Marula (Sclerocarya birrea) aromat na sierpniowe upały!

Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Marula (Sclerocarya birrea) aromat na sierpniowe upały!

Postautor: slaviop » czw sie 09, 2018 1:38 pm

Lubię wszystko co kwaśne. Oczywiście z odrobina słodyczy. Może to być alternatywa dla cytryn limetek i limonek. Muszę kupić i przetestować...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Marula (Sclerocarya birrea) aromat na sierpniowe upały!

Postautor: Alchemik » czw sie 09, 2018 1:30 pm

Tomek wróć Ty lepiej do nikotyny, bo zaczynam się Ciebie bać :mrgreen:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Marula (Sclerocarya birrea) aromat na sierpniowe upały!

Postautor: Tommy Black » czw sie 09, 2018 1:04 pm

Obrazek

Odkryłem go dziś, czysto przypadkowo; poszukuję jakiegokolwiek smaku który zastąpiłby u mnie nikotynowe liquidy tytoniowe. Liquidy tytoniowe bez nikotyny są bowiem jak skok o tyczce bez tyczki albo co inne i gorsze... :-P

Marula (Sclerocarya birrea) – gatunek średniej wysokości drzewa z rodziny nanerczowatych. Roślina rozdzielnopłciowa, występuje w Afryce południowej i zachodniej.

Obrazek

Owoce mają smak kwaskowy. Zawartość witaminy C jest osiem razy wyższa niż w pomarańczach. Owoce zbierane są z ziemi, w zależności od położenia geograficznego od końca stycznia do początku marca. Posiadają miły i bardzo mocny aromat, jak terpentyna wymieszana z cytryną i alkoholem. To właśnie ten miły zapach przywołuje zwierzęta z dużych odległości, głównie słonie, które trąbami obtrząsają owoce. Pestka jest bardzo twarda i trudna do otwarcia. Podczas wysychania z jej ścianek wypadają 2-3 niewielkie zaślepki, umożliwiając dostanie się do wnętrza. W pestkach znajdują się dwa albo trzy jadalne nasiona.

Obrazek

Ja kupiłem gotowy aromat produkcji Inawery.
Obrazek

W zasadzie wystarczy dodać trochę aromatu Vanilla Pipe i z tych dwóch aromatów szybko powstaje świetny, orzeżwiajacy, energetyczny liquid! Ja polecam. *yes*
Nie należy się bać posmaku terpentyny wcale, ale cytryna lub raczej lemonka smakuje świetnie, alkoholu nie wyczuwam a terpentyna jest super! :P

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości