Aromaty z vapelab.pl

Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 138
Otrzymał podzięk.: 69 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » 07 kwie 2019, 23:04

Proszę o podpowiedź jak dawkować Run'Y4 (15%?).

Fredegunda, ta nowa 814-tka, wymiata (!). Kto lubi cytrusy i absynt, to polubi ogórki. @VapeLab... dwie ostatnie zgarnąłem przed chwilą. Chętnie będę kupował 50-tki. Wielkie :beer: dla Ciebie za ten koncentrat!!

jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 18
Otrzymał podzięk.: 17 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: jaaano » 07 kwie 2019, 23:13

salto pisze:Proszę o podpowiedź jak dawkować Run'Y4 (15%?).

Dałem 10% i był taki jakiś niedosyt :(
Aktualnie delektuje się Bobas'em - klimat z grupy Bebeca, super że nie jest aż tak słodki i właśnie dlatego jak dla mnie przewyższa zasłodzoną morderczynie grzałek na rzecz tytoniowych odczuć :-P .
Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 13
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 94 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: VapeLab » 08 kwie 2019, 01:56

@salto - Tak jest! To była tylko testowa partia, dla mnie nic nie zostało, za to popatrzeć mogłem :lol: Najpierw to muszę skopcić to co mam, później się wezmę za niego ;) No i te 50tki przy obecnym stanie popularności 814 to nie jest głupi pomysł, przynajmniej przy tych najpopularniejszych! PS. I tak przy okazji to wszystko już spakowane i czeka na rozpoczęcie podróży :mrgreen: Run dawkować od 15%, inaczej będzie tak jak napisał @jaaano - niedosyt. A fakt faktem, Bobas wyszedł im genialny, ciężko się oderwać *czajniczek*
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Bimaczow » 08 kwie 2019, 15:53

Zamówiłem ostatnio Virginię i Bobasa z Novaliquides, Bobasa jeszcze nie próbowałem ale Virginia jest zajebiaszcza, z tym że trzeba dawać dość spore stężenie bo nie należy do mocnych aromatów :-)
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: wschodni9 » 09 kwie 2019, 21:26

A ja właśnie chciałem dokonać zakupu 814 i nie ma :/

Coś wiadomo kiedy dojedzie dostawa, bo przymieram:)
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » 21 kwie 2019, 18:01

Na Święta odpaliłem tytoniówki. Virginia (11%) oraz Cabat X (8%) - zgodnie z przewidywaniami - są świetne. Dzięki @Haze i @Tommy Black za cynk oraz dawkowanie. Run'Y4 (15%) zasilił rzekę.

Natomiast wpis chciałem zrobić o Heliasie Lacky Straike (4%), który nie ma mikrorecki. Aromat wita nas wesołą czaszką na nalepce**. Niemniej jednak spróbowałem, z ciekawości. Jak przykładowo w Virginii idzie sobie wyobrazić, że jest to tytoń, bardzo dobrze odwzorowany nawet, to tutaj jest to tytoń >>spalany<<. Mgła imituje - do złudzenia - dym papierosowy. Jest to świetna mikstura dla tych, co akurat digitalizują nałóg. Etap przejścia byłby z takim aromatem zupełnie niezauważalny. Patrząc z drugiej strony barykady, to istnieje niezerowe prawdopodobieństwo powrotu wstecz. Stary nałóg nie rdzewieje. Technicznie jest świetny - dzięki @VapeLab. Tylko ta czaszka przypomina mi to, po co - tak naprawdę - rzuciłem palenie.

** Nie sposób też dociec z jakiego powodu została ona tam umieszczona. A szkoda, bo gdyby - tak jak w przypadku nikotyny - okazała się niegroźna, to chętnie bym sobie buteleczkę od czasu do czasu rozrobił. Opakowanie sugeruje "ketony dymowe". Jest to dość nieprecyzyjne określenie. Karta tu niewiele nowego wnosi - wykryto aldehyd octowy. Aldehyd od ketonu różni się zasadniczo lokalizacją grupy karbonylowej - keton ma ją między węglami, aldehyd między węglem a wodorem. Chińczycy tu, tu i tu ketonem dymowym nazywają 3,5,5-Trimethylcyclohexane-1,2-dione. Jednak ani aldehyd octowy, ani 3,5,5-Trimethylcyclohexane-1,2-dione nie są oznaczane czaszką.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 4840
Podziękował: 1877 razy
Otrzymał podzięk.: 2728 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » 21 kwie 2019, 18:24

@salto, Ty chemią zajmujesz się zawodowo? Bo to już któryś Twój post, w którym czuć kompetencje w temacie ... :beer:
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » 21 kwie 2019, 20:50

Haze pisze:@salto, Ty chemią zajmujesz się zawodowo? [...] :beer:

Nie, ale uważałem w szkole na chemii.

:beer:

Aldehyd od ketonu da się rozróżnić spoglądając na budowę cząsteczki. Ketony mnie mniej martwią zasadniczo; ich grupę karbonylową wydaje mi się, że cieżej jest wyrwać spomiędzy dwóch węgli, niż z aldehydu - w którym "dynda" ona sobie reaktywnie niczym ogon skorpiona.

Ogólnie to czaszki mnie martwią najbardziej. Ktoś - umieszczając tę czaszkę na buteleczce - chce mi pismem obrazkowym przekazać, abym nie dotykał zawartości, jeśli nie rozumiem, co tam jest w środku.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » 21 kwie 2019, 21:59

salto pisze:Nie, ale uważałem w szkole na chemii.

Jasne jasne :mrgreen: to powiedz mi w jakiej szkole (nie mówię o studiach) uczą o odrywaniu grup karbonylowych od aldehydu? Poślę tam swoje dziecko :smile: W końcu Chemia to matka wszystkich nauk... jakby powiedzieli chemicy. Fizycy powiedzą to samo o Fizyce, a jak jeszcze w okolicy znajdzie się jakiś matematyk to będzie dym taki, że klękajcie kibole Legii :lol:
No ale to jakby trochę off-top...
Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 13
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 94 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: VapeLab » 21 kwie 2019, 22:50

@salto Właśnie na czaszkę nie zwróciłem uwagi *shock* Przyznam szczerze, że dość sporo związków musiało zostać wyeliminowanych przez uprzednią ustawę tak więc zgodnie z tym co napisałeś, jest w tym jakiś haczyk.. Pytanie jaki? MSDS nie zawsze do końca rozwiewa wszelkie wątpliwości i tu się zgadzam, tak więc niech się wypowie producent. Zatem za chwilę napiszę do Hellasów i pewnie jak to Grecy kiedyś tam odpiszą :lol: A tak na poważnie, to zobaczymy czy uda się uzyskać jakąś nową wiedzę w tym zakresie. O odpowiedzi ze strony producenta niezwłocznie powiadomię Szanowne Grono. Faktycznie, technicznie jest wykonany perfekcyjnie, szkoda tylko, że musieli coś dodać nieokiełznanego i szkoda, że tym czymś nie mogła być po prostu nikotyna ;) Zatem dość marudzenia, zaraz skrobnę list i ślę gołębia w kierunku Jugosławii.

@Haze Też mam wrażenie, że ten Pan wyżej coś kręci :twisted: Skończyłem biol-chem w liceum (raczej za karę) ale kompletnie nie przypominam sobie takich tematów tym bardziej, że "facetka" (nie wiem, czy to określenie w tych czasach jest poprawne politycznie) od chemii raczej należała do tych mniej ugodowych, że tak to elegancko ujmę. A tak przy okazji przypominam, że może majma/chemia/fizyka/przysposobienie obronne jest/są królowymi (matkami etc.) nauk ale jednak to historia jest nauczycielką życia :mrgreen: (ech tyle lat studiów a ja tu aromaty ludziom wciskam :lol: ).

No nic, lecę pisać i pakować, może do rana nie wypluje płuc, bo mi się zapalenie oskrzeli za karę przyplątało :ble:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » 22 kwie 2019, 01:41

VapeLab pisze:... zobaczymy czy uda się uzyskać jakąś nową wiedzę w tym zakresie. O odpowiedzi ze strony producenta niezwłocznie powiadomię Szanowne Grono.

@VapeLab, powziąłem poważne podejrzenie, że jesteś ... kosmitą :mrgreen: Standardowa odpowiedź na takie wątpliwości brzmi: "produkt dopuszczony do obrotu więc spadaj" ;) Duże uznanie :beer:

VapeLab pisze:... ale jednak to historia jest nauczycielką życia :mrgreen:.

Taa, tylko że NIKT się z niej nie uczy (poza paroma wybitnymi wyjątkami).

PS. A Grecy jak to Grecy, odpowiedzą Ci nigdy...
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » 22 kwie 2019, 23:53

Haze pisze:@VapeLab, powziąłem poważne podejrzenie, że jesteś ... kosmitą

To ma sens! Nie potrzbuje snu; śledzi zamówienia, pakuje przesyłki, pisze sms-y, pisze na forum, korespnduje z dostawcami, robi sample, ..., ogólnie robi zbyt dużo rzeczy na raz jak na dwie ręce oraz jedną parę, sterowanych synchronicznie oczu; być może namnaża się przez podział i jest ich tam już kilkunastu; oraz wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział. Twoja hipoteza @Haze wiele wyjaśnia. Dodatkowo, mając na uwadze to, kiedy powstał sklep oraz
https://www.youtube.com/watch?v=PYxhxUik5PY
wszystko zaczyna się jakoś "dziwnie" dodawać do siebie.

VapeLab pisze:A tak na poważnie, to zobaczymy czy uda się uzyskać jakąś nową wiedzę w tym zakresie.

To jest teraz zupełnie nieistotne. Kolego @VapeLab, na pewno już analizowałeś nasze książki do biologii, więc zpaytam wprost. Czy Twój program DNA opiera się na podobnych mechanizmach jak nasz? Pytam, bo my tu jeszcze - nie tylko w Salonie - nie wiemy, czy algorytm Życia jest uniwersalny.

:beer:

Wróć do „Aromaty i dodatki”