Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: Haze » pt cze 21, 2019 12:50 pm

LoKo6264 pisze:Ogólnie szperając i pytając tu i na innych forach i grupach zrobiłem taką listę do zamówienia:
- big mouth Fantasia
- big mouth sapbg
- big mouth Jgbic
- 814 merovee w wersji fresh
- Revolute absolum

Się uparłeś na te BMy :mrgreen: Weź chociaż jeszcze Bathilde od 814, to takie ich MUST HAVE.
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: salto » pt cze 21, 2019 9:03 am

Absolum jest w porządku. Mrożony piołun z jabłkiem. Wapując go czuję się jak pracownik Instytutu Geofizyki PAN, wychodzący z rana na chmurkę przed stację polarną Hornsund, odgonić przy okazji niedźwiedzie polarne, bo psy ujadają. Fantasia fajnie wygląda jak jest w pudełku, w atomizerze już tak o. W tym klimacie imho najlepsza jest Orange Soda Pop. Reszty nie wapowałem. Merovee Fresh wszedł do sklepu niedawno, akurat po moim ostatnim zamówieniu, przy najbliższym wszystkie Fresh-e, co będą na stanie, to wrzucam na ruszt. Dziś pierwszy dzień lata!


:beer:
Obrazek
LoKo6264
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: LoKo6264 » pt cze 21, 2019 8:13 am

Raz2trzy pisze: Tak teraz wpadło mi do głowy, że mam jeszcze jeden owocowy smaczek z witryny poczciwego Pana Piotra, mianowicie malezyjski Swag Juice, smak Black Note. Jest to bardzo fajna owocówka którą polecił mi tutaj ziomeczek w temacie VapeLabu. Za 39 zł bodajże, masz 30ml aromatu więc cenowo jest okej, z tym że stężenie 15-20%, więc trochę na jedno wychodzi. Na pierwszym planie masz tam czarną porzeczkę, zaraz obok jest fajna coolada, no i w tle jakiś owocowy posmak, takich ciemnych owoców. To co mnie w nim ujmuję za serce, to przyjemna i nie chemiczna/słodzikowa słodycz, jest taka zwykła, taka jaką znamy z jedzenia owoców. Polecam sprawdzić chociaż sampelek jeśli lubisz owocowe.


Brzmi bardzo fajnie, a czarne owoce i coolade uwielbiam, ale ta butla 30ml... Szkoda, że tak dużo, ale z racji stężenia oraz faktu, że idealnie trafiłeś w moje gusta, to zastanowię się nad tym :D

salto pisze:
LoKo6264 pisze:Póki co czytając recenzje aromatów 814 głowie się nad merove, clomodir i bathilde. Polecacie coś jeszcze?

814-tek owocówek nie ma szczególnie dużo; weź sobie po prostu wszystkie, zrobisz sobie łącznie ~ pół litra w ~ 5 smakach, setkę z każdego. Każdy jest inny lub nieco, ale istotnie inny. Podam przykład. Sichilde i Clodomir. Różnią się absyntem i kolorem jabłka. Przy czym mi akurat bardziej smakuje Clodomir, choć na papierze Sichilda wygląda dużo lepiej. Bardzo lubię Merovee, dla mnie to jedna z najlepszych mieszanek w ogóle. Tyle, że ja lubię cytrusy. Zwróć uwagę na Fredegundę, to lekkie cytrusy z absyntem i ogórkiem. Czuć tę lekkość, z każdym buchem. Z drugiej strony barykady jest Brunhilda; również absynt, ale z kiwi i ananasem. Jest to cieżka mieszanka, przy tym bardzo smaczna. Bathilda najmniej mi smakuje z owocówek od 814. Natomaist zbiera bardzo dobre opinie.

Każdy lubi nieco inne konfiguracje smaków. Ale ogólnie wszyscy odbierają dobre technicznie smaki jako smaczne. Ten mechanizm jest dobrze opisany w literaturze. Problem jest tylko taki, że firmy które produkują aromaty czy mieszanki - poza małymi wyjątkami jak 814 właśnie - zupełnie nie znają się na tym, co robią. Stawiam złotówki przeciwko orzechom, że nie mają nawet pojęcia, że taki mechanizm istnieje. Spróbuj koniecznie Pepina Krótkiego. To jest ilustracja tego mechanizmu właśnie. Wszystko Ci będzie mówić, że jest niedobry a i tak bedziesz dolewać. Tylko daj mu się porządnie przegryźć z uwagi na orzechy.


Ogólnie szperając i pytając tu i na innych forach i grupach zrobiłem taką listę do zamówienia:
- big mouth Fantasia
- big mouth sapbg
- big mouth Jgbic
- 814 merovee w wersji fresh
- Revolute absolum

Do tego zamówienie z 814 pozostałe dwa fresh smaki jako sample, spróbuję i zobaczę czy następnym razem warto wziąć całą butelkę. I również pomyślę nad propozycją kolegi wyżej.
Orzechy mnie również nie zachwyca. Tak, wiem, jestem bardzo wybredny, ale każdy ma swe gusta :P
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: salto » czw cze 20, 2019 8:44 pm

LoKo6264 pisze:Póki co czytając recenzje aromatów 814 głowie się nad merove, clomodir i bathilde. Polecacie coś jeszcze?

814-tek owocówek nie ma szczególnie dużo; weź sobie po prostu wszystkie, zrobisz sobie łącznie ~ pół litra w ~ 5 smakach, setkę z każdego. Każdy jest inny lub nieco, ale istotnie inny. Podam przykład. Sichilde i Clodomir. Różnią się absyntem i kolorem jabłka. Przy czym mi akurat bardziej smakuje Clodomir, choć na papierze Sichilda wygląda dużo lepiej. Bardzo lubię Merovee, dla mnie to jedna z najlepszych mieszanek w ogóle. Tyle, że ja lubię cytrusy. Zwróć uwagę na Fredegundę, to lekkie cytrusy z absyntem i ogórkiem. Czuć tę lekkość, z każdym buchem. Z drugiej strony barykady jest Brunhilda; również absynt, ale z kiwi i ananasem. Jest to cieżka mieszanka, przy tym bardzo smaczna. Bathilda najmniej mi smakuje z owocówek od 814. Natomaist zbiera bardzo dobre opinie.

Każdy lubi nieco inne konfiguracje smaków. Ale ogólnie wszyscy odbierają dobre technicznie smaki jako smaczne. Ten mechanizm jest dobrze opisany w literaturze. Problem jest tylko taki, że firmy które produkują aromaty czy mieszanki - poza małymi wyjątkami jak 814 właśnie - zupełnie nie znają się na tym, co robią. Stawiam złotówki przeciwko orzechom, że nie mają nawet pojęcia, że taki mechanizm istnieje. Spróbuj koniecznie Pepina Krótkiego. To jest ilustracja tego mechanizmu właśnie. Wszystko Ci będzie mówić, że jest niedobry a i tak bedziesz dolewać. Tylko daj mu się porządnie przegryźć z uwagi na orzechy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: Raz2trzy » czw cze 20, 2019 8:20 pm

LoKo6264 pisze:
Raz2trzy pisze:Bez urazy ale 19,99 to niska cena jak za aromaty typu powiedzmy '' premium'', zwłaszcza w porównaniu do cen premixów.Co do pytania - miałem przyjemność obcować z jednym ze smaków, mianowicie malasyain tea. 10% stężenia, 50/50 i tydzień w ciemnej szufladzie w szkle aptecznym. Powiem tak - ciekawy, smaczny, słodki i skłania do refleksji odnośnie tego, co właśnie czujemy na podniebieniu. Grejfrut, jakaś limonka, przyjemna słodycz, lekki chłód. Aromat przyjemny i dosyć oryginalny.


Cena wg mnie jest dość spora, biorąc pod uwagę, że mojego cztery poprzednie firmy, z których brałem aromaty, była to cena 1 zł za 1ml, a przy formie aroma około 70/75 groszy za 1ml szybko licząc, więc tu wychodzi to minimum 2 razy drożej. Przy jednym aromacie to jest nic, ale gdy chce się zrobić np 2 litry, to zapłacić 200 zł a 400 zł... Jest różnica.
Co do polecanego przez Ciebie aromatu, słysząc o herbacie to aż mnie mdli. Miałem kilka różnych herbat w życiu, żadna mi nie smakowała. Nie chcę ryzykować z kolejnej z lepszej półki, bo wiem że jest duże prawdopodobieństwo, że się zawiodę. Najbardziej podchodzą mi zwykłe i kwaśne, czasem delikatnie słodkie owocki. Gorzkie owocki też odpadają, bo mam aktualnie arome premium gdzie jest miks gorzkich owoców typu rabarbar, śliwka, żurawina itp. Zupełnie nie moje klimaty

Haze pisze:
LoKo6264 pisze:Pytanie tylko co jest z tej firmy faktycznie takie, że spadnę z krzesła?

Nic. To dość przyzwoite aromaty ale takich sensacji Ci nie zafundują. Jak chcesz spaść z krzesła to popatrz na aro 814 (na vapelab.pl), nie wyglądają tak "widowiskowo" :mrgreen: ale to półka wyżej ...


Bez różnicy czy BM czy 814, bo i tak najprawdopodobniej będę zamawiać ze strony przez Ciebie podanej. Póki co czytając recenzje aromatów 814 głowie się nad merove, clomodir i bathilde. Polecacie coś jeszcze?
Tak teraz wpadło mi do głowy, że mam jeszcze jeden owocowy smaczek z witryny poczciwego Pana Piotra, mianowicie malezyjski Swag Juice, smak Black Note. Jest to bardzo fajna owocówka którą polecił mi tutaj ziomeczek w temacie VapeLabu. Za 39 zł bodajże, masz 30ml aromatu więc cenowo jest okej, z tym że stężenie 15-20%, więc trochę na jedno wychodzi. Na pierwszym planie masz tam czarną porzeczkę, zaraz obok jest fajna coolada, no i w tle jakiś owocowy posmak, takich ciemnych owoców. To co mnie w nim ujmuję za serce, to przyjemna i nie chemiczna/słodzikowa słodycz, jest taka zwykła, taka jaką znamy z jedzenia owoców. Polecam sprawdzić chociaż sampelek jeśli lubisz owocowe.
LoKo6264
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: LoKo6264 » czw cze 20, 2019 10:43 am

Raz2trzy pisze:Bez urazy ale 19,99 to niska cena jak za aromaty typu powiedzmy '' premium'', zwłaszcza w porównaniu do cen premixów.Co do pytania - miałem przyjemność obcować z jednym ze smaków, mianowicie malasyain tea. 10% stężenia, 50/50 i tydzień w ciemnej szufladzie w szkle aptecznym. Powiem tak - ciekawy, smaczny, słodki i skłania do refleksji odnośnie tego, co właśnie czujemy na podniebieniu. Grejfrut, jakaś limonka, przyjemna słodycz, lekki chłód. Aromat przyjemny i dosyć oryginalny.


Cena wg mnie jest dość spora, biorąc pod uwagę, że mojego cztery poprzednie firmy, z których brałem aromaty, była to cena 1 zł za 1ml, a przy formie aroma około 70/75 groszy za 1ml szybko licząc, więc tu wychodzi to minimum 2 razy drożej. Przy jednym aromacie to jest nic, ale gdy chce się zrobić np 2 litry, to zapłacić 200 zł a 400 zł... Jest różnica.
Co do polecanego przez Ciebie aromatu, słysząc o herbacie to aż mnie mdli. Miałem kilka różnych herbat w życiu, żadna mi nie smakowała. Nie chcę ryzykować z kolejnej z lepszej półki, bo wiem że jest duże prawdopodobieństwo, że się zawiodę. Najbardziej podchodzą mi zwykłe i kwaśne, czasem delikatnie słodkie owocki. Gorzkie owocki też odpadają, bo mam aktualnie arome premium gdzie jest miks gorzkich owoców typu rabarbar, śliwka, żurawina itp. Zupełnie nie moje klimaty

Haze pisze:
LoKo6264 pisze:Pytanie tylko co jest z tej firmy faktycznie takie, że spadnę z krzesła?

Nic. To dość przyzwoite aromaty ale takich sensacji Ci nie zafundują. Jak chcesz spaść z krzesła to popatrz na aro 814 (na vapelab.pl), nie wyglądają tak "widowiskowo" :mrgreen: ale to półka wyżej ...


Bez różnicy czy BM czy 814, bo i tak najprawdopodobniej będę zamawiać ze strony przez Ciebie podanej. Póki co czytając recenzje aromatów 814 głowie się nad merove, clomodir i bathilde. Polecacie coś jeszcze?
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: salto » czw cze 20, 2019 5:28 am

Raz2trzy pisze:Bez urazy ale 19,99 to niska cena jak za aromaty typu powiedzmy '' premium'', zwłaszcza w porównaniu do cen premixów.


Do premixów nie ma co porównywać. Premix to sposób Janusza na wyruchanie Seby. Akcyza ukróci ten proceder niebawem.

A nawiazując do tematu, to Big Mouth są wapowalne, ale raczej nic ponad to. Takie lepsze ulepy. Przy czym jeśli za punkt odniesienia wziąć polskie produkcje, to faktycznie zwalają z krzesła. Pomimo, że w Archiwum Głównym Akt Dawnych jest jak byk dokument stanowiacy o tym, kto kogo wchłonął kiedy. Na szczeście to tylko prawidłowść wśród mieszaczy, nie destylatorów. Tyle, że firmy mieszające udają często tych drugich, w obu krajach, bo to +200 do reputacji.

LoKo6264 pisze:żadne deserówki

:ok: :beer:

Haze pisze:Jak chcesz spaść z krzesła to popatrz na aro 814 (na vapelab.pl), nie wyglądają tak "widowiskowo" :mrgreen: ale to półka wyżej ...


A raczej drabina
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: Haze » śr cze 19, 2019 6:29 pm

LoKo6264 pisze:Pytanie tylko co jest z tej firmy faktycznie takie, że spadnę z krzesła?

Nic. To dość przyzwoite aromaty ale takich sensacji Ci nie zafundują. Jak chcesz spaść z krzesła to popatrz na aro 814 (na vapelab.pl), nie wyglądają tak "widowiskowo" :mrgreen: ale to półka wyżej ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: Raz2trzy » śr cze 19, 2019 6:20 pm

Bez urazy ale 19,99 to niska cena jak za aromaty typu powiedzmy '' premium'', zwłaszcza w porównaniu do cen premixów.Co do pytania - miałem przyjemność obcować z jednym ze smaków, mianowicie malasyain tea. 10% stężenia, 50/50 i tydzień w ciemnej szufladzie w szkle aptecznym. Powiem tak - ciekawy, smaczny, słodki i skłania do refleksji odnośnie tego, co właśnie czujemy na podniebieniu. Grejfrut, jakaś limonka, przyjemna słodycz, lekki chłód. Aromat przyjemny i dosyć oryginalny.
LoKo6264
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Big Mouth - najlepsze z najlepszych?

Postautor: LoKo6264 » śr cze 19, 2019 2:40 pm

Słyszałem sporo dobrego o aromatach od Big Mouth. Z racji, że są one dość drogie, chciałbym spróbować kilka na początek. Pytanie tylko co jest z tej firmy faktycznie takie, że spadnę z krzesła? Chciałbym wybrać maksymalnie 5 aromatów. Tylko owocowe, żadne deserówki, energy drinki i cokolwiek słodkiego. Najlepiej z cooladą, lub coś fajnego orzeźwiającego. Co polecacie?

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości