Aromaty z vapelab.pl

Awatar użytkownika
VapeLab
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1977
Podziękował: 440 razy
Otrzymał podzięk.: 923 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: VapeLab » 23 sie 2019, 00:15

@
Awatar użytkownika
Suchy84
Goryl od Solubarome jest to bardzo specyficzny aromat i tak szczerze mówiąc, jeśli chodzi o Twój gust, to mam obawy czy by Ci podszedł. Domyślam się, że spodziewasz się przede wszystkim banana i kokosa jako pierwszego planu, lecz tak na prawdę jest to tytoniówka z nutami tych owoców :) Osobiście tak sobie go trawię ale ma swoje małe grono wielbicieli a jak wiadomo - o gustach się nie dyskutuje. Ale jeśli już diabeł do ucha szepcze, że masz go brać, to pamiętaj, żeby dać mu sporo czasu żeby doszedł do siebie w przeciwnym razie będzie dość płaski.

A dzisiaj dla odmiany postanowiłem skleić sobie recenzję, bo to w sumie jest dział o aromatach a ja też człek i mogę :D Tym razem osobista perełka, kolejna...
Może ktoś tam kiedyś pamięta (i to chyba jeszcze z trawnika) jak zakochałem się w Lacky Strike od eCig Hellas? To mam coś kolejnego podobnego!
Jako że moce przerobowe płuc nie pozwalają mi wszystkiego sprawdzić i wiele rzeczy robię z opóźnieniem, to tym razem aż się pochwalę.

Decadent Vapours - Amber Blend
Tytonie od DV nie są przeznaczone dla każdego, o czym niejeden mógł się przekonać (albo się je kocha albo nienawidzi). Akurat forma i smak tych aromatów bardzo mi osobiście odpowiada,
właśnie za ten specyficzny trawiasto-liściasty posmak, który jest dość wyjątkowy. Również i tym razem nastawiłem się na miks trawiasty a tutaj zaskoczenie :wow:
Pierwszy plan przypomina mi świeżo wymieszanego Lacky Strike od eCig Hellasa, cały ten magiczny bukiet o posmaku drzewo-tribecoidalnym a dopiero później mamy
do czynienia z dekadencką nutą ;) Tylko w tym przypadku czuć idealny liść tytoniu, tak się to fanie ułożyło w tej kompozycji. Jestem pod wrażeniem i przy kolejnym zamówieniu na pewno sprawię sobie prywatnie flaszkę 50 ml. W kwestii technicznej - użyłem bazy 70VG/30PG, stężenie 18 procent (45 ml bazy plus aromat), leżakowane w warunkach bojowych [czyt. raz w aucie a raz w szafce] koło 2 tygodni.

W kolejce czeka na mnie wymieszany ten najnowszy - Carolina Origin / Vapours Mix. Po zapachu przypomina mi Milda Black lub Blakera MB, jeżeli miałbym przyrównać do jakiś pradawnych liquidów :lol: Ale co z tego wyjdzie, to czas pokaże. @
Awatar użytkownika
Waldip
- A jak tam Twój? Czy też leży nadal i oczekuje :roll:

A tak jeszcze na koniec, czy ktoś już próbował 814 - Eudesa i Nantilde? Ja na razie sample porozlewałem, ale na chwilę obecną mam tyle tego przygotowane dla siebie i dla żony, że muszę spasować jeśli chodzi o próbowanie :( Legenda mówi, że Nantilde to taka brzydka siostra Bathildy, ale ile w tym prawdy?

Awatar użytkownika
Raz2trzy
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 955
Otrzymał podzięk.: 389 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Raz2trzy » 25 sie 2019, 18:07

Flavory z USA wymieszane, truskaweczka pachnie tak pysznie, że aż nie mogę się doczekać aż się wyleży. Pachnie taką lepsza truskawką z Dinner Lady. Ci co znają, to już wiedzą że to coś wspaniałego ta alpejska truskawa. Blueberry Muffin cholera, pierwszy raz poczułem zapach deserówki bez tej charakterystycznej mocnej nuty zapachowej i pachnie to mega ciekawie, więc jestem oczarowany na ten moment tym co nam Piotr sprowadził.

Kopcił już ktoś te nowe smaczki od 814? *czajniczek*
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 9613
Podziękował: 2825 razy
Otrzymał podzięk.: 4131 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » 25 sie 2019, 21:21

VapeLab pisze:Legenda mówi, że Nantilde to taka brzydka siostra Bathildy, ale ile w tym prawdy?

Sporo. Pamiętam, że jak umieszałem Nantilde to wapowałem ją praktycznie przemiennie/zamiennie z Bathilde ale ze wskazaniem na tę ostatnią. Tak że w końcu stwierdziłem, że skoro jest Bathilda to Nantilda nie ma właściwie racji bytu (dla mnie).

Raz2trzy pisze:Ci co znają, to już wiedzą że to coś wspaniałego ta alpejska truskawa.

Problem polega na tym, że alpejska truskawka smakuje w zasadzie jak poziomka. Owszem, aromat jest niezły, ale z truskawką ma niewiele wspólnego, prędzej z maliną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 18267
Podziękował: 6827 razy
Otrzymał podzięk.: 17393 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Tommy Black » 25 sie 2019, 21:34

Haze pisze:Problem polega na tym, że alpejska truskawka smakuje w zasadzie jak poziomka. Owszem, aromat jest niezły, ale z truskawką ma niewiele wspólnego, prędzej z maliną.

No i tu mamy pewien problem.Historia truskawki jest zaskakująca. Powstała z dwóch gatunków poziomek - chilijskiej (Fragaria chiloensis) z Ameryki Południowej i wirginijskiej (F. virginiana) z Ameryki Północnej. Gdy te dwa gatunki sprowadzono do Europy i posadzono obok siebie, doszło do krzyżowego zapylenia. Uzyskana w ten sposób roślina zaskoczyła ogrodników - takich wielkich owoców nie wytwarzała dotychczas żadna poziomka!Ale nastąpiło też pomieszanie smaków oraz aromatów, tu rzadziej wyczuwalne.Stąd często zdarzają się takie sytuacje jak opisał wyżej @
Awatar użytkownika
Haze
. Alpejska truskawka (Fragaria alpina)w aromatach często będzie smakować jak poziomka. Nawiasem mówiąc dużo łatwiej jest chemicznie uzyskać aromat poziomki niż truskawki.
Awatar użytkownika
VapeLab
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: VapeLab » 26 sie 2019, 13:07

Dla mnie Alpine Strawberry smakuje tak czy siak jak truskawka zerwana z krzaka :) A mam tego cholerstwa pełno na ogrodzie jak sezon trwa :mrgreen:
Choć faktycznie tak jak napisał @
Awatar użytkownika
Tommy Black
- jest to swoisty mutant. Pewnie w Korei Północnej nazwana by została "kimirsenką", dla nas to truskawka bo za duże na poziomkę.
@
Awatar użytkownika
Haze
- a tu jeszcze motyw maliny wyskoczył. Myślę, że gdybanie i kłócenie się o to "co producent miał na myśli" nie ma sensu. Liczy się fakt - jest super w smaku :-P

I przy okazji dziękuję za wyjaśnienie w kwestii Bathilde i Nantilde. Niby to tylko różnica w tym, że tu jest banan a tu limonka i zapewne toczy się jakaś tam walka
o posmak gdzieś z tyłu to nie brakuje ludzi wrażliwych na jakieś tam niuanse, więc niech mają wybór a czym większy to lepszy :)

No nic, wracam pakować, bo to nie pora dla mnie na pisanie tutaj :smile:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 9613
Podziękował: 2825 razy
Otrzymał podzięk.: 4131 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » 26 sie 2019, 13:21

VapeLab pisze: Myślę, że gdybanie i kłócenie się o to "co producent miał na myśli" nie ma sensu.

Dokładnie tak, dla mnie na przykład najbliższa ideału truskawki jest Shisha Strawberry od Inawery, aromat oceniany przez waperów nader przeciętnie ...
Obrazek
Awatar użytkownika
sputnik
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 22
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: sputnik » 26 sie 2019, 16:04

Panie Piotrze, czy będą jeszcze w sprzedaży aromaty Detonation Drip?
Awatar użytkownika
VapeLab
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: VapeLab » 26 sie 2019, 23:07

@
Awatar użytkownika
Haze
- A ja akurat w miarę dobrze wspominam truskawkę z Inawery, miała moc ale tej mocy trzeba było umiejętnie użyć, żeby smakowała perfekcyjnie (czyt. nie lać bezmyślnie na oko) :mrgreen:

@
Awatar użytkownika
sputnik
- Drogi z Detonation Drip trochę nam się rozeszły stąd temat trochę umarł, ale nie jest to rozstanie wieczne jak miało to miejsce w przypadku kilku firm :) W razie czego proszę o info tutaj czy na PW, czy na meja (jak wygodniej) co bym ewentualnie miał dorwać ;) Postaram się wtedy na wrzesień na nowo do nich przygotować :ok:

I na dobicie kolejna beznadziejna recenzja spod mojego pióra...
Jak zwykle nielubiana przez jednych a uwielbiana przez osoby obdarzone specyficznymi kubkami smakowymi firma - Decadent Vapours :)
Ja po raz kolejny przypomnę, że jest to praktycznie jeden z moich ulubionych producentów aromatów, żeby nie było, że prowadzę tutaj propagandę.
Żeby nie zanudzać postaram się streścić w kilku zdaniach o Carolina Origin / Vapours Mix a także Strawberries und Cream oraz Marmelade on Toast od DV.

Carolina Origin / Vapours Mix
dozowanie: 16,7 %, baza 70VG30PG, leżakowanie 1,5 tygodnia
Może ktoś z Was za młodu rozczytywał się o przygodach Tomka Sawyera nad Missisipi lub wyobrażał sobie życie
XIX-wiecznego farmera w Stanach Zjednoczonych?
Jeśli tak, to jest to idealne odwzorowanie tego "stylu" życia, że tak sobie na wyrost pozwolę powiedzieć.
Smak tradycyjnej Virginii z wyrazistymi nutami słodkiej, palonej kukurydzy, które znane jest przede wszystkim z fajek kukurydzianych,
używanych początkowo przez niewolników a później przed amerykańskich chłopów :)
Dla mnie strzał w dychę!

Strawberries & Cream
Temat idealnie wpasowany w debatę o truskawkach powyżej :cool:
Cóż ja mogę powiedzieć, smakuje jak szejk truskawkowy, na prawdę bardzo przyjemny.
Gdybym miał porównać do czegoś to raczej do Solubaromowego "Mothermilka"
przy czym łagodniejszy w smaku, ot, taka pianka truskawkowa. Ale niech sobie dalej kwitnie i niech mnie zaskoczy
za tydzień.

Marmelade on Toast
Pierwszym prawdziwym amerykańskim liquidem jaki próbowałem był jakiś truskawkowy dżem z dobrze spieczonym gofrem,
ale było to tak dawno temu, że nawet firmy nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Tutaj dla odmiany mamy
dżem z pomarańczy i wypada bardzo przyzwoicie. Ta specyficzna przypalona nuta jest dość mocno wygaszona
a pierwszy plan zdominowany jest przede wszystkim przez tę marmeladę całą :)
Mam wrażenie, że wymaga on użycia większego stężenia i dłuższego czasu leżakowania, tak
więc zamykam go do szafki na kolejne półtora tygodnia a dalej zobaczymy. Na szczęście wydaje się być
bardzo obiecujący ale pazur pokaże pewnie dopiero we wrześniu. Tak samo jest np. z Harlequinem - musi aż dostać odleżyn, żeby
był wyrazisty i intensywny :)

A i na koniec, jeżeli ktoś zapyta kiedyś, których aromatów u siebie nienawidzę, to powiem mało dyplomatycznie, że wszystkich spod znaku Full Moona, choć rozumiem powody,
dla których niektórym osobom smakują.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 18267
Podziękował: 6827 razy
Otrzymał podzięk.: 17393 razy

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Tommy Black » 27 sie 2019, 08:24

VapeLab pisze:A i na koniec, jeżeli ktoś zapyta kiedyś, których aromatów u siebie nienawidzę, to powiem mało dyplomatycznie, że wszystkich spod znaku Full Moona, choć rozumiem powody dla których niektórym osobom smakują.

Tak, aromaty Full Moona są jak toksyczne kobiety i zabijają wapera w waperze. Trzeba ich doświadczyć, na krótko, pozbyć się i zapomnieć. :P
Paweu
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 70
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 42 razy

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Paweu » 27 sie 2019, 10:18

Ahhh a mi tak smakował ten zielony... A może znacie jakiś przepis na dobrego klona lub coś z oferty o bardzo zbliżonym smaku?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Aromaty i dodatki”