Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych

Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: Halah » pt maja 29, 2020 9:58 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
Słusznie przypominasz, że może chodzić o zmiany wprowadzane na poziomie produkcyjnym, zupełnie mi to umknęło. :) W końcu 4 lata to jest trochę czasu, może producent nieznacznie zmienił recepturę... a może jednak były jakieś błędy po mojej stronie, także zobaczę co się da zrobić z tym miksem. Poza tym zostało mi jakieś 6 ml aromatu w buteleczce, więc wymieszam też nową partię i może tym razem będzie okay.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: Superlux » pt maja 29, 2020 9:02 pm

@
Awatar użytkownika
Halah



To już było jakiś czas temu i do nich nie wracałem. Były dostępne w Vapelab i w Edymie. A teraz też widzę że pustka...Być może są w innych sieciówkach.
Jest jedna seria która może być blisko - Full Moon Just Fruit, ten sam skład ale bez mleka. Nie próbowałem ale wygląda obiecująco...i to bez żadnych chłodzików.
Po raz pierwszy próbowałem aromatów od Atmosa jakieś 7 lat temu, były bardzo dobre. Po 2-3 latach wapowania Tea Lemon i Tea Peach jakoś się skiepściło ale później znów wróciło do normy - m in. dzięki @VapeLab. Green Tea nigdy nie próbowałem.



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: Halah » pt maja 29, 2020 8:51 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
Dzięki bardzo za info. Ja też lubię raczej intensywne smaki, ale z moim samogonem na bazie Green Tea od Atmos Lab coś jest nie tak. Miałam ten aromat ze 4 lata temu, ponownie kupiłam dopiero teraz i problem w tym, że pamiętam go... inaczej. Może to kwestia tego, że wtedy wymieszałam zieloną herbatę z miodem, ale bez owoców, a teraz jest bez miodu i z dodatkiem Yellow Peach. Bo chyba nie chodzi zbyt wysokie stężenie, zrobiłam 4%... chociaż i tak rozrobię to 50/50 żeby się upewnić. Moje samogony leżakowały tylko tydzień, ale na dzień dzisiejszy minęło już grubo ponad 3. Mimo to, nadal wyczuwam delikatne mydło/Chanel No. 5, bo o ten posmak mi się tutaj rozchodzi. Mam Soulmate cały czas zalany tym aromatem, kilka razy dziennie trochę chmurzę i wciąż jest dziwnie, już sama nie wiem. Istnieje też szansa, że sobie wkręcam, albo przyzwyczaiłam się do smaku TPA. Powiem Wam, że jestem trochę rozczarowana. Bardzo się ucieszyłam, kiedy znalazłam u VapeLab ten aromat, bo z E-dymu zniknął już dawno, a Wujek Google nie pokazywał sklepów w PL. Jednak pamiętam ten smak inaczej i chyba nawet w tym temacie pisałam o nim jako o ideale zielonej herbaty, dlatego teraz płacz. To też nie jest tak, że Atmos Lab Green Tea jest niesmaczny albo zły, zdecydowanie nie! Jest w porządku, ale tamten pierwszy samogon sprzed 4 lat był tak dobry, że śnił mi się po nocach. :P Także smutek wielki, ale będę kombinować.

@
Awatar użytkownika
Fruits_flavor
Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Mój opis przygody z Full Moon był może nieco zbyt dramatyczny. :P Chociaż faktem jest, że trauma pozostała. Zapytałam, bo Full Milk kusi mnie od dawna, ale nie chciałam ryzykować. Mam wrażenie, że mało kto miesza aromaty stricte deserowe z chłodzikiem i musiałabym się dłużej zastanawiać, czy coś takiego chmurzyłam, chyba nie... Sam opis takiej koncepcji brzmi jak samobój dla producenta. :lol: Chociaż akurat dla mnie róża jest niemal deserowa, to bardzo specyficzny smak, plus w Pink zalali to kosmiczną ilością cukru, dlatego całość... dokładnie jak deser z chłodzikiem. Czyli koszmarek.

Jeśli Wam Full Milk smakowały, to zapewne będę z nich zadowolona, także zamawiam przy najbliżej okazji. Na pierwszy ogień pójdą Yellow i Red, dam znać czy mi podeszły.

Ale chwila, Panowie, przeszukuję teraz stronę VapeLab i są różne serie od Full Moon, ale serii Milk nie znalazłam...? Wpisałam Full Milk w pasek wyszukiwania i nic. Wujek Google pokazuje tylko jakieś przepisy i jeden temat z trawnika... :co: Gdzie Wy kupujecie te aromaty?

@
Awatar użytkownika
edarek
Ja od MA mam tylko Blueberry Cheesecake, tutaj jagoda jest bardzo przyjemna, zresztą posmakowała mi cała kompozycja.

EDIT: Znalazłam jeszcze serię Just Fruit, przy której Pan Piotr nawet podkreślił, że jest bez chłodzika... także najwyżej zamówię Yellow z tej serii.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: edarek » pt maja 29, 2020 8:07 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
iu wiesz, co smakuje mnie, nie musi Tobie :P, a Funky Flavors nie próbowałem. Jagoda od Króla Artura ;) nie ma żadnych "schładzaczy".
Ogólnie wszystkie te nazwy, które tu się przewijają, to dla mnie jest jakaś egzotyka :-D. Zacofany w tym wszystkim jestem. Mówisz o tytoniówkach, a ja nie przypuszczałem, że kiedykolwiek jeszcze poczuję tytoń w jakiejkolwiek postaci, no i @
Awatar użytkownika
Azgar
z @MA mnie nakręcili na Lemon Dragons skubańcy. Bardzo fajne to połączenie.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: Superlux » pt maja 29, 2020 7:38 pm

@
Awatar użytkownika
edarek



To mówisz że jagoda od @MA jest debeściarska ? Aktualnie moją najlepsiejszą jest ta od Funky Flavors ale widzę że muszę wypróbować i tę od Króla Artura. Tylko w moim przypadku bez żadnych chłodzików, nie cierpię mięty, koolady itp itd w liquidach, ot takie skrzywienie.

Natomiast powtórzę to jeszcze raz, to co w ostatnim czasie rozwaliło mnie dokumentnie to aromaty @MA - Smokey i Smokey Strong. Po prostu strzał w dziesiątkę i to akurat w tym momencie kiedy powracałem do tytoniówek. Zdradzę tajemnicę że Smokey leżakowany przez 3 miesiące ( ! ) osiąga swoje apogeum, oczywiście tylko w moim mniemaniu.



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: edarek » pt maja 29, 2020 6:44 pm

edarek pisze:... Ostatnio zleciłem zmieszanie Jagody z Frozen Blueberries w proporcjach 80/20, żeby jagoda była dominująca z nutą mentolu i reszty owoców lasu....

Nie mogę już edytować, więc...
Tutaj mała poprawka, ponieważ walnąłem babola i ta domieszka do Jagody, to Frozen Forest, a nie Frozen Blueberries.


M.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: Superlux » pt maja 29, 2020 6:19 pm

Przerobiłem wszystkie Full Milki i generalnie wszystkie są w porządku, dla mnie najbardziej żółty ( ! ) i niebieski. Chwilami ostro trąci chemią i dlatego nie wymieniam ich wśród swoich pewniaków ale uważam że warto spróbować.
:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fruits_flavor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: pn maja 25, 2020 9:26 am
Lokalizacja: Orsk
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 106 razy
Płeć: nieokreślona

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: Fruits_flavor » pt maja 29, 2020 5:52 pm

@hanah

Full Milk Red nie ma chłodzika na szczęście(mleko z chłodzikiem, czy ogólnie deserowe z chłodzikiem są nie do chmurzenia jak dla mnie). Fakt, Full Moon są słodkie akurat, niektóre aż za bardzo :ble: .

Będę zaraz coś miąchał z mlecznymi aromatami, jak odkryję coś to jako pierwszej dam Ci znać :jupi: .

TB
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: Superlux » pt maja 29, 2020 1:03 pm

@
Awatar użytkownika
Halah


Ja to jestem hardkor, zawsze przesadzam z aromatami ale to mi smakuje. Herbatki od Atmosa dodawałem po 6 - 7 % ale proponuję zacząć od 3 %....i leżakowanie minimum dwa tygodnie, po trzech będzie jeszcze lepiej.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: edarek » pt maja 29, 2020 11:14 am

Przewałkowałem wątek od wpisów w tym roku i nic nie znalazłem o Frozen Forest, Frozen Blueberry, Jagodzie i trafionym w sedno Lemons Dragon. Wszystko od @MA. Jestem fanem jagód generalnie i nie zmieniałem samego smaku aromatu od dość dawna z tym, że wcześniej był z Inawery. Jednak mam wrażenie, że Arturowa Jagoda jest bardziej jagodowa.
Frozen Forest, jak dla mnie super mieszanka owoców lasu z lodowym cukierkiem, ale zbyt dużo "chłodu" tam. To samo z Frozen Blueberries. Ostatnio zleciłem zmieszanie Jagody z Frozen Blueberries w proporcjach 80/20, żeby jagoda była dominująca z nutą mentolu i reszty owoców lasu. Uważam, że mikstura wyszła udana.
Teraz coś, co nie przypuszczałem, że mi posmakuje, czyli Lemons Dragon. Ta mieszanka zaskoczyła mnie zupełnie i jak na razie w pracy ją wciągam i w domu na zmianę z jagodową mieszanką. I już zastanawiam się, czy nie zamawiać więcej, bo próbkowe 10ml już się kończy.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kubaziom73 i 2 gości