolega po zapachu już poprosił o bucha i ciężko mu było odebrać parownik. Tak że są gusta i gusta.
Dodam, że zrobiłem też miks smoczego owocu z truskawką i ananasem i tu już smak jest bardzo dobry. Ten nieokreślony dla mnie smak pojawia się jakby w tle, podbijając ananas i truskawkę. Fajny lecz dość słodki miks, nie nada się do chmurzenia na okrągło, ale jako przerywnik na pewno u mnie co jakiś czas zagości.
Stężenia są jak zawsze na maksa z zalecanych. Jako że nie znam smaków w momencie ich mieszania, przy dwóch aromatach wrzucam 50/50, łącząc trzy jest to 33/33/33. Teraz pewnie bym podciągnął bardziej truskawkę, zmniejszył owoc i może pokusił się o jakieś odświeżenie procentem mentholu. Ale na razie trzeba "pozbyć się" około litra innych smakołyków.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: Alchemik » pn kwie 25, 2022 1:36 pm

To są dwa zupełnie różne aromaty. "Cool forest" to wieloskładnikowa mieszanina różnych, zlanych w jednolitą mieszaninę owoców leśnych z dodatkiem wyraźnie zaznaczonego mentolu. W przypadku "Forest breeze" mamy do czynienia z połączeniem jagody z maliną, a homeopatyczna ilość mentolu służy tylko i wyłącznie wzmocnieniu owocowej rześkości. Co więcej - dzięki odpowiednio dobranemu stężeniu mamy do czynienia z dysonansem, gdyż zmysły smaku i powonienia wysyłają nam sprzeczne sygnały co do składu tej mikstury. :chmurka:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Slava
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:52 pm
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 54 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty owocowe

Postautor: Slava » pn kwie 25, 2022 12:59 pm

Mistrzu @
Awatar użytkownika
Alchemik
u, jaka jest różnica między Forest Breeze, a Cool Forest? Stężeniem mentholu? Z opisu są bardzo podobne, niemalże takie same. Powoli planuję złożyć zamówienie na lato i nie wiem czy różnica jest na tyle duża, aby brać dwa na raz w jednym zamówieniu. :-)

 ! Wiadomość od: edarek
Witaj @
Awatar użytkownika
Slava
.


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
fikus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:10 pm
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 366 razy
Otrzymał podzięk.: 208 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: fikus » ndz kwie 24, 2022 7:10 pm

Spróbowałem dotychczas tylko kilku aromatów, tj. Gnome, Czarna Porzeczka, Black Lemon, Budyń Truskawkowy, Cytryna, Agrest. I muszę powiedzieć, że aromaty są naprawdę świetne (tylko Agrest jakoś mi nie podszedł). Dawkowanie w połowie zalecanych. Nie czuć żadnej chemii, smaki oddane bardzo dobrze. Już kilka następnych się "przegryza". Mam nadzieję, że będzie równie dobrze. :)
:brawo: dla mistrza @
Awatar użytkownika
Alchemik
a
Obrazek :czajniczek:
WaAaFeL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:59 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty owocowe

Postautor: WaAaFeL » ndz kwie 24, 2022 6:29 pm

I znów niebo w gębie. :D
Liquidy robione w lutym ale jakoś na nie nie miałem smaka, może dlatego, że kojarzą się z cieplejszymi czasami, teraz wchodzą jak złoto. Wszystkie 3 mieszanka 60/40 VG/PG, na maksymalnych sugerowanych stężeniach, moc 2_mg/ml.
Mowa o cytrynie, mięcie lodowej i miksie tych dwóch w proporcji 50/50.
Mięta lodowa - jak wjechała po raz pierwszy, pomyślałem, że to pasta do zębów, po zbiorniku nie mogłem się od niej odessać. Czuć pyszną, naturalną miętę i lekkie orzeźwienie.
Cytryna - dla mnie idealnie odwzorowana, nie czuć chemii, delikatny kwasek, jakby ktoś ścisnął łupinę i wszechobecny był zapach cytrynowy, poezja.
Miks tych dwojga to już zupełny odlot. Coś czuję że zostałem fanem tej mięty i będę mieszał ją że wszystkim a z cytryną najczęściej. Może na zimę mi się odwidzi. :D
Awatar użytkownika
FlushC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob wrz 26, 2020 8:58 am
Lokalizacja:
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty owocowe

Postautor: FlushC » pt kwie 22, 2022 8:28 pm

Dziękuję bardzo.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: Alchemik » pt kwie 22, 2022 8:03 pm

Żadna mięta w wersji podstawowej (mięta, mięta ogrodowa, mięta strong) nie zawiera dodatku "chłodzika". Produkty oznaczone jako "freeze", mięta lodowa oraz mięta słodka zawierają niewielki dodatek mentolu.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
FlushC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob wrz 26, 2020 8:58 am
Lokalizacja:
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty owocowe

Postautor: FlushC » pt kwie 22, 2022 7:41 pm

Znajdę w ofercie MA miętę, ale taką żeby miała jak najmniej chłodu?
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: Krasnal45 » śr mar 23, 2022 5:50 am

WaAaFeL pisze:Banan + Kokos po 3% - czuć sam banan albo znów wina setupu, albo banan przytłoczył kokosa.

Zrób to samo jeszcze raz, ale w stosunku: Banan 1%, kokos 3-4%. Banan MA jest mocno dominujący.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
WaAaFeL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:59 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty owocowe

Postautor: WaAaFeL » śr mar 23, 2022 5:32 am

Parę kolejnych testów za mną. Niestety niewiele bo tak się wciągnąłem w miks kokos ananas, że dopiero po opróżnieniu butelki przypomniałem sobie, że istnieją inne kompozycje.
Wszystko leżakowało ponad miesiąc testowane pierwszy raz. Wszystkie liquidy na górnym sugerowanym stężeniu, moc 2_mg/ml.

Mandarynka - pierwsze kilka buchów przypominało tani napój mandarynkowy jak Caprio. Jak już chwilę odstał w parowniku to pokazała się pełniejsza mandarynka, odmiana z tych słodkich bardzo co nie do końca mi pasuje, może w jakimś miksie znajdzie zastosowanie.

Cynamon - jak układałem setup i skróciłem bawełnę i grzałkę i ją rozgrzałem uniósł się przepiękny aromat który chciałbym znaleźć w pluchach ale nie znalazłem, jest czymś mocno zniekształcony. Raczkuję w kwestii kręcenia grzałek, więc jeszcze temat zostawiam otwarty i przetestuję na kartidżu Aegisa jak resztę.

Banan + Kokos po 3% - czuć sam banan albo znów wina setupu, albo banan przytłoczył kokosa.

Earl Grey + Pomelo po 3% - kolejny mój sztosik. Znów umilknę przez niego (dzięki niemu) na dłużej. Jak czysty Earl Grey był bardzo smaczny, tak na dłuższą metę przytłaczający. Tutaj nie ma o tym mowy. Pomelo idealnie wyciąga kompozycję z odmętów nudy czy przytłoczenia na korzyść orzeźwienia. Dla takich momentów warto samemu kombinować z mieszaniem liquidów. Człowiek czuje się dumny, radość rozpiera, a kubki smakowe tańczą kankana.

Drogi @
Awatar użytkownika
Alchemik
-u nieśmiało przypominam o obietnicy odkrycia rąbka tajemnicy arkanów mieszania. :)

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości