Aromaty 1000 smaków świata

Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Vlad » sob kwie 15, 2023 9:13 pm

Ale to nie jest tak, że kupisz przypadkowo 3 różne aromaty i zrobisz miksturę. Żaden z tych aromatów do siebie nie pasuje, a poza limonką nie miałem tych dwóch. 2 razy w życiu skusiłem się na gruszkę i 2 razy wtopa, słodki ulep. Energy drink swego czasu był dobry z TPA, ale to już historia jak z czasów II WŚ. A tak jak wyżej ktoś pisał, z 1000 smaków już wiem, że sobie nie ma co głowy zawracać Energy drinkiem. BTW, nie przypominam sobie, poza poziomką z MA żadnego innego aromatu, który można by chmurzyć solo, mam na myśli oczywiście wszystkie inne poza tytoniówkami.

eD
Xmar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 2:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Xmar » sob kwie 15, 2023 2:10 pm

@
Awatar użytkownika
Vlad
, a może podpowiedz, tak na twoje smaki, bo mam energy drink, limonka i gruszką. W jakich stężeniach to mieszasz? Samą gruszkę 10%? Energy drinka 5%? A z limonki zrobię mix z gruszką.

k87
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Vlad » sob kwie 15, 2023 10:14 am

Jak lubisz wodę z ogórków, albo ogólnie kwaśne smaki, to czemu nie?

eD
Xmar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 2:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Xmar » sob kwie 15, 2023 9:13 am

@
Awatar użytkownika
Vlad
a czemu samą raczej nie da rady?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Vlad » sob kwie 15, 2023 8:05 am

Limonki solo raczej nie da rady, ale trzeba przyznać, że im to wyjątkowo wyszło. Ja używam w miksach nie więcej niż 3%. Obecnie z sugerowanego 2.5% podbiłem na 3% i jest naprawdę fajnie. Jest moim zdaniem bardzo zbliżona do naturalnego soku z limonki.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Xmar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 2:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Xmar » pt kwie 14, 2023 10:28 pm

Multum pisze:Limonka: Święty Graal tego co używałem od nich. Pyszna, soczysta, delikatnie kwaskowa, ale słodka za razem.

W jakim stężeniu robiłeś?
Obrazek
Xmar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 11, 2023 2:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Xmar » wt kwie 11, 2023 4:16 pm

Ja dzisiaj zamówiłem aromat Landrynkowy, Energy drink i Białą czekoladę. W stężeniu 5% będzie to do chmurzenia dobre?
Multum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 21, 2022 4:41 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: nieokreślona

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Multum » sob mar 26, 2022 12:46 pm

Opiszę swoje wrażenia związane z tymi aromatami. Wiele smaków będę mógł opisać tylko dobre/niedobre, ze względu na to, że używałem ich dawno temu. Tam gdzie nie opisałem stężenia, uważam, że 8% jest optymalne.

Orzech laskowy: dobry ale ciężki. Nie do codziennego użytku. Potrzebuje bardzo długiego dojrzewania. Po okresie około miesiąca pojawia się też delikatna słodycz, ale wzmaga się też orzechowy smak. Stężenie 1% to absolutny maks. 2% od razu po zmieszaniu jest OK, ale jeżeli trochę postoi, to niestety cała mikstura robi się zbyt mocna w smaku.

Brzoskwinia: Bardzo dobry, soczysty smak. Mocno przebijająca słodycz.

Gruszka: Lekka, subtelna do codziennego użytku. Niespecjalnie przypomina owoc, ale dla mnie to plus ze względu na to, że za gruszkami nie przepadam. Bardzo delikatna słodycz. Używam stężenia 10%, ale to może być dla niektórych za mało.

Truskawka: Bardzo słodkie lizaki truskawkowe. Dobre do mieszanek, ale nie solo. Albo wychodzi z tego ulep, albo zero smaku. Na 8% jeszcze można używać, ale lepiej zmieszać z rabarbarem.

Agrest: Fajny dodatek do mieszanek, dodaje takiej "egzotyczności" do mikstury (nie wiem jak to dobrze opisać). Nie korzystałem solo z tego aromatu.

Grejfrut: Bardzo fajny grejfrutowy aromat. Przyjemny do codziennego użytku jak i do różnych mieszanek. Należy pamiętać, że aromat jest na etanolu, więc nie należy przesadzać ze stężeniem. 5% solo jest dość subtelne i pokusiłbym się o dodanie jeszcze trochę tego aromatu, jednak ze względu na etanol, nie zwiększałem stężenia.

Pinacolada: praktycznie sam kokos. Nie pamiętam niestety jakiego stężenia używałem.

Limonka: Święty Graal tego co używałem od nich. Pyszna, soczysta, delikatnie kwaskowa, ale słodka za razem.

Earl grey: fajny solo jak i do mieszanek. Do mieszanek polecam 1%, solo można pokusić się 0 2%. Dość wytrawny w smaku, naprawdę dobry herbaciany aromat na etanolu.

Róża: dosłownie nadzienie różane z pączków. Polecam, smak jest dosyć słodki.

Mięta: aromat mięty z przydomowego ogrodu. Nie daje specjalnego chłodu. Daje więcej zapachu niż smaku. Do mieszanek dobrym stężeniem jest 2%. Należy pamiętać, że aromat ten jest na etanolu.

Pomarańcza: Aromat na etanolu. Jest smaczny, jednak po dodaniu go przez jakiś czas zostaje żółta zawiesina. Nie przekonałem się do niego.

Kiwi: Gorzki, niedobry aromat, przypominający bardziej gorzkie pestki jakiegoś owocu.

Owoce leśne: mniej tam owoców leśnych, więcej słodyczy. Używam czasami do posłodzenia mieszanki.

Energy drink: Dobry, chociaż smakuje jak tani, gorzkawy energetyk. Używałem stężenia 5%.

eD
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Vlad » śr lut 02, 2022 11:28 pm

Jak ktoś poszukuje dobrej moreli, to polecam. Nowość w ofercie, ale według mnie lepsza niż Inawera. TPA nie pamiętam już, ale chyba nie jest gorsza, może trzeba dać 1- 2% więcej niż Inawery, ale smak bardziej naturalny.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Insane » sob kwie 17, 2021 11:09 pm

@
Awatar użytkownika
GibkiJanek
Możesz dodać trochę słodzika, powinno to podkreślić niektóre smaki. Polecam etylomaltol, nie jest co prawda najsłodszy dodatek tego typu, ale zdecydowanie najmniej inwazyjny.

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], MonsterRaga i 11 gości