Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: TooCruel » wt lip 25, 2017 3:57 pm

robert pisze:Czy to aby na pewno bezpieczne? Jest tylu producentów aromatów dedykowanych EIN.I naprawdę trzeba szukać wśród produktów mających inne przeznaczenie?
Nie używam aromatów,no raz na tydzień zbiornik czegoś nikotynowego,więc się nie znam.Jednak nie wierzę że naprawdę w dzisiejszych czasach nikt nie produkuje dobrych aromatów.Powiedzcie czego szukacie? Nowych smaków,dobrej ceny? Przecież to co wlejemy do atomizera wprowadzamy do płuc.

Ojjjjjjjjjjj... W sensie, że jeżeli kupisz np liquid z importu z USA za 50$ z LorAnnsem w składzie to wszystko jest OK(bo jest sprawdzony), ale mieszać na LorAnnsie samemu już nie można(np nie dodając do mieszanki niepotrzebnych słodzików/ barwników)? Nawet nie masz pojęcia ilu producentów liquidów wykorzystuje te 2 marki z tematu w swoich produktach(tzw produktach premium)...

...Chyba, że mylimy pojęcia "bezpieczny/ sprawdzony", z "nigdy o nich nie słyszałem". Jeżeli miałbym wymieniać swoje ulubione marki aromatów z całego świata to absolutny top: RAW(owocówki - Indonezja), Shu(praktycznie wszystkie smaki - Chiny), LCC(owocowe i deserowe - Rosja)... Czy te marki można wrzucić do worka aromatów sprawdzonych(praktycznie nic dostępnego w PL nawet się do nich nie umywa)?
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: Selene » wt lip 25, 2017 3:31 pm

robert pisze:Czy to aby na pewno bezpieczne? Jest tylu producentów aromatów dedykowanych EIN.I naprawdę trzeba szukać wśród produktów mających inne przeznaczenie?
Nie używam aromatów,no raz na tydzień zbiornik czegoś nikotynowego,więc się nie znam.Jednak nie wierzę że naprawdę w dzisiejszych czasach nikt nie produkuje dobrych aromatów.Powiedzcie czego szukacie? Nowych smaków,dobrej ceny? Przecież to co wlejemy do atomizera wprowadzamy do płuc.

Szukają zdrowszej alternatywy ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: robert » wt lip 25, 2017 3:27 pm

Czy to aby na pewno bezpieczne? Jest tylu producentów aromatów dedykowanych EIN.I naprawdę trzeba szukać wśród produktów mających inne przeznaczenie?
Nie używam aromatów,no raz na tydzień zbiornik czegoś nikotynowego,więc się nie znam.Jednak nie wierzę że naprawdę w dzisiejszych czasach nikt nie produkuje dobrych aromatów.Powiedzcie czego szukacie? Nowych smaków,dobrej ceny? Przecież to co wlejemy do atomizera wprowadzamy do płuc.
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: lijden » wt lip 25, 2017 2:24 pm

Znalazłam taką tablelkę na tamat aromatów LorAnn, nie wiem na ile aktualna.
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: TooCruel » wt lip 25, 2017 1:13 pm

inawera pisze:a w zasadzie składniki tych aromatów odparowywują już w niskich temperaturach. Na naszych grzałkach mamy wysokie temperatury i tak jak już pisałem niedawno, e-liquid z takim aromatem może zachowywać się w atomizerze co najmniej dziwnie, najpierw poczujemy smak/zapach jednego ze składnika, potem innych, niekoniecznie jako całości.

Jakbym czytał opis zachowania się nowych aromatów Inawera :) Ostatnie z testów: CRANBERRY, WILD STRAWBERRY, SO SOUR ,SO GOOD(w odróżnieniu od FF) z tego co pamiętam trafiły u mnie do kosza :) Na szczególną pochwałę zasługuje SO SOUR ,SO GOOD, który zawalił doszczętnie grzałkę(przerobił ją w mały koksownik) już po 2-3 zalaniu.

PS Akurat Funky Flavors nie jest najlepszym przykładem, bo mają wyższą temp rozkładu niż losowy z wyżej wymienionych aromatów. Może bądźmy bardziej krytycznie i podyskutujmy o szkodliwości substancji zawartych w aromatach marki Inawera(może podanie przykładowego składu % użytych substratów na początek)?
Pozdrawiam serdecznie
:bry: :bry: :bry:
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
inawera
Sponsor
Sponsor
Posty: 154
Rejestracja: śr cze 17, 2015 9:17 am
Lokalizacja:
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 317 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: inawera » wt lip 25, 2017 12:29 pm

lijden pisze:Podczas dyskusji na chacie @
Awatar użytkownika
TooCruel
"wygadał się" że używa aromatów Funky Flavors oraz LorAnn które można kupić w necie lub na stanowiskach z suplementami (mniemam że jako dodatek do szejków białkowych itp żeby dało się je spożyć :P). Jak wiadomo trzeba zwrócić uwagę na skład takiegoż aromatu. Podlinkowane mają w składzie jedynie aromat glikol i wodę. Są też słodzone sukralozą - nie wiem czy nadaje się ona jako dodatek do liguidu - tu już mądrzejsi niech się wypowiedzą.

Funky Flavors - tutaj cena jest naprawdę zachęcająca do testów

LorAnn - tu cena trochę gorzej ale jest to koncentrat więc prawdopodobnie jest bardziej wydajny

Proszę tych którzy uzywali o opinię, jak dawkują itd itd :)


Odniosę się do aromatów Funky Flavours i jednego z opisów.
Producent/sprzedawca informuje na stronie: jeśli chcesz dodać aromatu np. do ciasta albo innej potrawy wymagającej długotrwałej obróbki cieplnej, zrób to na ostatnim etapie, dodając go np. do polewy.
To jest bardzo ważna informacja dla waperów informująca o tym że aromaty te, a w zasadzie składniki tych aromatów odparowywują już w niskich temperaturach. Na naszych grzałkach mamy wysokie temperatury i tak jak już pisałem niedawno, e-liquid z takim aromatem może zachowywać się w atomizerze co najmniej dziwnie, najpierw poczujemy smak/zapach jednego ze składnika, potem innych, niekoniecznie jako całości.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: miblah » wt lip 25, 2017 12:17 pm

Tej wody nie jest w tych aromatach aż tak znacząca ilość, by miała szczególny wpływ na jakość. Nawet jeśli jest jej 60%, to dajemy do naszego roztworu bazowego jej nieznaczną ilość. Nie spowoduje to strzelania - raczej obniży trochę ilość chmury i zmniejszy gęstość płynu.
Obrazek
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Re: Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: lijden » wt lip 25, 2017 11:52 am

Myślę że woda nie dyskfalifikuje aromatu, alkohol również jest w waperstwiue używany - więc wydaje mi się że trzeba przyjąć że takie z wodą strzelają ciut bardziej(?) a alkoholem rozrzedzają liquid - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn

Postautor: miblah » wt lip 25, 2017 11:47 am

Dziekuję Ci Joanno za otwarcie dyskusji. Wybór aromatu jest sporym problemem. Aromaty sprzedawane w sklepach "waperskich" nie mają podanych składów (np. TPA).
Wiemy (no dobra - ja wiem tylko tyle), że nie mogą opierać się na olejach roślinnych - takie nie nadają się do naszych potrzeb. Ale czy są inne składniki, które absolutnie dyskwalifikują aromat do użycia w atomizerze?
Jeśli ktoś ma szerszą wiedzę, też się chętnie dowiem, na co zwracać szczególną uwagę...
Obrazek
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty spożywcze Funky Flavors i LorAnn + dyskusja o szkodliwości składników

Postautor: lijden » wt lip 25, 2017 11:33 am

Podczas dyskusji na chacie @
Awatar użytkownika
TooCruel
"wygadał się" że używa aromatów Funky Flavors oraz LorAnn które można kupić w necie lub na stanowiskach z suplementami (mniemam że jako dodatek do szejków białkowych itp żeby dało się je spożyć :P). Jak wiadomo trzeba zwrócić uwagę na skład takiegoż aromatu. Podlinkowane mają w składzie jedynie aromat glikol i wodę. Są też słodzone sukralozą - nie wiem czy nadaje się ona jako dodatek do liguidu - tu już mądrzejsi niech się wypowiedzą.

Funky Flavors - tutaj cena jest naprawdę zachęcająca do testów

LorAnn - tu cena trochę gorzej ale jest to koncentrat więc prawdopodobnie jest bardziej wydajny

Proszę tych którzy uzywali o opinię, jak dawkują itd itd :)

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 9 gości