Aromaty FlavourArt

Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty FlavourArt

Postautor: Krasnal45 » pn kwie 20, 2020 7:33 pm

Za dużo roboty i babrania się a efekt wątpliwy... Ja za leniwy jestem. :blush:

/Mtll/
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Buła
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 31, 2018 7:31 am
Lokalizacja: Trzy Wieże
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty FlavourArt

Postautor: Buła » pn kwie 20, 2020 7:15 pm

Krasnal45 pisze:A spotkał gdzieś ktoś 555 od FA?


Zrób sobie z innych aromatów 555:
- Inawera RY 4 - 3%,
- 555 Gold - 1,5%,
- Graham cracker clir TPA - 0,5%,
- DX Peanut Butter - 1%,
- DX Hazelnut - 1%,
- AP - 0,4%.
Po 3 tygodniach masz miodzio. :beer2:

/Mtll/
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty FlavourArt

Postautor: Krasnal45 » pn kwie 20, 2020 6:40 pm

A spotkał gdzieś ktoś 555 od FA?
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
RAFAⓁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 01, 2018 4:15 pm
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty FlavourArt

Postautor: RAFAⓁ » ndz lis 11, 2018 10:03 pm

Miałem przyjemność próbować kilku smaków od nich. Nie będę się wypowiadał o poszczególnych smakach gdyż zawsze były to składowe wielosmakowej mikstury ale ogólne wrażenie jest OK.
KapitanBazuka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 05, 2018 11:17 pm
Lokalizacja: Lublin/Chełm
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty FlavourArt

Postautor: KapitanBazuka » ndz lis 11, 2018 4:31 pm

Testowałem dwa nowe smaki:

4. Banan - hmm no jak banan, trzeba go troszkę więcej dać niż innych aromatów FA. Aromat dobry jako dodatek do mieszanek, jako aromat solo mi nie podchodzi - choć banany jako owoce bardzo mi smakują. Myślę, że nie jest zły, a bardziej to kwestia gustu.

5. Gruszka - ładnie pachnie, myślę że to dobry aromat, ale nie mój typ więc trudno mi ocenić. Wydaje mi się, że jak ktoś lubi gruszki to może mu to posmakować.

Oba testowałem na stężeniach 2-2,5%.

Pozdrawiam rozchmurzonych *wino*
KapitanBazuka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 05, 2018 11:17 pm
Lokalizacja: Lublin/Chełm
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty FlavourArt

Postautor: KapitanBazuka » sob paź 06, 2018 2:20 pm

Jest już temat o FlavourArt więc go odkopię, nie będę robił duplikatu. Bardzo posmakowały mi z FA:
1. Jabłko (Fuji) - dobre jabłko, jak dla mnie bardziej czerwone niż zielone. Tylko z tym aromatem mam największy problem. Raz zamówię z edyma i jest w porządku inny raz dosłownie jakaś chemia nie przypominająca w ogóle jabłka - czy spotkaliście się z czymś podobnym? Druga sprawa - jest to dość dziwny aromat (nie znam się na chemii, ale nie wiem może on nie ma konserwantów :-D) bo gdy zostawiłem pół butelki w szafce na kilka tygodni (oczywiście zamknięte, ale odnoszę wrażenie że te butelki nie są jakoś mega szczelne) to zrobiło się po prostu mydło... Drugą flaszkę od razu zawinąłem szczelnie w woreczek i już się tak nie zrobiło.
Poza tym zauważyłem że bimber przygotowany z FujI jest lepszy czym młodszy, jak raz zrobiłem 300ml na zapas to ostatnie 100 smakowało właśnie jak mydło - takie mam wrażenie jak by on się szybko psuł...
Ja daje 2 do 2,5% - lubię delikatne smaki, a wapuje dużo. Odstawiam na minimum 12 godzin.
2. Malina (Raspberry) - kwaskowata malina, do wapowania non stop niezbyt, ale jako przerywnik super. Ja daje 1,5% bo przy większym stężeniu przestaje mi smakować. Odstawiam na minimum 3 doby.
3 Mix Owoców leśnych (Forest fruit mix) - ambrozja. Leje około 2% i można to wciągać zaraz po wymieszaniu :-D W smaku czuć przeróżne leśne jagódki z delikatnym akcentem maliny.

Próbowałem też:
1. Limonki (niestety nie pamiętam w tej chwili, której wersji) - kompletnie mi nie podeszło. taka chemia...
2. Tutti frutti - guma Turbo jeśli ktoś z dzieciństwa pamięta ten smak ;) Mi to nie podchodzi, ale z braku laku bym chmurzył czyli najgorsze też nie jest :-D
Jak coś sobie przypomnę to dopisze :-)


PS. Zacier robię na PG 65% VG 35% - glikol dobrze oddaje smak więc może dla tego nie muszę dawać dużo aromatu.
Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Posty: 214
Rejestracja: wt lip 07, 2015 1:10 pm
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podzięk.: 379 razy
Płeć: Kobieta

Re: Aromaty FlavourArt

Postautor: gosiaby » śr sty 20, 2016 7:52 pm

Tutti frutti (w e-dym: Blenderize [Tutti frutti]) - mix owocowy z lekką nutką anyżu?? Kojarzy mi się z jakąś różową gumą do żucia (od dawna oszczędzam plomby i trudno mi sprecyzować). Nie jest najgorszy, ale też nie koniecznie warty wypróbowania, pewnie kolejnego nie kupię. Dawkowanie - ok. 5 %.
Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Posty: 214
Rejestracja: wt lip 07, 2015 1:10 pm
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podzięk.: 379 razy
Płeć: Kobieta

Re: Aromaty FlavourArt

Postautor: gosiaby » ndz sty 17, 2016 8:47 pm

Gruszka - fajny niedojrzały owoc (takie gruszki lubię najbardziej - twarde i zielone), bardziej smak skórki niż gruszkowego miąższu. Średnio intensywny i niesłodki, jednocześnie bardzo smaczny.
Lemon Sicily - najbardziej przypomina mi oranżadkę w proszku, taką co się jadło prosto z torebki, albo wysypywało na dłoń :-) Nie jest kwaśno cytrynowo, ciut słodyczy, delikatny. Na początku wydawało mi, że dałam dużo za mało aromatu, ale po wywapowaniu ok. 1,5 ml pozostanę przy tym dawkowaniu. Niemcy lubią go w połączeniu z miętą :-)

Obydwa wymieszane w stężeniu "prawie" 5 % (1ml/20ml).
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Aromaty FlavourArt

Postautor: Riccardo » ndz sty 17, 2016 4:09 pm

Kiwi - nie mam zdania. Trochę innego smaku się spodziewałem, mniej słodkiego. Ale gęby nie wykrzywia i jest nawet smaczny. Dałem 3%, może popróbuję z innymi stężeniami.
Winogorona - 3% to chyba trochę za mało, bo smak jest słabiutki. Ale to co jest, jest winogronowe i smaczne.
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Aromaty FlavourArt

Postautor: Riccardo » wt gru 22, 2015 10:50 am

Widziałem to wczoraj. Nie wiem czy mogę zaufać komuś, kto nie testował Perique Black :D (chyba, że przegapiłem).

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Magiel i 11 gości