Własne aromaty? Dlaczego nie?

Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: Azgar » czw sie 09, 2018 7:41 pm

Właśnie rozmieszałem kawę własnej produkcji.
Nie mogłem się powstrzymać oczywiście i spróbowałem na zasadzie shake and vape.
Wiem że to nie tak i wbrew wszystkiemu ale trudno
Wrażenia? Tak dobrej kawy jeszcze nie próbowałem :D
Ciekawe jaki efekt będzie za parę dni.
Awatar użytkownika
Buła
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 31, 2018 7:31 am
Lokalizacja: Trzy Wieże
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: Buła » pn lip 30, 2018 10:02 am

Zrobiłem własny aromat kawy,filtrowany dwukrotnie przez jednorazowe torebki z herbaty.4-5 łyżeczek dowolnej ulubionej kawy,około 30-40 ml PG.Kilka razy mikrofala w większej szklanej butelce,coby nie wykipiało.Potem 2-3 godziny,butelka z koncentratem wstawiona do lekko gotującej się wody ,następnie odstawiona na jeden dzień .przefiltrowana X2 przez torebki z herbaty expresowej.Polecam 4 de 5%,koncentratu kawy 3%, Graham Cracker Clear,2% prażonych migdałów,można dosłodzić Brown Sugar Extra. :kawa2:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: Alchemik » śr lip 11, 2018 5:11 pm

Nie wiem dlaczego nie widzę możliwości edycji swojego poprzedniego postu, więc pozwolę sobie na kolejną wypowiedź w tymże temacie...
Otrzymywanie aromatów naturalnych jest bardzo atrakcyjną metodą pozyskiwania nowych komponentów w swoim domowym laboratorium wapera, lecz należy pamiętać, iż metoda ta jest obarczona pewnym drobnym mankamentem w postaci braku selektywności procesu. Mówiąc inaczej - ekstrakcja pozwala na wymycie z ciała stałego wszystkiego, co tylko w danym rozpuszczalniku się roztwarza/rozpuszcza. Czasami są to składniki powodujące pogłębienie smaku i aromatu... a czasami pięknie karmelizujące na grzałkach...
Co tu dużo mówić - osoby znające nasze aromaty tytoniowe doskonale wiedzą o czym mowa ;)
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: Alchemik » śr lip 11, 2018 9:53 am

W naszych laboratoriach stosujemy ekstrakcję, lecz wykorzystujemy do tego etanol (spirytus spożywczy). Zastosowanie etanolu pozwala na szybszą oraz (co najważniejsze) bardziej efektywną ekstrakcję składników aromatycznych.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: slaviop » wt lip 10, 2018 3:20 pm

Ja może nie mam aż tak dużego doświadczenia w tworzeniu aromatów , ale wiem z autopsji że glikol powinien być raczej dosyć mocno podgrzany. Robiłem tylko herbatę earl grey. Radzę kupić naprawdę markową a nie jakaś minutkę w biedrze bo nic z tego nie wyjdzie. W moim przypadku było użyte prawie całe opakowanie. czas leżakowania około 45 dni. Potem do filtrowania użyłem filtrów z expresu do kawy. Sugerowane stężenie od 10 do 15 %...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: sikor » pn lip 09, 2018 10:03 am

Mi to się nie chce zmieszać glikol, glicerynę i aromat... a gdzie tam dopiero tworzyć coś bardziej złożonego :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: Tommy Black » pn lip 09, 2018 9:59 am

sikor pisze:
Tommy Black pisze:Jutro odbiorę, podhoduję nieco i przygotuję specjalnie dla Ciebie aromat miętowy. Tyle że to trochę potrwa.... *czajniczek*

Ale wiesz, że jak mi to przysmakuje to będę Cię atakował o jeszcze tak jak o TQRB? *czajniczek*


Nie ma obawy i nie ma tak lekko Ptica. Tym razem dostaniesz sam aromat i trzeba będzie troche popracować... :-P
Ja raczej nie potrafię zrobić dobrego miętowego liquidu.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: sikor » pn lip 09, 2018 9:58 am

Tommy Black pisze:Jutro odbiorę, podhoduję nieco i przygotuję specjalnie dla Ciebie aromat miętowy. Tyle że to trochę potrwa.... *czajniczek*

Ale wiesz, że jak mi to przysmakuje to będę Cię atakował o jeszcze tak jak o TQRB? *czajniczek*

....bo MA przestał produkować moją ulubioną Miętę Strong :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: Tommy Black » pn lip 09, 2018 9:48 am

sikor pisze:Ale przyglądałem się TQRB i byłem pod wrażeniem jak musiałeś się starać żeby tak klarowny ten liquid był


Tak, Ptica, naprawdę się starałem ale i przy okazji nie wpadłem na to aby używać jednorazowych torebek do zaparzania czegokolwiek i robienia z tego ...czegokolwiek... :lol:
Nie lubię mięty, nie mam w domu nic miętowego. Zadzwonilem do swojej kwiaciarni i zapytałem czy mają rosnącą miętę. Mają, więc zamówilem 3 doniczki. Jutro odbiorę, podhoduję nieco i przygotuję specjalnie dla Ciebie aromat miętowy. Tyle że to trochę potrwa.... *czajniczek*
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: sikor » pn lip 09, 2018 8:33 am

Tommy Black pisze:W liquidach z serii Gra o Tron, które spora część Was testowała, jest sporo moich własnych aromatów o czym pisałem. Czy komuś te liquidy zniszczyly grzałki?

Nie zauważyłem jakiegoś większego zużycia grzałek ale wapowałem głównie TQRB i nie byłem nastawiony na test pod kątem zużycia grzałek.
Ale przyglądałem się TQRB i byłem pod wrażeniem jak musiałeś się starać żeby tak klarowny ten liquid był :)

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości