Data ważności w przypadku aromatów

Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Data ważności w przypadku aromatów

Postautor: WE514 » śr lut 19, 2020 4:08 pm

A tak łopatologicznie, to np. aromaty z MA, czy jest info na opakowaniu? W sumie nie wiem, gdyż nie sprawdzałem a ostatnio wziąłem sporo .
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Data ważności w przypadku aromatów

Postautor: Alchemik » śr lut 19, 2020 3:59 pm

No niestety Piotrze, to tylko czary i naginanie rzeczywistości bazujące na stwierdzeniu, że skoro to nie jest żywność, to żadne przepisy tego produktu nie dotyczą. Niestety, komponenty składające się na ten produkt posiadają już datę przydatności do użycia i za termin przydatności mieszaniny uznaje się datę trwałości najmniej trwałego składnika, a cała reszta, to już tylko radosna twórczość i kreatywność lingwistyczna. :blush:

Proste pytanie na logikę:

Czy nazwanie zagęszczonego soku malinowego premiksem spowoduje, że od tej chwili będzie już wiecznie trwały? :D
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Data ważności w przypadku aromatów

Postautor: Krasnal45 » śr lut 19, 2020 2:47 pm

Hmm, zawsze mi opowiadano, że gliceryna to doskonała pożywka dla wszelkiego rodzaju bakterii. No chyba, że ja wysterylizować i zamknąć w próżni...
Może ich nie używamy jako produktów spożywczych, ale używamy ich do inhalacji, a układ oddechowy homo sapiens, jest chyba bardziej wrażliwy od układu pokarmowego. :blush:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Data ważności w przypadku aromatów

Postautor: iron64 » śr lut 19, 2020 2:22 pm

Ciekawy temat i faktycznie też uważam, że to czary z tą datą. Jest i znika, jak w tzw. ruskim cyrku.
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Data ważności w przypadku aromatów

Postautor: PucH2 » śr lut 19, 2020 1:40 pm

A skądinąd PG i VG mają terminy ważności i nagle magicznie one znikają w aromacie. Czysta bajka z tym czarowaniem datą ważności. :facepalm1:
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Data ważności w przypadku aromatów

Postautor: lesstro » śr lut 19, 2020 12:44 pm

Czyli można, a nawet trzeba, robić zapasy strategiczne. @Vapelab - jesteś gotowy na atak? ;)
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Data ważności w przypadku aromatów

Postautor: Wampir z Pniew » śr lut 19, 2020 12:21 pm

Czołem czołgiści i kobiety na traktorach. :P
Zanim wrzuciłem ten wątek poszperałem trochę na forum i nie znalazłem tematu poświęconemu dacie ważności w przypadku aromatów.
Wydaje się to istotne w przypadku nadchodzącego kataklizmu i zejścia z bimbrownictwem do poziomu piwnic naszych domostw.
Kwestia ta pojawiła się w momencie, gdy na nowych etykietach premixu Bebeca od Atmos Labu zabrakło daty ważności (EXP), stąd
zapytany przez jednego z klientów jak to ogarnąć w rzeczywistości zapytałem bezpośrednio AL i ich chemika, Pana Panosa Panayiotopoulosa.

Zatem pozwolę sobie zacytować słowa Pana Panosa i ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości. :)
Tekst jest napisany na prawdę prostym językiem, więc mam nadzieję, że obejdzie się bez tłumaczenia.
Thank you very much for your question.
Eliquids and concentrated aromas do NOT expire. They are not food.
Practically if they are stored in suggested conditions (dry and cool place with no direct exposure to sunlight) they can be "reserved" for many years.
This is the reason TPD does NOT require "Expire Date" but only "LOT" to identify the batch (in case of product recall if it is needed because of a problem).

The LOT you mention has production date 11th of December 2019. I repeat: There is NO expire date. There is nothing inside to expire. Aromas, VG and PG do not expire. Aromas become weaker (instead of putting 5%, after 3 years you may have to add 6-7%)

Aromas inside VG and PG are protected from Oxygen (VG and PG make a great mask for them) so they are not easily oxidized. Therefore can be stored for 4-5 years without any significant change in their contents.
It happens no chemical conversion to other compounds. The worst thing that can happen is to have weaker aromas because of the evaporation of aromas (especially when the bottles are not tightly closed).

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości