Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: kociol21 » śr lut 22, 2023 11:21 am

Nikotynos pisze:Butelki były klejące i trzeba było je przemyć wodą.


Też to miałem. Ze dwa razy dostałem klejące się butelki. NIe wiem z czego to wynika. Ale generalnie poza tym, nie mam żadnych zastrzeżeń. Kupuję od nich na Allegro od półtora roku jakoś i zawsze wszystko bez problemu. Szybka wysyłka, dobre ceny, zamówienie zawsze zgodne. Glikol i gliceryna - organoleptycznie zawsze czyste, bezbarwne, bezwonne, nie do rozróżnienia od tych z Biomusu, które miałem wcześniej.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: Nikotynos » śr lut 15, 2023 8:40 pm

Pierwszy raz od nich zamówiłem glikol i glicerynę w przyciemnianych butelkach przez Allegro. Bezwonne i z prawidłowym "kolorem niczego". Butelki były klejące i trzeba było je przemyć wodą. Dodatkowo wysłali mi tylko połowę zamówienia, ale sprawa została szybko wyjaśniona i resztę dosłali (obsługa klienta jest w porządku). Na moje życzenie wysłali z najświeższą datą produkcji. Data nabita pieczątką i nie wiadomo na ile prawdziwa. Generalnie jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
bottle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 15, 2023 11:01 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: bottle » śr lut 15, 2023 6:08 pm

Gliceryna: Bezwonna, przejrzysta, odpowiednia lepkość, w smaku z palca słodka i bez obcych smaków. Super. 5/5
Glikol: Bezwonny, przejrzysty, odpowiednia lepkosć, w smaku niby się zgadza, ale występuje też delikatna gorycz, której z tego co pamiętam i czytam w necie nie powinno być (nie jest to mocny smak). 4/5

Pakują w PEHD, więc spoko. Butelki z zewnątrz pachną lekko jakby płynem do podłóg, ale zapach jest ledwo wyczuwalny, może stały na podłodze i ktoś mył podłogę po prostu ;-) .

eD
Awatar użytkownika
edi_groch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: pt sie 26, 2022 6:39 am
Lokalizacja:
Podziękował: 120 razy
Otrzymał podzięk.: 58 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: edi_groch » wt sty 24, 2023 9:33 am

Także niedawno zamawiałem glicerynę i glikol z PCH. Przyszło w brązowych okrągłych butelkach. Zero obcych zapachów. Z ciekawości rozrobiłem samą bazę 50/50 z nikotyną na 4,5%. Jest smaczna, delikatnie słodka. Można śmiało chmurzyć bez dodatków.
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: Broda » ndz sty 22, 2023 1:51 pm

Dwa zamówienia zrealizowane, bez niespodzianek w postaci dziwnych zapaszķów. Jest dobrze.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
macieq03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: sob paź 01, 2016 4:44 pm
Lokalizacja: RJA
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 25 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: macieq03 » pn lis 21, 2022 8:24 pm

Z tytułu Black Week-a, na Allegro jest troszkę taniej. Warto wykorzystać okazję.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

k87
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: Vlad » ndz lis 20, 2022 9:40 pm

Zamówione kolejne 5L gliceryny i 1L glikolu. Po odkręceniu kanisterka z gliceryną uniósł się delikatny chemiczny zapach, ale to dosłownie na kilka sekund i się tak jakby wywietrzyło. Glikol bezwonny.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
anderew_golota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 17, 2021 5:47 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: anderew_golota » czw paź 20, 2022 6:54 pm

Od paru dni testuję płyny od PCH. Żeby było jasne - są klarowne i bezwonne przy wąchaniu z butelki. Co do zapachu gliceryny, to chodziło mi o takie tło. Zdarzało mi się otworzyć butelkę gliceryny i mógłbym powiedzieć, że czuć świeżość, choć nie ma żadnego zapachu. Tutaj nie było tego efektu świeżości ani trochę.
Zrobiłem szybko kilka małych próbek. Od początku jednak nie spodobał mi się posmak całej bazy 50/50. Nawet testowałem osobno glikol i glicerynę w parowniku. Oba płyny mają jakieś dziwne nieprzyjemne akcenty - nawet taka jakby kwaskowatość. To w glikolu, to jest to samo, co w glikolu z Biosweny, który finalnie zwróciłem - tyle że kilkukrotnie słabsze.
OK. Próbowałem się do tych płynów przekonać - bo mają same dobre opinie oraz po prostu nie czuć z butelek nic ewidentnie podejrzanego. Mówiłem sobie "ten typ tak ma". W końcu każdy glikol i gliceryna jaki ostatnio kupowałem z różnych źródeł nie był identyczny w smaku.

Nie przekonam się. Wapując tylko tę bazę (z moją nikotyną oczywiście) dostałem nagle jakiegoś zapalenia dziąsła i lekkiego bólu gardła. Baza zaczęła zostawiać jeszcze wyraźniejszą kwaskowatość w ustach, a im więcej jej próbuję tym większy jest ten efekt - tak jakby podrażniało mi wszystko w jamie ustnej. Zdarzało mi się wcześniej wapować w czasie grypy, przeziębienia itp. i nigdy nie było tak źle jak z tymi płynami. Próbuję resztki mojej starej bazy i jest OK. Nie wiem co z tą nową jest nie tak, ale ja nie dam rady jej używać i muszę kupić coś nowego.
Został mi mały wybór na Allegro. Nie ma Lovape, Bioswena odpada.
W co celować? Biomus, jakieś Sobucky, czy Vitafarm?
W ogóle zdarzyło się komuś takie zakwaszenie w ustach po jakichś płynach do wapowania?

eD
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: Rambo 2 » sob paź 15, 2022 3:49 pm

Frankosio pisze: do samego końca smak jak i zapach jest poprawny.

Potwierdzam. Od dwóch lat robię tam zakupy i ni razu, nie zdarzyła się zła jakość.
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol z Pure Chemical

Postautor: Frankosio » sob paź 15, 2022 1:47 pm

Trzy razy już zamawiałem z Pure Chemical zestawy 2 litry gliceryny + 1 litr glikolu i nigdy nie zdarzyło się, by po otwarciu butelek ujawniły się jakieś niepożądane zapachy.
Smak też jest jak najbardziej poprawny, więc trochę to dziwne o czym pisał @
Awatar użytkownika
anderew_golota
.
Po wymieszaniu glikolu z gliceryną przechowuję taką bazę w oryginalnych plastikowych butelkach (w jakich przyszły) w piwnicy, a 1 litr leżakuje sobie w barku w temperaturze pokojowej i do samego końca smak jak i zapach jest poprawny.
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości