Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

yerzu
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 29
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 23 razy

Postautor: yerzu » 18 wrz 2019, 15:41

Są tacy co nie lubią Bathidly - dla mnie jest odrzucająca. Ba, Haisenberg również jest dla mnie koszmarem :)

Uwielbiam za to z 814 Kohi lub od DV New York 60 oraz nowe odkrycie Choco Peanut Butter.

Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 718
Otrzymał podzięk.: 321 razy

Postautor: Raz2trzy » 18 wrz 2019, 17:54

Może po prostu nie lubisz owocówek? @
Awatar użytkownika
yerzu
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 562
Otrzymał podzięk.: 211 razy

Postautor: Krytyk na kacu » 18 wrz 2019, 20:12

Pewniaki. Dobre pytanie. Jak nie mam weny i czasu na eksperymenty z samogonami, to używam Premix Przyczajony Tygrys z Dillonsa. Trochę pachnie jak perfumy, ale lubię go.
Do mieszania zawsze mogę liczyć na koncentrat Heisenberg z Vampire Vape. Pyszny, chociaż trochę mi się przejadł. Premix jest dla mnie za intensywny, dlatego wolę samemu rozrabiać.

Zastanawiając się nad odpowiedzią wzięło mnie na sentymenty i przypomniałem sobie, jak zaczynałem od gotowców. Bardzo lubiłem Cold Berries z Liqueen'a. Nie wapowałem tego kupę czasu, ale pewnie nadal by mi smakował. Chyba spróbuję zrobić samogon w tym klimacie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 58
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy

Re: Wasze niezawodne smaki, pewniaki dla kubków smakowych.

Postautor: 666mAh » 18 wrz 2019, 20:28

Owoce - Six66 Clown - Arbuz, Bazylia, Coolada
Deserówki - Old Forester - Budyń waniliowy, Mango*
Tytoniówki - Halo Tribeca (nie trzeba przedstawiać :D )

*Premix stworzony podobno przez jednego trawnikowca. Jest slodki, nawet bardzo, do tego morduje grzałkę w 3 dni ale smakuje DOKŁADNIE tak jak jest opisany, chyba 1 raz spotkałem się z takim premixem. do tego zapach chmury, również taki jak w opisie smaku. jednym słowem urywa dupę. Polecam każdemu, nie tylko fanom deserówek. teoretycznie 39zl za standardową butelkę 60ml ale w lokalnym sklepie stał za 30zl, kupiłem kompletnie na chybił-trafił bo nie miałem czasu jechać do miasta obok po tribecę.
Tesla Punk 200W/Ehpro Cold Steel 100W + Kylin M
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 33
Otrzymał podzięk.: 86 razy

Postautor: Vlad » 18 wrz 2019, 22:09

Krytyk na kacu pisze:Pewniaki. Dobre pytanie. Jak nie mam weny i czasu na eksperymenty z samogonami, to używam Premix Przyczajony Tygrys z Dillonsa. Trochę pachnie jak perfumy, ale lubię go.
Do mieszania zawsze mogę liczyć na koncentrat Heisenberg z Vampire Vape. Pyszny, chociaż trochę mi się przejadł. Premix jest dla mnie za intensywny, dlatego wolę samemu rozrabiać.

Zastanawiając się nad odpowiedzią wzięło mnie na sentymenty i przypomniałem sobie, jak zaczynałem od gotowców. Bardzo lubiłem Cold Berries z Liqueen'a. Nie wapowałem tego kupę czasu, ale pewnie nadal by mi smakował. Chyba spróbuję zrobić samogon w tym klimacie. :mrgreen:

Krytyk na kacu, kiedy kupowałeś coś z dillonsa i czy zauważyłeś jakąś różnicę? Swego czasu nie mogłem się oderwać od Kapitan Jack i Jaskiniowiec, ale ponad pół roku zrobiłem sobie przerwę i już jakoś mi nie podchodzi ani jeden ani drugi. Ale wątpię w to że coś im nie wyszło, bardziej obstawiam że po prostu smaki mi się pozmieniały nieco.
Z kolei to co teraz wapczę na okrągło to Mother's milk i klon Boba's bounty. Tylko mam końcówkę na jakieś 250ml starego Graham crackera, tego ciemnego, a na nowym clear to już chyba to samo raczej będzie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Superlux
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1415
Podziękował: 1760 razy
Otrzymał podzięk.: 609 razy

Postautor: Superlux » 18 wrz 2019, 22:40

Przepis ( pod MTL, na DTL też działa ale na spokojnych, ostrożnych ustawieniach ) na morelę z moich marzeń i snów, niestety tani nie jest. Morele od TPA - 6 %, Revolute - 4 %, LorAnn - 5,5 %. Można jeszcze podbić LorAnn do 7,5 % i obniżyć TPA do 5 % i Revolute do 3 %, Wiem że to faux pas ale dodatkowo 1,5 ml Sweetenera nie zaszkodzi. Całość - 60 % vg / 40 % pg. 2 tygodnie max ale dość szybko traci swój niesamowity czar więc najlepiej mieszać po jednej butelce raz na tydzień. Max 5 - 7 dni leżakowania to złoty strzał chociaż próbowałem też od razu - shake & vape i też trzymało klasę. Jest tylko jeden problem wszystkie 3 ( 4 ) składniki muszą być na pokładzie, dokładny skład, co i ile sobie dobierzecie metodą prób i błędów to już Wasza sprawa. Tylko Dvarw i Origen ( przypadkowo dwa bratanki ) poradziły sobie z tą mieszanką, każdy z tych aromatów jest inny, także każda morela pomimo naturalnych podobieństw a te dwa parowniki wyciągnęły wszystko i drobiazgowo...i z pewną dozą subtelności ( ile jest moreli w moreli :lol: ). Zaznaczam że nigdy nie szukałem pełnego odwzorowania, to nie musi smakować jak prawdziwa morela...to musi po prostu tylko i aż tylko smakować, nic więcej. Smak a nie wyimaginowana truskawka, banan czy ananas...smak jest najważniejszy. Bardzo lubię morelę od TPA ( taki aromat, niekoniecznie prawdziwa morela ale smakuje i tyle ) i wapuję ją od kilku lat. Próbowałem różnych mieszanek ale ta to mój święty graal. Obecnie z braku LorAnn dorzuciłem brzoskwinię od Funky Flavors, jest inaczej...można zastąpić Revolute ( od biedy np Atmosem w mniejszym stężeniu ) ale niestety nie da się zastąpić LorAnn - to jest klucz do sukcesu.

:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 562
Otrzymał podzięk.: 211 razy

Postautor: Krytyk na kacu » 18 wrz 2019, 23:42

Vlad pisze:Krytyk na kacu, kiedy kupowałeś coś z dillonsa i czy zauważyłeś jakąś różnicę? Swego czasu nie mogłem się oderwać od Kapitan Jack i Jaskiniowiec, ale ponad pół roku zrobiłem sobie przerwę i już jakoś mi nie podchodzi ani jeden ani drugi. Ale wątpię w to że coś im nie wyszło, bardziej obstawiam że po prostu smaki mi się pozmieniały nieco.

@
Awatar użytkownika
Vlad
Szczerze mówiąc, to już sporo czasu nie chmurzyłem innych Dillonsów poza Przyczajonym Tygrysem, a on wydaje mi się, że jest cały czas taki sam. Może faktycznie smak Ci się zmienił albo zmieniłeś sprzęt i inaczej oddaje smak. :roll:
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 58
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy

Postautor: 666mAh » 28 wrz 2019, 13:39

Dla fanów tytoniówek polecam też Daddy Vape Smooth Tobacco, fajny delikatny premix, nie muli ma dłuższą metę i zostawia ciekawy posmak jakby kakao czy czekolady :)
Tesla Punk 200W/Ehpro Cold Steel 100W + Kylin M
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 62
Otrzymał podzięk.: 52 razy

Postautor: Insane » 28 wrz 2019, 14:05

French pipe EF, Halo prime15 takie klasyczne które zawsze i na wszystkim dobrze mi smakują .
Awatar użytkownika
PoprostuRafal
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy

Postautor: PoprostuRafal » 30 wrz 2019, 22:20

Malina i czarna porzeczka, te dwa smaki uwielbiam. Te słodko kwaśne owoce są ze mną praktycznie zawsze. Czasami pinkman + testy rożnych innych samogonów, ale raczej tylko owocówki + coolada lub mięta. Teraz z aromatu yellow fantos od los aromatos, grapefruita od 4vape i coolady wyszedł mi jakby smak Izi Pizi owoce & żelki.

Wróć do „Aromaty i dodatki”