Poszukuję aromatów.

Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: dorota » wt sty 26, 2016 8:43 am

dorota pisze: te aromaty bedace skoncentrowanym wyciagiem z tytoniu zawieraja sladowe ilosci tytoniu.

oczywiscie mialo byc : sladowe ilosci nikotyny!!! sorry :oops:
ObrazekObrazekObrazek
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: Irek » pn sty 25, 2016 3:35 pm

Ten mój chrześniak nie tylko analogowy smak musi mieć, domaga się też mocy. Mam nadzieję, że jak większość z nas, tylko na początek.
Jego ojciec, którego 2 lata temu nawróciłem ;-) był największym znanym mi osobiście nałogiem - dosłownie i w przenośni ;-). Nie dość, że to ponad dwumetrowy chłop, to wypalał ponad 60 sztuk dziennie najmocniejszych z dostępnych papierosów. Chmurzenie zaczynał od 36 mg/ml :shock: Przez rok zjechał do 24, niedawno wspomniał, że już ma 18 mg/ml.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: dorota » pn sty 25, 2016 3:21 pm

Ja przed chwila sztachnelam sie Kentucky - ale gotowym liquidem ... :shock:
mysle ze wszystkich tych aromatow wystarczy uzywac w niewielkiej ilosci , no albo to kwestia jak dlugo czlowiek nie pali...
ktos kto zerwal z nalogiem , chmurzy i nie uzywa tytoniowek to raczej nie polecam, ale mysle ze moze wlasnie pomoc na poczatku jak trzeba czyms zastapic analoga.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: Tommy Black » pn sty 25, 2016 2:58 pm

dorota pisze:Balkan Mixture - ma różne interpretacje i receptury. Stała silna obecność Oriental, towarzyszy Virginii i Latakii.Mieszanina ta jest kwintesencją Oriental, gdzie jego ostry smak, spotyka aromatyczna i zadymiona Latakie i słodkawa Virginie. Niektorzy porownuja ten aromat do Gauloises.


Istotnie,a ktoś tu pytal o holenderskie tytonie, Balkan w Holandii uchodzi za substytut Gauloises.Dla mnie te papierosy były jednak zbyt mocne,a sam tytoń Balkan to naprawdę "mordę wykręcał" na drugą stronę. :)Nie wszyscy właścicele kafejek go tolerowali... ;)
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: Irek » pn sty 25, 2016 11:06 am

Baaardzo Ci dziękuję! ;-)
Wieczorem dostarczę te informacje. Mam odczucie (jeszcze nie przekonanie, ale jestem cierpliwy ;-)), że się uda kolejną duszyczkę wyrwać z czarta mocy ;-) :D Pozytywnie reaguje jak na razie, ciekawy jest, czyta - dobrze się zapowiada :-)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: dorota » pn sty 25, 2016 10:54 am

nie mam porownan ale krotkie opisy, moze pomoga?
Latakia jest bardzo silnym aromatem pod kazdym wzgledem. Smaku, koloru i zzerania grzalki. Niektorzy nie sa w stanie chmurzyc” solo “ tego aromatu, ale dodaja do niego innych tytoniowek. W mieszaniu trzeba tylko uwazac na proporcje poniewaz latakia bedac mocnym aromatem , moze niwelowac smak innych dodanych do niej aromatow i predominowac nad nimi.
(osobiscie jak na poczatek unikalabym tego aromatu i Perique “solo” , bo sa dosyc silne, i lepiej uzywac ich do mieszanek – ale to moje prywatne zdanie – zaczelabym moze od mieszanek...)

Aromat Kentucky porownywany jest do cygara Toscano (a niektorzy do c. Garibaldi), smak mocny , zdecydowany , ostry, zapach “wedzonego' i drzewa , porownuja go do zapachu z kominka.

Virginia - należy do klasy Flue Cured. Dominuje w niemal wszystkich mieszankach papierosow, a w wiekszoci w tytoniu do fajek. Smak łagodny i słodki.

Burley – tyton uzywany w wiekszosci mieszanek do papierosow i fajek. Wedlug kolegi Google translate- ktory wspiera mnie dzisiaj w tlumaczeniu , aromat Burley to:
“Wyciąg z Burley to facet SVAPO doskonałe, bardzo miły i nie zmęczony, nawet jeśli używane przez cały dzień.  :mrgreen: Miękki i delikatny smak. “

Oriental – pikantny , lekko slodkawy smak.


American Blend, English Mixture i Balkan Mixture to juz mieszanki tytoni.

American Blend – to mieszanka Virgini, Burley`a i Oriental ale Virginia predominuje nad reszta. Suchy ale lagodny.

English mixture – to mieszanka Latakii, Virginii i Oriental. Latakia predominuje.

Balkan Mixture - ma różne interpretacje i receptury. Stała silna obecność Oriental, towarzyszy Virginii i Latakii.Mieszanina ta jest kwintesencją Oriental, gdzie jego ostry smak, spotyka aromatyczna i zadymiona Latakie i słodkawa Virginie. Niektorzy porownuja ten aromat do Gauloises.

Producent zaleca uzycie aromatu w stezeniu 10% - 15%, ale to oczywiscie zalezy od kazdego z nas . 15% to juz bardzo aromatyczny liquid. Niektorzy twierdza , ze 10% wystarczy, oczywiscie wszysto zalezy od tego co kto preferuje i czy zostawisz liquid zeby “dojrzal “ czy od razu bedziesz go uzywal. Procenty oczywiscie zaleza tez od rodzaju aromatu, np Latakia czy Perique bedace dosyc mocnymi aromatami moga byc uzyte w mniejszym stezeniu niz np Black Cavendish.
Niektorzy do tego rodzaju aromatow zalecaja uzycie bazy z zawartoscia wody, ponoc grzalka wiecej wytrzyma. - tego nie wiem , gdyz nie robilam takich eksperymentow. Jedno wiadomo grzalka bedzie miala krotka zywotnosc przy tym rodzaju aromatu!

WAZNE:
Pamietaj , ze te aromaty bedace skoncentrowanym wyciagiem z tytoniu zawieraja sladowe ilosci tytoniu. Producent podaje: < 0,15% ( <1,5mg/ml) Nalezy wziac to pod uwage jesli ktos uzywa tylko zerowek.
ObrazekObrazekObrazek
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: Irek » śr sty 20, 2016 4:22 pm

:D
Najpierw niech przejdzie ma chmurzenie, potem pomyślimy nad wyzwaniami ;-)
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: RayvenPL » śr sty 20, 2016 3:07 pm

Pfff napełnienie... Niech skręci i założy duala do baniaka... :D
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: Irek » śr sty 20, 2016 12:37 pm

Postawię przed nim to wyzwanie :D
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Poszukuję aromatów.

Postautor: Riccardo » śr sty 20, 2016 12:36 pm

Irek pisze:Pięknie Wam dziękuję!
I skubany potrafi skręcać jedną ręką podczas jazdy na rowerze.. Obawiam się, że nie będzie łatwo go przeprogramować. Ale może dzięki Wam się uda :-)

Niech wyzwaniem będzie napełnienie waperosa podczas jazdy. ;)

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości