Pierwszy samogon z czym to się je?

Awatar użytkownika
Josheph
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7

Postautor: Josheph » 04 maja 2021, 21:24

Cześć wszystkim,
z racji tego, że nastały ciężkie czasy dla takich leniwców, jak ja co kupowali premixy, chciałbym zacząć mieszać samemu poszperałem na forum znalazłem kalkulator, ale chcę się upewnić, że wszystko rozumiem.

Taki przykład chciałbym np. stworzyć 120 ml liquidu o mocy 3 mg, używając aromatu od MaiArt, przy którym jest napisane „Sugerowane stężenie: 4-6% obj.” i gotowych shotów nikotynowych 18 mg,
użyłem tego kalkuatora https://e-liquid-recipes.com/create

Czy dobrze rozumuję, muszę zmieszać ze sobą 66 ml gliceryny 28_ml glikolu następnie dodać do tego 5_ml aromatu i dwa shoty nikotyny 20 ml zmieszać i zostawić, żeby się przegryzło?
Jeśli źle to rozumiem bardzo prosiłbym, żeby mnie naprostować.
I czemu przy aromacie mam do wyboru VG/PG/other?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Awatar użytkownika
EBenezum
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 48
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podzięk.: 39 razy

Re: Pierwszy samogon z czym to się je?

Postautor: EBenezum » 04 maja 2021, 21:33

Zasadniczo zrozumiałeś bardzo dobrze. Jak tak zmieszasz, to będziesz pan zadowolony.
Przy aromacie masz do wyboru VG/PG/other ponieważ aromaty są rozpuszczane w różnych płynach: glicerynie (chyba nie spotkałem), glikolu (chyba najczęściej) lub w czymś innym (Traveller z MaiArt jest rozpuszczony w etanolu).
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 6065
Podziękował: 2401 razy
Otrzymał podzięk.: 3207 razy

Postautor: Tomba » 04 maja 2021, 21:37

Josheph pisze:I czemu przy aromacie mam do wyboru VG/PG/other?
.

Bo aromaty też są na różnych nośnikach i czasami jest to oznaczone i wtedy możesz sobie zaznaczyć właściwy.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 11302
Podziękował: 3140 razy
Otrzymał podzięk.: 4579 razy

Postautor: Haze » 04 maja 2021, 21:38

Josheph pisze:Czy dobrze rozumuję, muszę zmieszać ze sobą 66 ml gliceryny 28 ml glikolu następnie dodać do tego 5 ml aromatu i dwa shoty nikotyny 20 ml zmieszać i zostawić, żeby się przegryzło?

Bardzo dobrze rozumujesz :) - wszystko się zgadza. Dla porządku jeszcze przy aromacie możesz zaznaczyć "PG" zamiast "other" bo są one najczęściej na glikolu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2292
Podziękował: 1107 razy
Otrzymał podzięk.: 817 razy

Postautor: Robson » 05 maja 2021, 05:17

Hmm, znalazłem małą nieścisłość co do obliczania gramów aromatu między http://www.steam-engine.org/juice.html (z którego notabene korzystam metodą wagową) a https://e-liquid-recipes.com/create.
Na Steam-Engine 8% aromatu PG to 10,07 gramów.
Na e-liquid-recipes 8% aromatu PG to 9,60 gramów.
Różnica śmieszna przy "pędzeniu" gorylkowego, 120 ml samogonu, ale już przy 300 ml tej różnicy jest ponad gram (na steam - ponad 25 gramów aromatu, na e-liquid - 24 gramy, tak samo jak i mililitry).

Obrazek

Obrazek

A tak swoją drogą - gdy jesteście zmęczeni, np przed snem (u mnie jest 5:17 nad ranem) to załącza się Wam wyolbrzymianie nawet błahych problemów? :lol:
Obrazek
Mody: Mirage DNA75C / Odin DNA250C / GRUS ArcticFox / Hcigar Aurora / Ehpro Mod 101 Pro
Instrumenty dęte: Aromamizer Plus V2 / Mesh PRO RDA / Horus RTA / DOOM X / Siren 2

Wróć do „Liquidy homemade”