Aromaty Asense

Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 645
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 366 razy

Aromaty Asense

Postautor: VapeLab » 12 wrz 2019, 09:56

@
Awatar użytkownika
salto
Zaraz nam się tu Tomba dowali, że robimy kącik muzyczny w sumie :lol: Zawsze coś od czegoś się wzięło, Irlandia też ma swoje buzuki a biorąc pod uwagę, że Grecja właściwie niewiele miała do zaoferowania w czasach nowożytnych, to niech chłopaki mają coś dla siebie :twisted: A kwestię Redanii pominę, bo niestety jestem kiepski z fantastyki :oops:

Awatar użytkownika
Maciejko
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2408
Podziękował: 519 razy
Otrzymał podzięk.: 510 razy

Aromaty Asense

Postautor: Maciejko » 15 wrz 2019, 21:59

Próbowałem i ja. Mam kilka przemyśleń, mówiąc szczerze nie do końca pozytywnych. Żeby porównanie moich ocen i @
Awatar użytkownika
Tomba
, było łatwiejsze to i ja będę je oceniał w takich samych kategoriach. Dodatkowo kolejność smaków postanowiłem zachować taką samą, jak u Szeryfa, żeby nie trzeba było szukać i porównywać.

Wszystkie smaki testowałem na w miarę jednakowym setup'ie. Asmodus C4 z grzałką od naszego warkocz-mistrza @
Awatar użytkownika
Azgar
a, bawełna Cotton Bacon V2, bo tą lubię najbardziej.

1. Cappuccino

Profil smakowy [10], Intensywność [9], Ogólna ocena [9]

Smak to w istocie kawa Cappuccino, dla mnie może trochę zbyt intensywna, a to dziwne, bo lubię jak jest intensywnie. Mocno mleczna, przypomina kawy Cappuccino marki Mokate. Ogólna ocena 9, a nie 10, bo nie jestem fanem takich aromatów. Jednak 9 to i tak wysoko, bo ten jest całkiem niezły.

2. Electron

Profil smakowy [8], Intensywność [10], Ogólna ocena [10]

Ten jest dziwny. Miałem z nim największy problem. Nie miałem na początku pojęcia czym to pachnie, ani czym smakuje. Po głębszym zastanowieniu wyczuwam tutaj jakieś winogrono i jabłko, takie zielone a'la Granny Smith i może coś jak kwiat bzu (?). Ale nie dam głowy, że tak powinno być. Dla mnie super. Lekki, przyjemny, na cały dzień. Pasowałoby do niego odrobinę mięty.

3. Red Lemonade

Profil smakowy [10], Intensywność [8], Ogólna ocena [6]

W zapachu i smaku dla mnie czerwona oranżada Helena. Trochę nazbyt słodki i intensywny. Okazjonalnie można zachmurzyć, na dłuższą metę zbyt męczący, przynajmniej dla mnie.

4. Energy Drink

Profil smakowy [10], Intensywność [10], Ogólna ocena [5]

Smak i zapach napoju energetyzującego. Ale raczej takiego taniego, z Biedronki, niż tych lepszych. Profil i intensywność daję na dychę, bo wszystko się zgadza. Natomiast ogólna ocena niska, bo nie lubię tych napojów jakoś wyjątkowo.

5. Juicy Mango

Profil smakowy [3], Intensywność [5], Ogólna ocena [2]

No niestety, jak dla mnie ani to nie pachnie, ani nie smakuje jak mango. Coś owocowego, z dziwnym posmakiem. Bardziej w tle czuję jakiś aromat bergamoty, jak w herbacie Earl Grey, ale taki bardzo subtelny. Mało smaku ogólnie, a takiego jak powinien być, to wcale. Nie przypadł mi do gustu.

6. Mango Tea

Profil smakowy [6], Intensywność [10], Ogólna ocena [7]

Tutaj ja i @
Awatar użytkownika
Tomba
mamy ewidentnie odmienne zdania. Mango Tea już bardziej smakuje jak mango, niż Juicy Mango. Natomiast żadnego "tea" to ja tutaj nie wyczuwam. Odczuwalny jest natomiast podobny, blady posmak tej bergamoty, co poprzednio. Nie jest źle, ale nie widzę tutaj nic specjalnego.

7. Grapefruit

Profil smakowy [6], Intensywność [9], Ogólna ocena [5]

W zapachu bardzo fajny grejpfrut, natomiast ze smakiem jest nieco gorzej. Trochę chemiczny, mydlany. Rzeczywiście co nieco, jak oranżada w proszku. A może bardziej jak Ludwik grejpfrutowy? Nie jest źle, nie jest słodki, a to dla mnie duży plus. Jednak trochę za bardzo chemiczny.

8. Peach Tea

Profil smakowy [10], Intensywność [10], Ogólna ocena [10]

O tak, to jest to! Ten smak jest super. Przypomina mi mrożone herbaty w butelkach, Nestea czy Lipton. Bardzo je lubię. Smak i zapach taki sam, bardzo zbliżony do wspomnianych napojów. Mi pasuje, nie jest słodki, nie męczy. To mój zdecydowany faworyt.

9. Pomegranate

Profil smakowy [9], Intensywność [10], Ogólna ocena [10]

Tutaj też mocna niezgodność z @
Awatar użytkownika
Tomba
. Zapach odbiega trochę od smaku, ale jak dla mnie smak to 100% granat. Taki charakterystyczny, cierpki, z lekką goryczką. Lubię te owoce i ten smak to mówiąc szczerze, jedno z najlepszych odwzorowań granat, jakie miałem okazję próbować (na przykład granat z TPA smakuje jak... migdały). Bardzo fajny, rześki. Dobrze komponował by się z jakimś slodszym owocem, dojrzałym jabłkiem, odrobiną mięty. Fajny!

10. Cherry - Cho

Profil smakowy [3], Intensywność [2], Ogólna ocena [1]

To chyba najgorszy ze wszystkich. Nie mam pojęcia, co to miało być w założeniu. Zapach przypomina żelki wiśniowe. Smak to jakaś ziołowa wiśnia, która na myśl przywodzi mi leki, albo pastę do zębów. Do tego strasznie słodka. Nie dla mnie, zdecydowanie nie dla mnie.

I to tyle. Ogólne wnioski są takie, że wśród tych aromatów są takie, które są naprawdę niezłe, a są też takie, które się nie nadają do niczego. Gdyby te najniżej ocenione, miały taki sam smak, jak zapach, byłyby o wiele lepsze. Natomiast tak nie jest i nie są one specjalnie dobre.
Czy kupiłbym te aromaty? Te, które mi smakowały stanowcze TAK. Tym innym dałbym szansę, mieszając je z jakimiś dodatkami.

Na koniec chciałbym jeszcze przeprosić @
Awatar użytkownika
Tomba
i ewentualnych innych zainteresowanych. Miało być w piątek/sobotę, a jest w niedzielę wieczór. Mierz siły na zamiary to nie jest zdecydowanie moje motto. :D
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2231
Podziękował: 838 razy
Otrzymał podzięk.: 1219 razy

Re: Aromaty Asense

Postautor: Tomba » 15 wrz 2019, 22:23

@
Awatar użytkownika
Maciejko
, bardzo ładnie opisałeś. Nie liczyłem nawet, że nasze oceny pokryją się w 100%. To jest właśnie dowód na to, że ludzie inaczej odczuwają smaki i inne smaki przypadają im do gustu. Całkowicie zgadzam się z Twoim podsumowaniem.
Mam kolejne 3 aromaty. Jak się przegryzą to też zamieszczę opinię.
Tomba
Użytkownik
Użytkownik

Aromaty Asense

Postautor: Tomba » 26 wrz 2019, 20:09

Dzięki uprzejmości Piotra @
Awatar użytkownika
VapeLab
miałem okazję przetestować kolejne 4 aromaty. W zasadzie 3 aromaty i jeden premiks. Tym razem trafiłem na bardzo fajne smaki. Podobnie jak poprzednio testowałem na atomizerach Intake.

1. Aloe & Apple

Profil smakowy [10], Intensywność [10], Ogólna ocena [10]

Super fajny liquidy. Zrównoważone smaki czyli wyczuwalny jeden i drugi. Spokojnie nadaje się do dłuższego wapowania. U mnie wchodzi na stałe. Nawet zapodałem go już sobie Horusa z tym, że na Horusie wydaje się słodszy niż na Intaku.

2. Big Red

Profil smakowy [10], Intensywność [10], Ogólna ocena [9]

Bardzo ciekawy liquidy dla ludzi lubiących cynamon. To jest ciekawa kompozycja. Cynamon nie jest zabójczy, a nawet całkiem przyjemny. Pisze to człowiek, który nie tyka takich liquidów. Myślę, że spokojnie znajdzie swoich zwolenników.

3. Bannana & Strawberry

Profil smakowy [8], Intensywność [9], Ogólna ocena [8]

Przyjemny liquidy z tym, że truskawka jest ledwo wyczuwalna. Na pierwszy plan wybija się banan, ale taki delikatny. To dobrze, bo banan potrafi być czasami mdły i nie nadawać się do dłuższego wapowania – ten się nadaje.

4. Juicy Mango - Premiks

Profil smakowy [9], Intensywność [9], Ogólna ocena [7]

Najlepszy smak soczystego mango z testowanych uprzednio Juicy Mango i Mango Tea. Nie wiem, czy nie zawodzą mnie kubki smakowe, ale jakbym wyczuwał delikatny chłodzik.
Mógłby być zdecydowanie mniej słodki i za to obniżam ocenę ogólną o 2 punkty. Nie widzę go w ofercie sklepu. Nie wiem jaka będzie cena, ale jeżeli będzie po 12 zeta za 15ml to raczej nieopłacalny interes.
Z uwagi na słodycz nie zostanie ze mną na dłużej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 645
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 366 razy

Aromaty Asense

Postautor: VapeLab » 26 wrz 2019, 23:11

@
Awatar użytkownika
Tomba
Jaka zaraz tam uprzejmość, po prostu testuję na ludziach czy nadal moje kubki smakowe funkcjonują jak należy czy jednak czas wziąć L4 ze względu na język :lol:
PS. Nie zauważyłeś, że to mango w premixie jest inne niż jako aromat?
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik

Aromaty Asense

Postautor: Tomba » 27 wrz 2019, 08:27

VapeLab pisze:PS. Nie zauważyłeś, że to mango w premixie jest inne niż jako aromat?

Tak. Jest. Dlatego napisałem, że najlepsze.

Wróć do „Aromaty i dodatki”