Aromaty Inawera - opinie

Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty Inawera - opinie

Postautor: lijden » ndz sie 13, 2017 7:35 am

ARBUZ - kiedyś dostałam trochę rozmieszanego arbuza od koleżanki. I muszę powiedzieć że jest to jeden z najsmaczniejszych aromatów z jakimi miałam styczność przez całą kilkuletnią przygodę z EIN. Nie smakuje konkretnie jak świeży arbuz ale dla mnie to dobrze bo ja arbuza... NIE ZNOSZĘ! Ten aromat smakuje jak taka guma huba buba arbuzowa którą żułam w dzieciństwie. Jest słodki (więc nie każdemu podejdzie) i jak dla mnie przepyszny. W mieszance z miętą też robi robotę. PYCHA! Jako że nie chciało myć mi się strzykawki mieszałam na krople ok 20 na 10 ml ale chyba ciut przesadziłam i można dać mniej. Mieszanka była dobra już na dzień i to będzie chyba jeden z niewielu aromatów Inawery których próbowałam i do których będę wracać.
Awatar użytkownika
miclon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 10:03 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 329 razy
Otrzymał podzięk.: 161 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty Inawera - opinie

Postautor: miclon » pn cze 26, 2017 7:12 pm

W ręce wpadł mi ostatnio aromat Airwaves.

W zapach przyjemny, o dość intensywny mentolowo porzeczkowym zapachu. W smaku dla mnie na pierwszym planie, słodko kwaśna porzeczka dodatkowo doprawiona solidną dawką mentolu. Całość dobrze się komponuje, bardzo odświeżająca kompozycja na upalne letnie dni.
Obrazek
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: pn lip 13, 2015 7:09 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 266 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty Inawera - opinie

Postautor: shrack » ndz cze 19, 2016 3:16 pm

Chociaż do Irka mam przez miedzę i głównym składnikiem moich mieszanek są jego bazy to bardzo rzadko korzystam z jego aromatów.
Może dla tego, że mam specyficzne wymagania, co do aromatów:
- zapach ma być wyczuwalny dla mnie i tylko dla mnie nawet, jeśli uda mi się zachmurzyć niewielkie pomieszczenie to ktoś stojący obok nie powinien być w stanie powiedzieć, jaki to zapach.
- nie może drapać w gardło nawet przy dłuższym używaniu
- chmura ma być mokra i soczysta nie jakieś tam suche wiórki wiśniowe czy mentol.
- mieszanka, w jakiej użyję danego aromatu ma być najprostsza jak tylko możliwe, czyli aromat i odpowiednia baza żadnego skomplikowanego mieszania wielu składników.
Mimo to przy okazji robienia zakupów zawsze jakiś aromat dodatkowo wyląduje w moim koszyku, chociaż większość z nich kończy swój żywot zaraz po otwarciu i powąchaniu z niektórych próbuję zrobić własne mieszanki z różnym skutkiem maksymalna liczba prób to cztery i jeśli w dalszym ciągu nie spełnia moich oczekiwań to taki aromat ląduje w pudełku w piwnicy do późniejszego przekazania nieodpłatnie innej osobie ( może w końcu powstanie lista i tutaj znajdą się jacyś chętni).

Ostatnio testowane, chociaż w moim przypadku trudno mówić o testach i rozlewaniu poszczególnych próbek w próbówki o różnym stężeniu aromatu zestaw do tego typu testów także wylądował w piwnicy.

Anton Apple bardzo ciekawy aromat jabłka idealnego na przetwory, które nie traci smaku i aromatu tego owocu, co ciekawe chyba najlepszy tego typu aromat na rynku naturalny, świeży, wilgotny tak jak lubię, prawie idealny, bo ma jedną zasadniczą wadę jakiś składnik podrażnia moje gardło.

Black Cat bardzo lubię ciekawe tytoniów ki o delikatnym i subtelnym zapachu, bo tak wynikało z opisów, które znalazłem w sieci.
Szczerze aromat suchy nijaki ot po prostu prażone wiórki z drzewa wiśniowego.

Na szczęście otworzył się w Lublinie sklep firmowy i niewielka część aromatów została udostępniona do degustacji zapachu z tej niewielkiej części wybrałem dwa, na które bym nawet nie spojrzał czytając opinie o nich.

Yummy Classic Coconut Cookies może nie jest to idealny smak ciasteczek kokosowych, bo brakuje w nich tego przypieczonego kokosa to jednak aromat idealny lekki, świeży, idealnie wilgotny, całkowicie zaspokaja moje zapędy na podjadanie słodyczy polecam nawet tym, którym nie odpowiadają miasteczkowe klimaty.
Baza 50/50 dawkowanie 0,5ml/10ml

Black Power Tea z nazwy wynika, że mamy do czynienia z mocną rozgrzewającą herbatą taką na długie zimowe wieczory.
Moim zdaniem aromat jest lekki przyjemny i orzeźwiający herbata Earl Grey parzona razem ze skórką pomarańczy z niewielkim dodatkiem świeżego imbiru wręcz doskonale komponuje się w jedną całość, która jest lekka przyjemna i orzeźwiająca nie nachalna idealnie wilgotna wręcz idealna do codziennego użytkowania brak wrażenia zamulenia czy przesytu.
Za ten produkt chciałbym bardzo serdecznie podziękować wspaniałemu arcytechnologowi Agnieszce
która przyczyniła się do jego powstania, mogę nawet postawić piwo lub flaszkę tylko nie znam jej preferencji?
Baza 50/50 dawkowanie 0,5ml/10ml


PS.
Na alkohol dla Irka mnie nie stać! *wino*
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Aromaty Inawera - opinie

Postautor: basika » ndz cze 19, 2016 9:58 am

A to kolejne aromaty Inawery, o których mogę coś napisać.
Irku dziękuję za możliwość testowania. :db:

WIŚNIA & ANYŻ
Delikatna wisienka, mocno landrynkowa, z migdałowym posmakiem. W tle słodkawy anyż. Im wyższe stężenie, tym słodsza.
Miks wiśni i anyżu bardzo przyjemny w odbiorze, zwłaszcza gdy ktoś lubi anyż. Ja bardzo lubię. Liquid nadaje się do całodziennego wapowania. Warto jest dać tej mieszance więcej czasu na dojrzewanie. Robi się intensywniejsza i słodsza z każdym tygodniem.
Mieszanka klarowna i bezbarwna o zapachu likieru wiśniowego
Najlepsze stężenie 25kr/ 10 ml ( bo ja lubię słodkie ;) )

JOGURT OWOCOWY
Dla mnie to owoce cytrusowe w kremowej otoczce.
Bardzo delikatny i subtelny smak. Jeśli są jakieś inne owoce, oprócz cytrusów, to ich nie rozpoznaję. Tak jak nie znajduję tu jogurtu. Natomiast kremowy smak jak najbardziej. Taki śmietankowy, aksamitny , bardzo łagodny. Trochę przypomina kremowe lizaki chupa chups z cytrynowym posmakiem. To przyjemny aromat, dobrze zbalansowany i z odpowiednią dozą słodyczy. Neutralny zapachowo dla otoczenia.
Mieszanka klarowna w kolorze bardzo jasnej słomki
Najlepsze stężenie:
20 kropli /10ml

TOBACCO COCTAIL

Mamy tu wyselekcjonowane liście prawdziwego, mocnego tytoniu. Dla mnie to świetna mieszanka szlachetnych tytoni, które przypominają dawne Camele. Jest tu bogactwo smaków i aromatów. Tytoń jest suchy, wytrawny, ale ja tu wyczuwam małą dozę słodyczy. Mam wrażenie, że to jakiś owoc, ale go nie rozpoznałam. Może winogrono ?
Warto poczekać kilka tygodniu, aby ten aromat nabrał właściwej sobie dojrzałości. Po 30 dniach jest genialny. Nadaje się do całodziennego wapowania. Mnie zachwycił, choć nie jestem fanką tytoniówek.
Mieszanka klarowna w kolorze jasnej słomki. Zapach delikatny – tytoniowy
Najlepsze stężenie:15 do 20 kropli/10 ml

RED FRUIT & MINT
To kolejny smak, który przypadł mi do gustu. Mamy tu bardzo smaczną, słodziutką, landrynkową truskawkę z delikatnym posmakiem świeżo zerwanej poziomki. Dodatek łagodnej mięty orzeźwia, wzbogaca i wprowadza fajny balans do słodyczy, bo mamy efekt schładzania. To bardzo ciekawy, dwuwymiarowy smak i z pewnością spodoba się amatorom mięty i owocówek.
Mieszanka klarowna i bezbarwna o zapachu poziomek z domowego ogródka
Najlepsze stężenie: 20 kropli/10ml
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty Inawera - opinie

Postautor: Tommy Black » śr mar 09, 2016 8:54 pm

basika pisze:Tomku, bo leniwa jestem


Nad tym popracujemy... ;) :)

basika pisze:A Black Cat wart jest spróbowania


Black Cat,Sunday Fantasy i Ty. Ktoś mógłby nie spróbować? ;)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Aromaty Inawera - opinie

Postautor: basika » śr mar 09, 2016 8:49 pm

No i jeszcze napiszę. Dlaczego tak rzadko pisujesz o aromatach? ;)

Tomku, bo leniwa jestem :lol: Wiesz jak długo zbierałam się do tego opisu ?
A Black Cat wart jest spróbowania :P
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty Inawera - opinie

Postautor: Tommy Black » śr mar 09, 2016 8:41 pm

To jest wielka niesprawiedliwość. Te opisy.I te smaki które opisujesz.Dobrze że przez te opisy przebiegł sobie czarny kot i opisałaś też "Sunday Fantasy".Przynajmniej nie będe się razem z nim całą noc oblizywał.Rzadko używam aromatów.Właściwie rządzi tym czysty przypadek.Tak trafiłem na Elder Flower i Dziką Różę.Teraz spróbuję oswoić ten o intrygującej nazwie Black Cat.
No i jeszcze napiszę. Dlaczego tak rzadko pisujesz o aromatach? ;)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Aromaty Inawera - opinie

Postautor: basika » śr mar 09, 2016 7:57 pm

Ostatnio miałam okazję spróbować te aromaty. Może komuś przyda się moja opinia :)
ENGLISH DESSERTS - CHEESECAKE
Cheesecake - angielski sernik na kruchym spodzie z posmakiem skórki cytrynowej.
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: Kruchego ciasta nie wyczuwam, ale jest śmietankowy serek, bardzo smaczny, maślany, lekko waniliowy i mocno okraszony skórką cytrynową. Kompozycja słodka, ale nie przesłodzona. Liquid jest nienużący i nadaje sie do długiego wapowania. Lubię go łączyć dodatkowo z cytryną, lub pomarańczą.
Mieszanka klarowna, słomkowa. Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 20 kr/10 ml
ENGLISH DESSERTS - CARROT CAKE
Smak ciasta marchwiowego
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: Pierwszy raz mam do czynienia z takim smakiem i powiem, że jest to ciekawa kompozycja. Jest w niej słodycz, wilgotne ciasto biszkoptowe i posmak surowej marchewki. Aromaty ładnie się równoważą i uzupełniają. Nie jest to mój smak, ale doceniam dbałość o kompozycję. Dla amatorów smaków deserowych.
Mieszanka klarowna, z lekko różowym odcieniem. Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 25 kr/10 ml
ENGLISH DESSERTS - APPLE CRUMBLE
Apple Crumble - kruszonka jabłkowa.
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: Dla mnie to przede wszystkim smak jabłuszka, dość smacznego i słodkiego, ale trochę chemicznego. Kruszonka z cynamonem ledwie się przebija w tle, bo jabłuszko dominuje i przytłacza. Osobiście brakuje mi w tej kompozycji smaku kruszonki żeby uzyskać efekt szarlotki, więc dodaję do niego smak biszkoptu, lub krakersów ( w zależności od tego czym dysponuję)
Mieszanka klarowna, słomkowa. Zapach jabłuszka wyczuwalny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 15 kr/10 ml
ENGLISH DESSERTS - CUSTARD
Custard - w Angli custard, w Polsce, budyń waniliowy.
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: nie jest to budyń, raczej delikatny i subtelny krem śmietankowo-waniliowy. Przyjemny, słodki i aromatyczny. Dobry solo i jako dodatek do wszystkiego w czym lubicie wanilię i smietankę.
Mieszanka klarowna, słomkowa. Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 20-25 kr/10 ml
ENGLISH DESSERTS - CUSTARD PICANTE
Budyń waniliowy z dodatkiem cynamonu, kardamonu i szczyptą pikantnej papryki.
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe:
Smak: delikatny, odpowiednio posłodzony krem, śmietanka lub budyń waniliowo-migdałowy. Cynamonu i kardamonu nie wyczułam. Lekki posmak na języku sugeruje opisaną paprykę, ale jest jej bardzo mało. W sumie szkoda, bo chętnie bym spróbowała ostrej i pikantnej kompozycji.
Mieszanka klarowna w kolorze bezbarwnym, lekko wpadająca w żółty. Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 25 kr/10 ml (najbardziej słodki)
BLACK FRUIT & MINT
Czarne owoce (leśne) okraszoną odrobiną mięty.
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: W opisie podano owoce leśne. Ja tu głównie wyczuwam słodką, przepyszną i dojrzałą jeżynę otuloną pachnącą miętą. Bardzo dobry balans smaków. Liquid z odpowiednią dozą słodyczy i orzeźwienia. Super aromat dla fanów miętówek , a ja do nich należę.
Mieszanka klarowna, jasna. Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 20 kr/10 ml
GRAPPE & MINT
Czarny dojrzały winogron odświeżony odrobiną mentolu.
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: orzeźwiający napój z ciemnych, dojrzałych winogron z delikatną miętą. Aromat z charakterem i zdecygowanym smakiem. To ciekawe i intrygujące połączenie. Używam go solo i jako dodatek do mdłych tytoniówek. Świetnie podkręca ich smak ;)
Mieszanka klarowna, słomkowa. Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 20 kr/10 ml
ENGLISH DESSERTS - SHORTBREAD
kruche ciastka maślane.
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: ciasteczka są, masło też w dużej ilości, ale smak nie zachwyca. Trochę mdła ta kompozycja, bez wyrazu. Natomiast jest genialna jako dodatek tam gdzie chcemy uzyskać maślany posmak np. w czekoladzie, kawie i wszelkich ciasteczkowo- deserowych kompozycjach.
Mieszanka klarowna, lekko słomkowa. Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 25 kr/10 ml ( smak staje się bardziej, choć nadal mało, intensywny)
BLACK CAT
kultowy tytoń fajkowy "Sunday Fantasy"
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: coś pośredniego pomiędzy lekkim i jasnym , a ciemnym i wilgotnym, orientalnym tytoniem. Jest lekko dosłodzona i pachnąca aromatycznymi jagodami. To bardzo przyjemna mieszanka, która nadaje się do całodziennego chmurzenia.
Mieszanka klarowna, lekko żółta . Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 20-25 kr/10 ml
ENGLISH DESSERTS - BOUNTY
Bounty - muffinki czekoladowo - kokosowe.
Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: W tytułowych muffinkach przeważa kokos : świeży i mocno aromatyczny. Deserowa czekolada jest na drugim planie i jest mniej intensywna, ale stanowi smakowite tło dla kokosa. Bardzo udana kompozycja , idealnie posłodzona.
Mieszanka klarowna, słomkowa. Zapach kokosowy dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 20 kr/10 ml

PURPLE RAIN
Oglądając pewien obraz usłyszałem Princa i jego "Purple Rain". Skojarzenie było natychmiastowe - zrobić taki aromat (obraz) i okrasić go świeżością deszczu (piosenka).
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe: W pierwszej chwili wyczuwam słodką, aromatyczną i landrynkową czerwoną oranżadę (dla mnie to identyczny smak) Po chwili pojawia się delikatna mięta, która wzbogaca i orzeźwia tę kompozycję. Jest tu zachowany idealny balans słodyczy i mroźnej mięty. Bardzo przyjemny i smakowity ten aromat. Nadaje się i dla amatorów mięty i owocówek.
Mieszanka klarowna, słomkowa. Zapach neutralny dla otoczenia.
Najlepsze stężenie: 20 kr/10 ml
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Aromaty Inawera - opinie

Postautor: refurbished » śr mar 02, 2016 9:06 am

amsaw pisze:[...]
Irku, bardzo Wam wszystkim w Inawerze dziękuję za wymyślenie prostego ale od lat uprzyjemniającego mi chnurzenie aromatu Vanilla for Pipe :beer:

Skusiłem się.
Myślałem, że już nic mnie w palecie Inawery nie zaskoczy.

Ale po ponad trzytygodniowym leżakowaniu jest super, jak znam te tytoniowo-deserowe pewnie będzie coraz lepiej.

Dzięki, @amsaw.
Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Posty: 214
Rejestracja: wt lip 07, 2015 1:10 pm
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podzięk.: 379 razy
Płeć: Kobieta

Re: Aromaty Inawera - opinie

Postautor: gosiaby » ndz lut 28, 2016 10:26 pm

Moje Dromedary poleżało 2,5 tygodnia, pierwsza próba organoleptyczna wypadła całkiem pozytywnie :-)
Zaczęłam ostrożnie i wyjątkowo pokropelkowałam zamiast odliczać mililitry. Dawkowałam 20 gtt/10 ml, co by dało jakieś 3,33 proc. Większą ilość liquidu zrobię jakieś 4-5 % *czajniczek*

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości