Aromaty 1000 smaków świata

Awatar użytkownika
looque
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 1:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: looque » sob kwie 17, 2021 10:11 pm

Krasnal45 pisze:@looque
Poprzeliczaj sobie te Twoje kropelki na procenty, bo zmienisz kiedyś "kropelkarz" na inny i się mocno zdziwisz. Nawet temperatura otoczenia może mieć wpływ na wielkość kropli. To bardzo niedokładna metoda, prowadząca w końcu na manowce...

Nie mam zamiaru nic przeliczać, bo mi to do szczęścia nie jest potrzebne. ;)
Zdaję sobie sprawę z różnic w wielkościach kropel, ale wynikają one głównie ze stopnia lepkości poszczególnych aromatów.
:BtT: Nie polecam żurawiny. W żadnym stężeniu. Nawet kropelki.
Awatar użytkownika
d1roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: pt cze 26, 2015 8:40 am
Lokalizacja: DOL
Podziękował: 194 razy
Otrzymał podzięk.: 299 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: d1roman » sob kwie 17, 2021 5:50 pm

10%- tylko owocówki (aromaty premium), bo innych nie używam.
Dla Ciebie może to być za dużo (zrób kilka próbek na mniejszych stężeniach), a ja jestem jak ruski człowiek, lubię wyraziste gęste i mocne. :-D
Obrazek ***** ***
high0008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 25, 2021 10:12 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: high0008 » sob kwie 17, 2021 5:20 pm

d1roman pisze:20-40 kropli na 100ml?
Przy takich stężeniach jakie stosujesz, ja równie dobrze mógłbym sobie tylko wyobrazić, że dodałem aromat, nie dodając go wcale. :)
Dawno, dawno temu kupiłem kilkanaście owocówek od 1000 SŚ, dozowałem w większości 10%.
Jedynie poza Colą której używam nadal i dozuję 2-3%, wszystkie inne trafiły do kibla. :-D
Obecnie u mnie na topie jest MA, Inawera i Aromaszop.


Ile dawkujesz aromaty z Aromaszopu? Chcę zamówić, ale nigdzie nie znalazłem info.

eD
Awatar użytkownika
d1roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: pt cze 26, 2015 8:40 am
Lokalizacja: DOL
Podziękował: 194 razy
Otrzymał podzięk.: 299 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: d1roman » sob kwie 17, 2021 4:39 pm

looque pisze:... i teraz optymalnie dla mnie jest od 20 kr/100_ml (pomarańcza, grejpfrut) do 40 kr/100ml (większość owocówek)

20-40 kropli na 100_ml?
Przy takich stężeniach jakie stosujesz, ja równie dobrze mógłbym sobie tylko wyobrazić, że dodałem aromat, nie dodając go wcale. :)
Dawno, dawno temu kupiłem kilkanaście owocówek od 1000 SŚ, dozowałem w większości 10%.
Jedynie poza Colą której używam nadal i dozuję 2-3%, wszystkie inne trafiły do kibla. :-D
Obecnie u mnie na topie jest MA, Inawera i Aromaszop.

eD
Obrazek ***** ***
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Krasnal45 » sob kwie 17, 2021 4:18 pm

@
Awatar użytkownika
looque

Poprzeliczaj sobie te Twoje kropelki na procenty, bo zmienisz kiedyś "kropelkarz" na inny i się mocno zdziwisz. Nawet temperatura otoczenia może mieć wpływ na wielkość kropli. To bardzo niedokładna metoda, prowadząca w końcu na manowce...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
looque
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 1:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: looque » sob kwie 17, 2021 1:41 pm

Od 5 lat korzystam prawie wyłącznie z tych aromatów i doświadczenia mam generalnie pozytywne, wybieram aromaty bez trójacetyny w składzie.
Zawsze dozowałem "na kropelki", więc zacząłem tak jak w aromatach Inawery od 2-3_kr/ml. O ile gruszka była w miarę OK, to grejpfrut wywołał natychmiastowy atak kaszlu.
Powoli zmniejszałem dawkowanie i teraz optymalnie dla mnie jest od 20 kr/100_ml (pomarańcza, grejpfrut) do 40 kr/100_ml (większość owocówek).
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Vlad » czw kwie 15, 2021 2:26 pm

Tak, brat nie lubi sobie komplikować życia.[emoji846] Taką wersję przyjął i takiej się trzyma. Czyli 70% gliceryny 12-13% bazy nikotynowej na glikolu i zalewa resztę aromatem.[emoji846] Truskawka według mnie chyba niczym nie odbiega od Strawberry Ripe z TPA, jest mniej słodka, ale Kylin M i tak podbija słodkość, także jest w sam raz.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Insane » czw kwie 15, 2021 1:50 pm

Serio dawkuje te aromaty na 15%? Miałem od nich kilka, z jednej strony nic specjalnego, ale też nie odbiegały znacząco od popularnych aromatów lokalnych producentów. No, chyba że ceną.
Nie wyobrażam sobie używania ich w stężeniu większym niż 5%, w większości przypadków 3% jest optymalne.
Truskawka z tej firmy jest najbardziej popularna, krążą również legendy, że po dodaniu odrobiny słodzika mamy produkt bliźniaczo przypominający Strawberry Ripe od TPA. Nie mnie te legendy jednak oceniać, ja truskawek nie lubię.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: Vlad » czw kwie 15, 2021 1:35 pm

Mój brat zamawia aromaty tylko u nich i daje w granicach 15%. Ja kupuje tam tylko truskawkę, ale samą, ta w śmietanie jest dziwna. Kilka innych smaków testowałem i nie przekonam się. Nie chodzi o stężenie, bo wanilli trzeba dać dwa razy więcej żeby cokolwiek poczuć. Ale ogólnie poza truskawką na próżno szukać tam smaków, które przypominają prawdziwe owoce. Napewno trzeba unikać czarnych aromatów, czyli tej nieprzeźroczystej smoły jak Custard, czy coś takiego swego czasu kupiłem. Przy stężeniu np. 3% po 5 ml nośnik do wymiany.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

eD
Awatar użytkownika
GibkiJanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 13, 2021 11:37 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty 1000 smaków świata

Postautor: GibkiJanek » czw kwie 15, 2021 12:19 am

Chyba muszę odkopać temat.
Kolego @
Awatar użytkownika
Daretzky
, jak wrażenia po kilku miesiącach? :D Jestem bardzo ciekaw Twoich odczuć.

Ja również zaopatrzyłem się w owe aromaty, w ilości 16 sztuk (chyba mnie poniosło...) i jestem nieco zawiedziony. Minął zaledwie tydzień od nastawienia, jednak tydzień w przypadku owocówek, to już jakiś wyznacznik. Muszę powiedzieć że nic nie zostało mi urwane, a oczekiwałem urwania przynajmniej małego palca u stopy. Nawet nie drgnął. :D
Dawkowałem od 3 do 5%, zależnie od intensywności aromatu. Baza 50/50. Zapach świetny, na palcu czuć to co w nazwie, a w chmurze jakby zupełnie coś innego. Smak niby podobny, ale za mgłą, suchy i smutny.
Jakie są wasze opinie? Czekać dłużej? Może to wina sprzętu? Może to ja zawiniłem w jakiś sposób i nie zauważyłem?
Dodam, że aromaty nie są mieszane solo, a w grupach po 2-3 na raz, tak by stężenie wszystkich nie przekroczyło sugerowanego stężenia (jedynie ice candy, guma balonowa i truskawki w śmietanie są pojedynczo).
Mój sprzęt:
Joyetech Ego Pod
Smok Vape Pen V2
VooPoo Argus GT + Wotofo Recurve single coil
+ Augvape MerLin Mini RTA
Voopoo Vinci 2 X

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pytel94 i 11 gości