NETy od La Tabaccheria

Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

NETy od La Tabaccheria

Postautor: Metall » śr sie 28, 2019 11:53 am

@
Awatar użytkownika
Haze
, akurat miałem kiedyś okazję zapalić, nawet dwukrotnie. A jedno mam jeszcze w szufladzie gdzieś głęboko schowane, na wypadek bombardowania atomowego ;)

Mnie jakoś podeszły, naprawdę. Cygaro to jednak tytoń, aczkolwiek coś zupełnie innego niż zwykłe papierosy, zupełnie inne doznania. Jak dla mnie było to doświadczenie na duży plus. Dlatego teraz rozglądam się jakimś substytutem.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

NETy od La Tabaccheria

Postautor: Haze » śr sie 28, 2019 11:36 am

Metall pisze:Być może (liczę na to, że na pewno) zna ktoś dobry aromat (konkretnie taki:) kubańskiego cygara?

A paliłeś je kiedyś? Pytam na wszelki wypadek bo mi kiedyś znajomy przywiózł z wycieczki na Kubę no i na kolana mnie nie rzuciło ... Znam gotowca, który smakuje LEPIEJ - Cigarillos. Tylko że to nie aromat, no i w dość absurdalnej cenie :(
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

NETy od La Tabaccheria

Postautor: Wampir z Pniew » wt sie 27, 2019 8:31 pm

Nie, ale za to ostatnio miałem "przyjemność" testować z @
Awatar użytkownika
bertoVapes
najgorszy :) Tak więc, jeżeli gdziekolwiek pojawi się ten w wersji czy to premixu czy też aromatu, to
omijaj szerokim łukiem, no chyba, że szukasz wędzonego znicza a służyć będzie przede wszystkim do uzdatniania wody w "domowym zbiorniku wodnym"...
Nazwa jego to: Heart of YBOR i promować to miało Halo, ale już widzę, że wywalili ze stanu (i w sumie słusznie) :lol:

Ale to takie małe wtrącenie, co by temat odżył :ok:
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

NETy od La Tabaccheria

Postautor: Metall » wt sie 27, 2019 8:17 pm

Nie lubię zakładać nowych tematów, dlatego upycham się po istniejących ;)

Być może (liczę na to, że na pewno) zna ktoś dobry aromat (konkretnie taki:) kubańskiego cygara?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

NETy od La Tabaccheria

Postautor: Haze » wt sie 27, 2019 7:53 pm

@
Awatar użytkownika
pawel999
podesłał mi sporą dawkę produktów A-sensa (dzięki :beer:) więc mogłem sobie porównać:

tabac-vs-net.jpg

W ruch poszły dwa identycznie uzbrojone Kayfuny, oczywiście MTL, no i jak dla mnie LaTabaccheria okazała się bardziej wytrawna, co w przypadku NETów oznacza, że jest bardziej szorstka (żeby nie powiedzieć śmierdząca), pozbawiona zbędnych dodatków i chyba z nieco większym wrażeniem kopa w gardło. Net A-sensa jest przy niej delikatniejszy, z lekką słodyczą i może nawet orzeszkami daleko w tle, aczkolwiek główna nuta pozostaje cały czas w klimacie ekstraktów. Dzięki temu w dłuższej perspektywie jest ... PRZYJEMNIEJSZY. Tak że generalnie całkowicie DAJE RADĘ, nie jest to NET ortodoksyjny, ale taki trochę "zmiękczony", który na pewno zasmakuje większej liczbie osób, więc bez obaw można go sobie spróbować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

NETy od La Tabaccheria

Postautor: lesstro » pt sie 09, 2019 9:32 am

Testuję aktualnie Tabaccherię (American i Oriental), kiedyś naszego rodzimego A sense'owego NET'a. Moje wnioski:

Zacznę od NET'a. Jako osobny smak wcale nie przypomina tytoniu, bynajmniej w moim wyobrażeniu. Smak dziwny i raczej nie nadaję się do przyjemnego pykania. Zużyłem, jako dopełniacz po kilka kropelek do innych mikstur. Moim zdaniem, to nie to. *no_1*

Tabaccheria, w obu przypadkach nie zauważyłem żadnych spektakularnych różnic w smaku, nuta przewodnia jest ta sama. Trochę się napracowali, bo można to wapować bezstresowo, chociaż spodziewałem się czegoś bardziej finezyjnego, lżejszego, przełamanego tylko smakiem tytoniu. Mamy tu zatem intensywny naturalny tytoniowy smak. Może inne mikstury od nich są inne, ale szczerze wątpię, smak przewodni maskuje inne, być może subtelniejsze aromaty. Moje kupki smakowe, aż takich niuansów nie wychwytują. Ci, co lubią tytoniówki albo dopiero co rzucili analogi, mogą poczuć się jak w 7 niebie, ale...
Smak skojarzył mi się od razu z absolutem tytoniowym, którym bawiłem się lata temu, ale bez spektakularnych wyników i z całą upierdliwością operowania tym gęstym specyfikiem. Tu koncentrat jest tak wykonany, że można go rozrobić i od razu wapować. Ciekawostką jest zalecenie producenta, aby dodać do mieszanki 10% wody. Dodałem osmotycznej z domowego źródełka i nawet grzałki nie skwierczą. Trzeba trochę poczytać na stronie producenta, twierdzą, że ta woda pomaga.
A teraz to ALE. Grzałkę wymieniamy szybko... bardzo bardzo szybko. Olej tytoniowy, czy cokolwiek to jest, osadza się pięknie na drucikach. Po ok. 20 ml wywapowania Tabaccherii grzałka do wymiany obligatoryjnie.
To tyle. Moim zdaniem warto spróbować tych włoskich rarytasów i mieć w waposzafce butelczynkę, jak stary dobry napitek na specjalne okazje. *wino*
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

NETy od La Tabaccheria

Postautor: Haze » pt sie 09, 2019 9:19 am

O! Fajny gest :beer: Ja bym skorzystał. Tylko najpierw spróbuj czy jest w ogóle zdatne do wapowania :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: NETy od La Tabaccheria

Postautor: pawel999 » pt sie 09, 2019 9:05 am

Jak coś, to spokojnie mogę się (z 3-4 osobami) podzielić nie tylko wrażeniami, lecz i samym NET-em. Wyszło tego ~140 ML więc jest z czego się dzielić (np. porcje po 10 ML).
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

NETy od La Tabaccheria

Postautor: Haze » pt sie 09, 2019 8:44 am

pawel999 pisze:A testował ktoś taką polską "produkcję"?

Nie, będziesz pionierem :smile: Koniecznie napisz jak im to wyszło bo NETy niewątpliwie mają potencjał. Jeśli to jest faktycznie NET to nie musi się długo przegryzać - już po dobie masz efekt zbliżony do ostatecznego.
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

NETy od La Tabaccheria

Postautor: pawel999 » pt sie 09, 2019 8:20 am

Czesc,

A testował ktoś taką polską "produkcję"?

https://www.a-sense.pl/?heat-not-burn-w-polsce-–-jestesmy-pierwsi-jestesmy-lepsi,33

W sprzedaży jest aromat (na bazie Burleya):

https://www.a-sense.pl/?249,net

Kupiłem i rozrobiłem z bazą (50/50) wczoraj. Na razie tylko wąchałem. Zapach przedziwny. Kolor (hmm ...) ciemno-herbaciany?

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości