Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: Krytyk » śr maja 19, 2021 11:28 am

Jeżeli chodzi o etykiety, to jestem w ekipie remontowo-budowlanej z @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
i @
Awatar użytkownika
Robson
. Taśma malarska to dobre i tanie rozwiązanie. Jedynie estetyka nieco kuleje, bo bazgram jak kura pazurem. ;)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: Robson » śr maja 19, 2021 11:03 am

@
Awatar użytkownika
Sobear
naklejki od Artura są spoko, ale tylko na szklane butle albo zwykłe, przeźroczyste goryle - na mlecznych gorylach (są one bardziej miękkie) zaczynają po chwili odchodzić. Na mlecznych stosuję podobnie jak nasz Rambo @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
;) taśmę malarską czy tam papierową, aczkolwiek wczoraj zaciekawił mnie @Wampir z Pniew z drukowaniem etykiet, chyba pójdę na "bogato" i kupię sobie taką etykieciarkę, oczywiście musi być uszkodzona, i o wiele tańsza, bo jako rasowy Janusz to byłaby dla mnie potwarz gdybym kupił nową i sprawną. :lol:
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: Sobear » śr maja 19, 2021 10:09 am

U mnie naklejki od Artura + długopis i po problemie. Robię tytoniówki w butelkach 120-200 ml, nie mieszam smaków więc dla mnie jest idealnie, ale chyba wykorzystam ideę Duszka. :-D
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1881
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: DooshPastesh » śr maja 19, 2021 10:03 am

Ja opisuję na taśmie malarskiej, żółtej. Taniej już się nie da, a do tego łatwo schodzi, można pisać nawet kredkami po niej.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: Superlux » wt maja 18, 2021 10:49 pm

Haze pisze:Do oznaczania "na szybko" (np. jak coś testuję pierwszy raz) polecam taką sprytną taśmę Scotch - trzyma się każdej powierzchni, spokojnie daje się "drzeć" w rękach, a jak trzeba usunąć to schodzi absolutnie bezboleśnie i bez śladów. Na to permanent marker i już:

Obrazek


No a jak robię coś większego i sprawdzonego to, podobnie jak Koleżeństwo, drukarka i szeroka taśma przeźroczysta:

Obrazek




Wszystko pięknie... a kluczowy składnik zamazany :lol: . Ty to sprzedajesz... czy co??? :-D

A już miałem wymieszać darmową Tribekę od mistrza A. :blush:





:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: Haze » wt maja 18, 2021 7:42 pm

Do oznaczania "na szybko" (np. jak coś testuję pierwszy raz) polecam taką sprytną taśmę Scotch - trzyma się każdej powierzchni, spokojnie daje się "drzeć" w rękach, a jak trzeba usunąć to schodzi absolutnie bezboleśnie i bez śladów. Na to permanent marker i już:

Obrazek


No a jak robię coś większego i sprawdzonego to, podobnie jak Koleżeństwo, drukarka i szeroka taśma przeźroczysta:

Obrazek
Obrazek
przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 20, 2021 6:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: przemoert » wt maja 18, 2021 7:27 pm

Używam dwóch rodzajów butelek. Ciemne szkło - w nich przygotowuję większe partie płynów i próbki nowych do testu. Oklejam je papierowym plastrem i podpisuję nazwą aromatu, stężeniem i datą mieszania. Plastikowe butelki z dozownikiem - na każdy z ulubionych płynów mam jedną, podpisaną niezmywalnym markerem. Skończy się to uzupełniam ze szklanej. ;) Te butelki kupiłem kiedyś za grosze na Ali w ilości liczonej w setkach, więc jak dochodzi nowy smak do stałego repertuaru, to nie ma problemu. :D
Awatar użytkownika
yetisize
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 7:12 pm
Lokalizacja: Brodnica
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 237 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: yetisize » wt maja 18, 2021 7:18 pm

Bez ceregieli, bo aromaty jednej firmy, mieszane w takiej samej proporcji, z taką samą bazą, więc kawałek samoprzylepnego papieru z nazwą i datą mieszania mi wystarczy.

Obrazek

A jak klej zostanie, i ciepła woda sobie z nim nie poradzi, to IPA pomaga.
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: ania125 » wt maja 18, 2021 6:42 pm

@
Awatar użytkownika
Halah
a co do pozostałości kleju to polecam majonez. :-D z trudnymi naklejkami zawsze używam i się sprawdza. Na butelkach od lq jeszcze nie stosowałam.
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Opisywanie naszych liquidów, czyli etykiety i naklejki

Postautor: Wampir z Pniew » wt maja 18, 2021 6:28 pm

Ja ogólnie polecam, przy czym jest to opcja droższa, drukarki termiczne, np. Dymo LabelWriter. Przy czym całkowicie nie polecam kupować ich oryginalnych etykiet, tylko podróbki na Allegro (koszt takich przykładowo 57x32 mm to jakieś 14 PLN za 1000 szt.) i nie z powodu ceny, ale z powodu jakości kleju. Oryginalne kiepsko trzymają, a podróbki mają naprawdę mocny i solidny klej. :-D Ktoś pewnie powie, żebym się w dekiel stuknął, żeby dać kilka stów, by pobawić się w naklejanie etykiet na liquidy. Otóż nie, to dziadostwo przydaje się do opisywania wszystkiego, od segregatorów, po naklejki na kopertę (droższe modele służą również do wydruku etykiet kurierskich) i co tam dusza sobie zapragnie. Tutaj machnąłem na szybko wzór z obrazkiem, żeby pokazać Wam jak to wygląda:

Obrazek

@ Nikotynos Nie próbuj nawet badać kodu QR. :lol:

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości