Menthol crystals TPA

Awatar użytkownika
Ronix
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Menthol crystals TPA

Postautor: Ronix » 05 gru 2019, 00:33

Czołem. Zakupiłem ostatnio produkt z tytułu posta w e- :czajniczek: i moje pytanie brzmi jak to rozrobić? Chciałbym tego używać jako dodatek do samogonów oraz jako główny smak samogonów. Może podzieli się ktoś wiedzą w jakich proporcjach rozrobić 5g tych kryształków i ile kropel/10ml dawać jako smak podstawowy oraz dodatek.

Liczę na waszą pomoc :angel:
Zasilania:
Drag 2, DJV D7, Kennedy Vindicator 21(klon)
Parowniki:
Recurve dual, TFV12, rebirth RTA, slatra RDA, coil father RDTA, kali v2(klon)

Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 339
Otrzymał podzięk.: 199 razy

Menthol crystals TPA

Postautor: MaiArt » 05 gru 2019, 07:26

Mentol zazwyczaj stosujemy w postaci 10% roztworu, więc rozpuść swoje 5 g mentolu w 45 gr glikolu propylenowego. Co do dawkowania, to jest to sprawa indywidualna i zależna od Twoich kubków smakowych. Dodatek 2-3% takiego roztworu (czyli 0,2-0,3 ml do buteleczki 10 ml) jest już dość mocno wyczuwalny jako smak główny. Jeżeli chcesz uzyskać tylko delikatny posmak, to dodaj ok 0,5% (czyli 0,05 ml na buteleczkę 10 ml).
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 314
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 116 razy

Menthol crystals TPA

Postautor: PucH2 » 05 gru 2019, 12:00

To już wiesz wszystko.

Kryształki rozpuszczamy w ciepłym PG lub VG a nawet ulubionej bazie o zawartości zero nikotyny. Podgrzewamy tylko w kąpieli wodnej. Nie jest to wybuchowe ale zajebiście palne, więc zachować szczególną ostrożność. Osobiście do tego celu używam kuchenki mikrofalowej. Bez źródła ciepła też się kryształki rozpuszczą, jednak jest to okupione wielogodzinnym wstrząsaniem.

By obniżyć koszty, kupuj kryształki mentolu na aledrogo https://allegro.pl/listing?string=Mento ... u-1-2-1127 .

Wróć do „Aromaty i dodatki”