Pytanie odnośnie mieszania bazy

Awatar użytkownika
Prawie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 13, 2020 9:06 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Szybkie pytanie odnośnie mieszania

Postautor: Prawie » wt mar 08, 2022 6:18 pm

Mam wrażenie, że co do aromatów to nie jestem bardzo wymagający, bo (wstyd się przyznać, ale to zwyczaj po początkach palenia chmurzenia), zarówno w butelkach 10 ml jak i później 70 ml odmierzałem ilość aromatu kroplami i de facto byłem zadowolony. Oczywiście "krople" są potwornie nieprecyzyjne ale zawsze wlałem tyle, że przyjemnie czułem smak, nigdy nie zdarzyło mi się dać za dużo aromatu.

Zaś co do bazy, to właśnie próbowałem to zmierzyć wagą kuchenną, ale z przykrością stwierdzam, że <ktoś> ułamał jej nóżkę, więc ustabilizowanie graniczy z cudem, strzelam, że skończy się na odmierzaniu po oznaczeniach tak jak mówiłeś. Strzykawki wydawały mi się dobrą opcją, ale musiałyby być co najmniej 60/100_ml i wielokrotnego użytku, przez co pewnie sporo czasu bym ich szukał po różnych aptekach.

Spróbuję przelać według etykietek, mocno wymieszać (potrząsając) a następnie rozlać na próbę 2x70_ml do butelek po premixach, dodać aromatu i zobaczyć jak to się będzie paliło chmurzyło.
Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady. :)
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Szybkie pytanie odnośnie mieszania

Postautor: jirajamgo » wt mar 08, 2022 3:26 pm

@
Awatar użytkownika
Prawie
Nie ma co się bawić, mieszaj od razu litra. Ja korzystam z oznaczeń po butelkach z gliceryny bądź glikolu, a czy będzie tam trochę więcej glikolu czy gliceryny to już mi obojętne. Można też wykorzystać jakieś naczynie z dokładniejszą miarką. Możesz od razu zrobić bazę z nikotyną, leżeć nie musi i pamiętaj tylko aby to dobrze wymieszać przed rozlewaniem. Waga jest przydatna przy aromatach, nie trzeba się bawić strzykawką. Co do szczykawek strzykawek, to korzystam tylko z dużych 60 ml z wężykiem, niektóre butelki mają wąskie szyjki i nie można bezpośrednio nalać bazy z takiej litrowej butli...
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
WaAaFeL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:59 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: nieokreślona

Pytanie odnośnie mieszania bazy

Postautor: WaAaFeL » wt mar 08, 2022 2:47 pm

A możliwe, że moderator przeniósł do istniejącego tematu Twój post. Strzykawki jak najbardziej z apteki, waga przydałaby się jubilerska - koszt ok 30_zł na Allegro.
Ja na razie babram się strzykawkami, wystarcza komplet 2x20_ml, 2x10_ml, 2x5_ml i laboratoryjna szklana 1_ml z dokładną podziałką (ta przydaje się do robienia małych ilości liquidu np. 10_ml gdzie stężenie aromatu 3% to 0,3_ml). Docelowo pewnie przerzucę się na wagę.
Awatar użytkownika
Prawie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 13, 2020 9:06 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Szybkie pytanie odnośnie mieszania

Postautor: Prawie » wt mar 08, 2022 2:31 pm

Alchemik pisze:Dwa szybkie pytania:
1) Chcesz wapowac liquidy beznikotynowe?
Jeżeli nie, to:
2) Skąd i w jakiej formie będziesz dodawać nikotynę?

Tak, całkowicie bez nikotyny. ;)

WaAaFeL pisze:Masz stronę wcześniej odpowiedzi na Twoje pytania...
Jeśli chodzi o to czym odmierzać, to albo wersja bardzo tania - strzykawki albo tania - waga.


Myślałem, że tworzę całkiem nowy temat, trochę nie wiem jak to się stało, że dopisałem post do kogoś innego.
Strzykawki rozumiem z apteki?
O wadze nie pomyślałem, zaraz jadę do paczkomatu, także zobaczę czy będzie to wykonalne na wadze, którą posiadam.

Dzięki za odpowiedzi. :)

@
Awatar użytkownika
Prawie
, zawsze warto jest poszukać na forum czy podobny temat istnieje, po co powielać to samo w różnych tematach? ;)
M.
WaAaFeL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:59 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Pytanie odnośnie mieszania bazy

Postautor: WaAaFeL » wt mar 08, 2022 11:48 am

Masz stronę wcześniej odpowiedzi na Twoje pytania...
Jeśli chodzi o to czym odmierzać, to albo wersja bardzo tania - strzykawki albo tania - waga.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Szybkie pytanie odnośnie mieszania

Postautor: Alchemik » wt mar 08, 2022 9:59 am

Dwa szybkie pytania:
1) Chcesz wapowac liquidy beznikotynowe?
Jeżeli nie, to:
2) Skąd i w jakiej formie będziesz dodawać nikotynę?
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Prawie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 13, 2020 9:06 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Pierwsze samodzielne robienie bazy

Postautor: Prawie » wt mar 08, 2022 9:54 am

Cześć, przez długi czas kupowałem bazę 1_L o mocy 3 mg, a następnie przelewałem do mniejszych (bodajże 70_ml) butelek i dodawałem aromatu. Niedawno kupiłem litr gliceryny i glikolu z firmy PureChemical, na dniach ma do mnie przyjść i tutaj kilka pytań ode mnie.
Czego używacie do odmierzania propocji? Chciałbym zrobić to w układzie 70/30, tak jak paliłem chmurzyłem do tej pory, ale nie bardzo mam pomysł, jak to dokładnie rozdzielić.
Ile taka baza musi "leżeć" aby nadawała się do rozlewania i dodawania aromatu, w skrócie palenia wapowania?
Czy kolejność (najpierw glikol czy też gliceryna) wlewania do pojemnika ma znaczenie?

Dodam tylko, że jak macie jakieś rady z perspektywy osób bardziej doświadczonych w robieniu bazy, to z chęcią je usłyszę, tak jak mówię, do tej pory całość pracy polegała na rozlaniu bazy do mniejszych pojemników i dodania aromatów, tak_że żadnej filozofii tu nie było.
ravenice8888
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 5:23 pm
Lokalizacja: Nał
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Szybkie pytanie odnośnie mieszania

Postautor: ravenice8888 » sob lis 20, 2021 6:42 pm

Ja zawsze aromat, nikotyna, glikol i gliceryna. Zamykam, mieszam i na miesiąc do szafy.
VOOPOO DRAG 2, Aegis solo, Smok G-PRIV 3

Kylin M RTA, Kylin V2 RTA, WOTOFO Gear RTA

2x Sony VTC6, 2x Samsung 30Q, 12x LG HG2
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Szybkie pytanie odnośnie mieszania

Postautor: Broda » wt lis 16, 2021 9:09 pm

Oldschoolowo na start lżejsze - glikol, aromaty, nikotyna, gliceryna na końcu. Ale to przy mieszaniu mieszadełkiem i leżakowaniem to raczej sztuka dla sztuki.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Szybkie pytanie odnośnie mieszania

Postautor: DamianGR » wt lis 16, 2021 8:36 pm

Tak. Nie ma to większego znaczenia innego niż wygoda mieszania.

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości