Aromaty NOVA

Awatar użytkownika
Suit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 06, 2020 4:41 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty NOVA

Postautor: Suit » ndz lip 19, 2020 1:03 pm

Wiem, że wątek już stary, ale no nie mogę nic nie napisać.
Jakiś czas temu przyszedł Boba's od NV prosto z Francji, zakupiłem 2 buteleczki na test po 10ml i kilka innych, ale jeszcze nie testowałem i chcę się skupić na razie tylko na Bobasie.
Pamiętam do dzisiaj smak oryginalnego Bobasa którego wiele lat temu ściągałem z US chyba w okolicach 1 litra, bo tak mi posmakował jak znajomy dał mi do spróbowania.
Niestety może zmienili coś w recepturze, ale niczym nie przypomina mi to oryginału. Ot to taka dziwna w smaku tytoniówka, bardzo słodka i nie wiem czemu, ale wyczuwam tu jakąś śliwkę.
Strasznie się zawiodłem i poszukiwania świętego Grala dla mnie trwają nadal. :(
Mieszałem 50/50 i 10%.
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty NOVA

Postautor: Insane » wt maja 15, 2018 9:13 pm

Zakupiłem Empire State i Istanbul jak tylko się pojawiły .
Empire state - taka pseudo-tribeca całkiem znośna aczkolwiek wyczuwam w niej jakieś dziwne nuty pieczywa . (dużo bliżej do tribeki ma aromat Fifty - King Tobacco za to tam lekko przesadzili z AP )

Istanbul - Zawiodłem się bardzo ze względu na ogromną zawartość Crème de menthe a wszystkich mięt / mentholi / chłodzików serdecznie nie trawie .

PS. Czy zwracaliście uwagę na dokładną pojemność ww. aromatów ? Normalnie pewnie nie zwrócił bym uwagi ale pomimo jednakowych butelek postawionych obok siebie to empire state było kilka mm. więcej to też postanowiłem zmierzyć dokładnie strzykawką i tak w jednym było 9.6ml a w drugim 9.2ml .
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty NOVA

Postautor: Tommy Black » pn maja 14, 2018 6:23 am

Pelikan2 pisze:Wybaczcie, że podczepię się pod temat, ale tu też padła ta nazwa.
Revoluta - co to do cholery za aromat? Już któryś raz z rzędu słyszę tą nazwę, ale nigdzie tego znaleźć nie mogę. Google nic nie pokazuje.


Hmmm...trudno ocenić co to Revoluta ale latwo znaleźć ARÔMES RÉVOLUTE... :P

Pierwszy z brzegu link... https://www.aromes-et-liquides.fr/94-ar ... y-revolute
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty NOVA

Postautor: Pelikan2 » ndz maja 13, 2018 11:56 pm

Wybaczcie, że podczepię się pod temat, ale tu też padła ta nazwa.
Revoluta - co to do cholery za aromat? Już któryś raz z rzędu słyszę tą nazwę, ale nigdzie tego znaleźć nie mogę. Google nic nie pokazuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty NOVA

Postautor: Haze » ndz kwie 29, 2018 1:06 pm

Tommy Black pisze:Adam, ale to chyba nie jest aromat Nova Liquides?

Nie, to jest http://www.eliquid-france.com. Szkoda że @
Awatar użytkownika
Iceberg
jest chyba obecnie na występach gościnnych bo może powiedziałby coś więcej o tych firmach. Poza tym intensywnie zapraszam na Salon właściciela Vapelab, więc jeśli w końcu dotrze to będziemy mieli info z pierwszej ręki (a właściwie z drugiej).
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty NOVA

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 29, 2018 12:24 pm

Haze pisze:Aromat potrzebuje MINIMUM 4-5 dni, wcześniej wypada zupełnie bezpłciowo.


Zgadzam się i pisałem nawet o tym wcześniej. Ale dziś miał właśnie 5 dni i już można było go wstępnie nadpocząć... :) On tak naprawdę będzie dobry jako liquid za dwa tygodnie, ale jako baza do liquidu przydatny jest już dziś. Myślę wlaśnie nad tym... *czajniczek*

Nadszedł czas na ostatni aromat...w tej serii oczywiście.

Haze:
Natomiast nie jest to ostatnie słowo Francuzów w temacie RY4 - poniżej aromat, który może zdetronizować Revoluta

Obrazek
Miejmy nadzieję że nie ostatnie ani nawet przedostatnie, bowiem francuskie aromaty które odkrył poszukiwacz zaginionej Arki, Indiana -Haze -Jones są po prostu fantastyczne.
Ten akurat raczej Revoluta nie zdetronizuje gdyż bardziej udał się w stronę, jasnej, pełnej, klasycznie rasowej Virginii i najlepszego gatunku delikatnie aromatycznej wanilii.
Jest to fantastyczna podstawa, baza do bardzo delikatnej mieszanki tytoniowej. Gdyby nie feministki, napisałbym kobiecej tytoniówki.Napiszę więc że dla wrażliwych, delikatnych, i czułych, prawdziwych facetów. Takich jak @
Awatar użytkownika
Haze
i ja.Ale ja bardziej... :-P
Sam aromat z bazą nie bardzo nadaje się do chmurzenia. Jest po prostu i nudny i monotonnie męczący. Natomiast w deserowych tytoniówkach nie widzę lepszego tytoniu.
W deserowych z dodatkiem np.cytryny i tu widziałbym go z Lemon Cake Inawery.

PS
Adam, ale to chyba nie jest aromat Nova Liquides?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty NOVA

Postautor: Haze » czw kwie 26, 2018 7:02 pm

No wszystko się zgadza :smile: , tym bardziej że mam obok Tribekę - faktycznie jest bardzo podobnie, czyli fajnie.
Aromat potrzebuje MINIMUM 4-5 dni, wcześniej wypada zupełnie bezpłciowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty NOVA

Postautor: Tommy Black » czw kwie 26, 2018 2:34 pm

A dziś uznałem że czas na kolejną mieszankę aromatową dr inż. @
Awatar użytkownika
Haze
go oraz firmy Nova. Tym razem to:

Obrazek

Jakoś tak wyszło że trafil do Kylina z Fused Claptonem o rezystancji ( pojedyncza grzałka) 0,31 oma i na Tesli Punk 220 otrzymał 38 W.
Pierwsze wrażenie...cholera...coś mi to przypomina...coś co znam...kilka minut minęło i trochę plynu ubyło zanim sobie uświadomilem że przypomina mi to bardzo, bardzo, dawno nie chmurzoną już Tribecę! :) Przypomina bo Tribecą nie jest. No i trudno nie wyczuć tam wanilii i karmelu...mniej prażone orzechy. Tylko że tego karmelu i wanilii jest zdecydowanie za dużo.
Płyn nie jest jednak słodki a ciężki, przytłaczający, nawet chmury z Kylina są ciężkie, olbrzymie i wiszą w powietrzu.Sama mieszanka @
Awatar użytkownika
Haze
go czyli tylko aromat Empire State i baza nie bardzo może stać się gotowym liquidem, chyba że w mniejszym niż 10-11% stężeniu.Natomiast stać się może doskonałą bazą do skomponowania rasowego, kubańsko- tytoniowego liquidu.
I to mimo że tytoniu się tam nie czuje.Widzę go też w mieszankach owocowych ale na pewno nie deserowych.Tu pasowałby i ananas i kokos i lichi.A reszta to już tylko wyobraźnia i mozolne próby w domowej destylarni liquidów oraz...oczywiście wizyta w sklepie Nova Liquides! :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty NOVA

Postautor: Tommy Black » śr kwie 25, 2018 7:15 am

Czyli dobrze dedukowałem smakowo... :) natomiast pozostałe dwa, moim zdaniem potrzebują jeszcze ninimum 48 godzin. Dopiero wtedy je spróbuję. Ale to nawet dobrze, bo przygotuję nowe grzałki i nowe, świeże atomizery.

Edit:

Pisząc o proporcji podałeś właściwie przepis na gotowy liquid. 10 % Virginie + baza = przepyszna mieszanka bez żadnych dodatków i gotowa do chmurzenia po 5 dniach.
Prosty, klarowny, bez żadnych udziwnień, liquid.
Napisaleś też:
ŚWIETNY solo, ale jednocześnie nie wyobrażam sobie lepszej podstawy do kombinowania z własnymi dodatkami!

Jasne!Już rozmyślam o nowym boskim płynie. Tu jednak mam uwagę. Virginie z samą bazą jest delikatna, tytoń w niej rozkłada się bardzo równomiernie, bez posmaków i jakichkolwiek innych naleciałości, choć da się przy dluższym chmurzeniu rozpoznać lekkie podbicie tytoniu wanilią.Wanilią nie waniliną. W związku z tym, mam wrażenie ze jako baza 10% Virginie będzie po prostu zdominowana przez pozostale składniki. Jeden jako przyszły skladnik z tym aromatem już na wstępie bym wykluczył.To kokos. Kokos zabije tę Virginie!
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty NOVA

Postautor: Haze » wt kwie 24, 2018 6:57 pm

Tommy Black pisze:Ja nie wiem jak Francuzi to zrobili ale chmurząc tę Virginie widzi się te suche liście tytoniu tuż przed pocięciem i czuje się zapach ciętego tytoniu i widać obłoki kurzu...

Pełna zgoda - Virginia wchodzi do mojego Top-3 tytoniówek. A najlepsze, że robi to jako równorzędny konkurent Revoluta - nie lepszy czy gorszy, tylko po prostu inny, ale TAK SAMO DOBRY... a dzisiaj, kiedy jestem już trochę znudzony Revolutem to może jednak trochę lepszy??
Jedyny minus to te proporcje - 10% to minimum ...

PS. Tak, to co Ci wysłałem to tylko baza+Virginie, w stężeniu ~11%.
Obrazek

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość