JUNGLE FROST od Inawery

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: Haze » śr sty 30, 2019 7:21 pm

Już teraz nie pamiętam czy po uwagach Kolegów rozcieńczyłem czy nie... Najlepiej zacznij od 5% i zobaczysz co się będzie działo, wzmocnić zawsze nieco łatwiej niż rozcieńczać ...
Obrazek
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: rearus » śr sty 30, 2019 6:37 pm

Odgrzebie temacik, bo właśnie kupiłem jakie w końcu dawkowanie polecacie (raczej solo)? @
Awatar użytkownika
Haze
podtrzymujesz, że 10% to nie za dużo :P?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: Tommy Black » czw wrz 20, 2018 5:58 am

Cinmar pisze:Jungle frost! Dobrze, że do działu zajrzałem, bo zapomniałem, że dojrzewa mi próbka z 29.08 na 3,5% :D
To będzie ciekawa degustacja na nowym parowniku (jak przyjdzie :D).
Pierwszy post mnie pocieszył, że daje radę solo, bo póki co mieszam tylko solówki od inawery, z miernym efektem.


Niestety, "solówki" nie tylko od Inawery dają mierny efekt. Jedyne "solówki" jakie u mnie dają efekt i to rewelacyjny to pochodzą z francuskiej firmy Revolute! :)
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: Cinmar » śr wrz 19, 2018 5:52 pm

Jungle frost! Dobrze, że do działu zajrzałem, bo zapomniałem, że dojrzewa mi próbka z 29.08 na 3,5% :D
To będzie ciekawa degustacja na nowym parowniku (jak przyjdzie :D).
Pierwszy post mnie pocieszył, że daje radę solo, bo póki co mieszam tylko solówki od inawery, z miernym efektem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: Tommy Black » pt sie 24, 2018 11:07 am

sikor pisze:Oprócz TQRB jest jeszcze CAX ale nie wiem czy ktoś miał zaszczyt tego kosztować. CAX idzie łeb w łeb z TQRB a czasami nawet wysuwa się na prowadzenie


Ja zakończę tu wątek GoT, bowiem nie o GoT jest temat Hazego.
TQRB był częścią GoT i był na tej samej bazie co reszta liquidówq z tej serii. Cała serioa była na specjalnie przygotowanej bazie na którą składały się 3 części, A, B, C. Część A to 9 litrów, części B i C po 4, 5 litra. Te ilości które podawalem w temacie GoT weszły tylko fizycznie do tej serii, jasne że było tej bazy więcej.Nie chciałem i nie chcę jednakepatować ilościami płynów.
CAX to inny liquid, na innej bazie który był częścią składową dodatku do GoT pod nazwą 5Dragons. Powstal wraz z pozostałymi 4 smokami na zupełnie innej bazie niż GoT.
Nie jest problemem odtworzyć obie serie ale trzeba zacząć od odtworzenia ich baz wyjściowych. Czyli lektura 60 stronicowego zeszytu z 6 miesięcznych notatek i zgromadzenie odpowiednich skladników.Nie odtworzę bazy dla 1 litra TQWB, bo musialbym od nowa zonglować bardzo ważnymi proporcjami i nie tylko. Trudnośc polega też na takim zgraniu tego w czasie, aby moje aromaty wlasne( cytryna, pomarańcza, goździki, cynamon, wanilia, dodać w takiej kolejności, aby czas w którym będzie użytkowany TQRB był dobrze wyliczony.
Te aromaty bowiem mają inny okres przydatności do spożycia ale także do ogladania. ;) Nawet sklepowe, fabryczne cytryny i pomarańcze, powodują mętnienie płynów. Dlatego wlaśnie jest to też takie wszystko trochę skomplikowanei wymagające starannych przygotowań i takiejż później pracy.
Natomiast Ptica, dosatał 2 litry baz które pochodzą z serii 5Dragons i może próbować, odlewając po 50 ml dodawać do nich różne aromaty z listy i na pewno zbliży się do oryginału. Tylko zbliży, bo w TQRB posmak cytryny daje prawdziwa cytryna, czyli mój własny aromat.
Ja też mam ulubione liquidy które mi się skończyły.To Ticket to the Moon @
Awatar użytkownika
Haze
go i Broken Island @
Awatar użytkownika
slaviop
i nie chodzę @
Awatar użytkownika
sikor
ze męczący :-P i nie płacze, tylko kombinuje co by tu namieszać aby do nich się zbliżyć.
A w ogóle to zamysł był taki aby jak nawięcej z Was namówić, zachęcić do tworzenia własnych i aromatow i potem liquidów.Bo jak pokazałem można i niekoniecznie trzeba robić to na taką skalę jak robilem ja. I nie popełniać już moich błędów, czyli uważniej łączyć chemiczne sklepowe aromaty z własnymi, stworzonymi w domu. Bo naprawdę można uzyskać rewelacyjne rezultaty. Powiem tylko że w tej chwili prawie w końcowej fazie produkcji jest mój własny aromat z...kminku! *yes* Ma być częścią skladową liquidu All Hallows' Eve czyli na czas Halloween.
Tu jednak zrobię tylko próbkę i opublikuję przepisy.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: sikor » czw sie 23, 2018 8:29 pm

Po ponad 3 latach coś mi innego zasmakowało oprócz mięty w co sam nie mogę uwierzyć ale nie wiadomo co to :)
Oprócz TQRB jest jeszcze CAX ale nie wiem czy ktoś miał zaszczyt tego kosztować. CAX idzie łeb w łeb z TQRB a czasami nawet wysuwa się na prowadzenie :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: Haze » czw sie 23, 2018 8:24 pm

sikor pisze:A możesz to porównać do liquidu TQRB ...

Tak sobie pufam i pufam, i nie mogę wykluczyć, że Tommy użył Dżungli w TQRB. Aczkolwiek TQRB jest bardziej kwaskowe i mniej (o ile w ogóle) czuć w nim ananasa. No i wg mnie w TQRB nie ma ani śladu chłodziku. Ale skoro szukasz czegoś choćby podobnego i w dodatku jesteś miłośnikiem mięty to bym spróbował.
Obrazek
vor_tan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr sie 02, 2017 9:47 pm
Lokalizacja: małopolska
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 69 razy
Płeć: Mężczyzna

JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: vor_tan » czw sie 23, 2018 3:23 pm

Ja to rozrobiłem na 5%. Baza 50/50. I nie wiem czy następnym razem nie zmniejszę ilości aromatu. W Combo RDTA smak dość intensywny, w OBS Engine wyraźny. Jak lubisz te klimaty to spróbuj jeszcze Gusto Mojito z Inavery. Styl podobny ale troszkę inne.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: Tommy Black » czw sie 23, 2018 2:27 pm

sikor pisze:A możesz to porównać do liquidu TQRB...


Zanim Adam porówna, to powiem że JUNGLE FROST jest w bazie Gry o Tron. Widnieje też w spisie aromatów na pierwszej stronie tematu. :)
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JUNGLE FROST od Inawery

Postautor: rearus » czw sie 23, 2018 12:41 pm

A mnie to, że z aromatów inawery wychodzą całkiem fajne produkty od jakiegoś czasu kompletnie nie dziwi, szczególnie jak się dowiedziałem, że vampire vape z nich korzysta :p. Dla niedowiarków lub lubiących Heisenberga polecam Red fruits and mint :p.

W ogóle brakuje mi takiego zbioru aromatów, które po zmieszaniu są fajne do wapowania :). Jeżeli o coś takiego chodzi to polecam jeszcze ice grape od inawery :).

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości