Aromaty owocowe

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: Tommy Black » wt mar 15, 2022 9:30 am

S.Z.arak pisze:Dzięki uprzejmości kolegi @
Awatar użytkownika
Werniks
a mam przyjemność delektować się całkiem przyjemnym aromatem jakim jest Phoenix Tears.
Intensywny i soczysty smak ananasa. Nie jest jednak gryzący i chemiczny jak nieraz próbowałem od innych producentów.
W tle majaczy jakaś nuta cytrusowa. Dla mnie niestety za mało wyczuwalna. Czasem mam wrażenie, że jest ona na poziomie homeopatycznym.
Ogólne wrażenia bardzo pozytywne.
Gdy dolałem sobie do Phoenix Tears mojego ulubionego, cytrusowego, to jest aromat dla mnie rewelacyjny. Szczerze polecam miłośnikom ananasa.

Obrazek
A ja dziś, dzięki wolnej chwili, oraz jak najbardziej wielkiej uprzejmości kolegi, a jakże, :) ale @
Awatar użytkownika
Alchemik
a, dopadłem w końcu ten aromat, który zdążył już przeistoczyć się w formę ciekłą nieco inaczej czyli w klasyczny liquid. Liquid wyłącznie z tego aromatu i czystej mieszanki PG i VG 30/70. Mam go w grubym,otyłym króliku na jednej grzałce 4 mm z bawełną BMTD a sama grzałka to lekki Fused Clapton o rezystancji 0,30 oma.
Po wyłączeniu klimatyzacji i otwarciu wszelkich drzwi i okien, ponownie zobaczyłem klawiaturę i monitor. I po co? Ano po to aby całkowicie się zgodzić z tym co napisał był cytowany wyżej @
Awatar użytkownika
S.Z.arak
. Rzeczywiście, jest to soczysty, klasyczny, świeżo rozłupany ananas. Chemii tam nie ma, bo skąd w ananasie? Cytryny, lemonki, innych cytrusów tez nie wyczuwam, nawet daleko. Dla mnie to klasyczny, czysty liquid ananasowy. Ale pomysł @
Awatar użytkownika
S.Z.arak
a z aromatem So Sour So Good od Inawery, jest niemal genialny. To jeden z częściej kiedyś używanych przeze mnie aromatów. I ta mieszanka musi być pop prostu super.
Dodam jeszcze, że po otwarciu buteleczki, z powodu zapachu, chce się jej zawartość od razu wypić a nie rozcieńczać, a spróbowanie w ustach, to ugryzienie wprost ananasa. Z tym, że już tu czuć lekka goryczkę, co pewnie sprawia, że tego Phoenixa da się chmurzyć dłużej bez znudzenia słodkością. Owszem, grozi to popadnięciem w monotonię i dlatego potrzebny jest ten So Sour So Good, albo jakis inny dodatek który nie zabije smaku ananasa i nie dosłodzi płynu.
Reasumując, Phoenix Tears warto zakupić i jak sądzę nawet obejdzie się bez łez przy zapłacie...
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: Alchemik » śr mar 09, 2022 11:52 am

Myślę, iż spokojnie możesz dodać ok. 1% aromatu "Biszkopt", co powinno spowodować fajne podbicie nut mleczno-waniliowych z wyrazistym posmakiem ciepłego ciasta biszkoptowego. :wino:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty owocowe

Postautor: Kami » śr mar 09, 2022 10:34 am

A ja mam takie pytanie, czy mieszał ktoś aromaty np. Banana milkshake z czymś jeszcze? Jest dobry, ale czegoś mi tam brakuje i tak się zastanawiam nad dodaniem np. Biszkoptu do niego.
Awatar użytkownika
pHarel2403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: wt kwie 09, 2019 5:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 174 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: pHarel2403 » pn mar 07, 2022 5:53 pm

Hmm, ja w dalszym ciągu szukam lemoniady porzeczkowo-truskawkowej. ;)
@
Awatar użytkownika
Alchemik
kiedyś zawracałem Ci głowę o taki aromat na FB.
eVic mini, Primo, Pico, Vesta, Pulse80W, Drag, RSQ, VT Inbox, Warwolf, Paranormal DNA250C, SXmini MX Class, Billet Box
Kayfun V5,V5 mini,V3 mini,lite, Merlin,Skyline, TGT II,III,GTR, Hussar, X, Ammit MTL,Siren2, Dvarw MLT,Soulmate
Hadaly, Venna,C4
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty owocowe

Postautor: Kami » pn mar 07, 2022 5:19 pm

@
Awatar użytkownika
Alchemik
, a nie myślałeś o nowych owocówkach? Szukam winogrona, lub połączenia innego owocu z winogronem i nic u Ciebie nie znalazłam.
WaAaFeL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:59 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty owocowe

Postautor: WaAaFeL » pn mar 07, 2022 2:56 pm

Liczę że nastąpi to niebawem bo już w myślach tuptam nóżką :).
Czekam na instrukcje mistrza zanim wezmę się za przeróbki aktualnych i robienie nowych kompozycji.
Przy okazji dodam, że ten ananas z kokosem jest tak smaczny, że nie mam okazji testować pozostałych, chyba trzeba skończyć butelkę żeby się od niego oderwać :).
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: Alchemik » czw mar 03, 2022 10:23 am

@
Awatar użytkownika
Kami
to nie akt desperacji, a bardzo dobry wybór i myślę, iż wiele z wybranych przez Ciebie kompozycji dość mocno Cię (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu) zaskoczy. :bry3:

@
Awatar użytkownika
WaAaFeL
poruszyłeś bardzo ciekawy temat i w wolnej chwili postaram się nieco rozwinąć wątek poświęcony zasadom tworzenia mieszanek wieloskładnikowych, gdyż jest to obszar dość trudny i wymaga pewnego doświadczenia praktycznego podbudowanego teorią. :blush:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty owocowe

Postautor: Kami » śr mar 02, 2022 10:01 pm

A dzisiaj zamawiałam aromaty. @Miodu, nie znosisz owocówek, a owoce z nutą mleka, śmietanki czy budyniu? Po zamówieniu cudów MA pod postacią tytoniówek i deserówek nie pasuje mi już nic owocowego. Dzisiaj w akcie desperacji zamówiłam jakieś budynie i koktajle mleczne z owocami tropem tego że w deserowych aromatach smakują mi mleczne, śmietankowe czy waniliowe nuty. Strasznie boję się sama eksperymentować.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty owocowe

Postautor: Krasnal45 » śr mar 02, 2022 8:50 pm

To jest właśnie gwóźdź programu panie @
Awatar użytkownika
WaAaFeL
.
Większość prostych, solowych owocówek (według mnie oczywiście, bo ja generalnie owocówek nie znoszę), kiepsko wypada solo. Za to kapitalnie nadają się do kompozycji wieloskładnikowych. czasem nawet w bardzo "dziwnych" połączeniach. I na tym polu trzeba eksperymentować w poszukiwaniu swojego graala.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
WaAaFeL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:59 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty owocowe

Postautor: WaAaFeL » śr mar 02, 2022 8:41 pm

W końcu mogę się wypowiedzieć na temat części aromatów owocowych. Leżakują dwa tygodnie (niektóre 3), kilka wrzuciłem do jogurtownicy na 24h coby przyspieszyć sprawę/zobaczyć różnicę. Wszystkie liquidy wymieszalem 70/30 VG/PG moc 2mg/ml.

Truskawka - próbowana po dniu od zmieszania - kiepska, po tygodniu już lepiej, smak raczej wczesnej truskawki może nawet lekko zielonkawej. Po dwóch tygodniach nabral słodszego smaku ale wciąż mi czegoś brakowało.

Banan - od początku był pyszny od 1 dnia po zmieszaniu, niewiele się zmieniał w czasie, pyszny słodki banan.

Pomelo - po dniu mało wyraziste, po tygodniu dużo lepiej ale jako singiel nie będę go więcej próbował zmieszam z czymś.

Wanilia - po dwóch tygodniach pierwsza próba i trochę się zawiodłem, wydaje mi się mało intensywna, spróbuję dać większe stężenie aromatu.

Kokos - dobry ale częściej czuć go na wydechu niż wdechu co trochę pozostawia niedosyt.

Nie owoc ale nie będę się w innym temacie rozpisywał:
Earl Grey - po dniu, tygodniu i dwóch smakuje podobnie czyli pysznie, lubię ten smak i będę go wapował zarówno solo jak i w miksach (z kilkoma cytrusami już się przeżera).

Bobas - nie ma co opowiadać, pyszny! Nie wytrzymałem i od 1 dnia go próbuję, dorobiłem więcej i chce więcej :).

Ananas - bardzo dobry ananas, solo na dłuższą metę męczący.

Miksy:
Tu dopiero zaczynam,

Ananas + Kokos po 3% - jeden z lepszych liquidów, następnym razem podciągnę kokos do 4%, ale ogólnie pycha i polecam.

Truskawka + Wanilia po 3% - bardzo smaczny, jak solo oba aromaty nie urwały dolnej części pleców tak ten miks już urwał, może też następnym razem skuszę się na lekkie modyfikacje ale na pewno niewielkie.

Truskawka + wanilia + banan po 3% - tu rozczarowanie. Nic się nie wybija, niczego tak na prawdę nie czuć, nie wiem nawet jak się za to zabrać, chyba spróbuję jeden aromat zrobić wiodący z dwoma w tle.

Na razie to chyba tyle testów. Leżakuje jeszcze 20 innych kompozycji także odezwę się wkrótce!

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości