Dillon's

Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Master_PiT » sob lis 04, 2017 10:24 am

Krisis mówił, że Te dillonsy to takie samo świństwo co tpa
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Dillon's

Postautor: sikor » sob lis 04, 2017 10:22 am

Master_PiT pisze:@sikor no przecież kilka mięt tu jest ;D

Nom :) Mix mietowy.
Tylko kuzyn coś innego oprócz mięty chce mi posłać :)

A coolminty jakoś mi nie podchodzą... kiedyś sobie musiałem je obrzydzić
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Master_PiT » sob lis 04, 2017 10:15 am

@
Awatar użytkownika
sikor
no przecież kilka mięt tu jest ;D
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Dillon's

Postautor: sikor » sob lis 04, 2017 7:50 am

A mnie kuzyn namawia żebym spróbował... że on mi nawet kupi i wyśle ale żebym powiedział tylko co :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dillon's

Postautor: Haze » sob lis 04, 2017 7:35 am

No ciekawa koncepcja :-) Ja wprawdzie tradycyjnie do piwa preferuję "tytoniówki" ale kto wie, może ...
A co do piwa to widziałeś TEN wątek?
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Dillon's

Postautor: Alex » sob lis 04, 2017 12:47 am

Nie ma forum na razie nic. A że nie ma nic gorszego niż forum bez contentu skręcę na szybko parę słow. Niestety liquidy to dla mnie nie piwo, nie ma apek pokroju ratebeera czy choćby u untappd, więc nie robię jakiś sensownych notatek, więc pozostaje wpisywanie na bieżąco.

Lodołamacz - dawkowanie 15% vg/pg mieszanki 70/30.
Według producenta to niby mają być lody truskawkowo waniliowo śmietankowe. Niby się zgadza, ale kolejność imo trzeba zmienić. Dominuje okrągła wanilia. Truskawka w tle, czym dłuższe wapowanie, tym bardziej w granicach autosugestii. Przy dłuższym wapowaniu właściwie zostaje sama wanilia. Całość słodka. Niezłe jako przerywnik, ale na dłużej może wiać nudą. Raczej słaby all day dla mnie. Choć dziś z beer geek breakfast od mikkellera świetnie się komponował. Ogólnie wapowalne, ale czym dłużej to może być nudniejsze.

Właśnie tu wrzucę mały wtręt. W lokalnym vape shopie jeden z właścicieli kojarząc mnie jako beer geeka zapytał jaki liquid do piwa. No niestety nie mogłem odpowiedzieć jednoznacznie. Skoro pierwszy lepszy bloger piwny będzie snuł opowieści o 100 stylach piwa, to pytanie powinno brzmieć jaki liquid do jakiego piwa : :beer:. Ale pytanie było ciekawe. Beer geecy już dawno kombinują z food parringiem dobierając potrawy do danego stylu piwa. Byłby fajny bajer gdyby zrobić coś takiego z piwem. No to może spróbuję, jak większość userów będzie to wkurzało dadzą pewnie znać, a może paru piwnych świrów się tu znajdzie? Paru waperów kojarzę z fejsowych grup piwnych, więc kto wie. By nie było lubię parować głównie na zasadzie kontrastu, by wyostrzyć smaki zestawianych rzeczy.

Więc do dzieła.
Ten aromat jak może sprawdzić się fajnie w przypadku sparowania z wytrawnymi ciemnymi piwami, choć może tymi nie specjalnie skomplikowanymi. Można otworzyć dry stouta, jakiegoś portera bałtyckiego o czystym profilu, czy klasycznego idącego w wytrawność risa. Unikał bym butelek ba, gdzie beczka oddaje sporo słodyczy, raczej zamiast potęgować wrażenia będzie je przytłumiał, zwłaszcza przy mocno zbalansowanej pracy beczki. Z jasnych górniaków może od biedy sparować z klasycznymi west coastami o sporej goryczce(ale nie z tymi z owocowym profilem). kwasów i lambików z tym smakiem sobie nie wyobrażał. Chyba za prosty i za mocno słodkich to tych rodzajów piwa.

Uff koniec. Wyszło więcej o piwie niż o aromacie. Jak ktoś ma ochotę zareagować :facepalm: to śmiało :D

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: S.Z.arak i 5 gości