Samogon - smak i gryzienie

Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Baushok » śr mar 09, 2022 6:35 pm

W głównej mierze, mi się wydaje że baza bazą, ale aromat ma główne znaczenie.
U mnie np. smaki tytoniowe od Tobacco Bastards wszystkie wywołują czkawkę.
Od Vampire Vape- Cool Blue Slush- mam kaszel...do łez.
Ogólnie w necie plątają się bazy, ale nie ufam - w tragicznych momentach kupowałem tak jak ustawa przewidziała.
Jeżeli ktoś ma kontakty, rodzinę w Niemczech ---> tam shot kosztuje 2 zł.
Awatar użytkownika
Wolfikage
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 28, 2021 10:11 am
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Wolfikage » śr mar 09, 2022 6:06 pm

Tommy Black pisze: Te zakupy mocnych, choć tak naprawdę nie wiadomo jakich, baz, się kiedyś tragicznie skończą...


Wiesz co, ta nikotyna była tak jak piszesz w plastikowej butelce z naklejką "72 mg 70VG/30PG" i nic więcej, ale zagłębiłem temat i pogadałem z właścicielką sieci vapeshop'ów, w których się zaopatruję i powiedziała, że tą nikotynę robi im ta sama firma, która produkuje dla nich premixy pod ich marką. Premixy są całkiem niezłe, smaczne i nie zasyfiają grzałek, ale z tą nikotyną to jakieś dziwne numery były w moim przypadku. Glicerynę i glikol używam z ogólnie polecanej firmy Pure Chemical, więc tu zastrzeżeń raczej bym nie miał, czyli to ta nikotyna musiała mieć negatywny wpływ.
StrikeOwl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 02, 2022 11:43 am
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował: 1 raz
Płeć: Kobieta

Samogon - smak i gryzienie

Postautor: StrikeOwl » wt sty 25, 2022 8:49 pm

O, dobrze, że trafiłam na tego posta, upewniłam się, że postępuję rozsądnie. :D
Chmurzę pi razy oko 3 mg i bazy kupuję stacjonarnie. Rozumiem, że kupno mocniejszych baz jest dużą oszczędnością, ale osobiście mam podejście takie, że już i tak krocie zaoszczędziłam na samogonie (w porównaniu do gotowych premixów), to nie będę już kombinować, kupując bazy. 20 mg za dychę wystarcza mi na dwie buteleczki po 50 ml.
Owiec992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 5:04 pm
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 80 razy
Płeć: Mężczyzna

Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Owiec992 » śr sty 12, 2022 6:00 am

Mnie niestety też zaraz czeka przerzut na sklepowe shoty. Niewielkie zapasy się kończą, zaufane źródło chyba zaschło i już nic nie nabiorę. Jednak wolę zapłacić za tego shota, niż kupować z grupek. Za duże ryzyko.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

MD
Awatar użytkownika
Donayo
Patronauta
Patronauta
Posty: 183
Rejestracja: pt sie 14, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podzięk.: 111 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Donayo » wt sty 11, 2022 2:26 pm

No niestety, do takich baz trzeba mieć dobre i zaufane źródło lub sobie je odpuścić i kupować shoty. Innej drogi nie ma.
Obrazek

- Asmodus Colossal + Wotofo Flow Sub-Ohm Tank (12.01.2022)
- Oxva Origin 2 (20.08.2022)
- Oxva Origin SE (27.09.2022)
- Oxva Xlim SE (30.12.2023)
- Oxva Xlim Pro (31.01.2023)
- GeekVape Digi-Q (29.03.2024)
Awatar użytkownika
Mcj
Patronauta
Patronauta
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 12, 2021 9:38 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Mcj » wt sty 11, 2022 1:29 pm

Biorąc pod uwagę zatrważająco niski wiek statystycznego wapera, taki chmurzący jegomość mając wybór pomiędzy shotem sklepowym 18_mg za kilkanaście złotych, a 10_ml bazy 200_mg za dychę, dzierżąc w dłoni znikome kieszonkowe, raczej długo nie będzie się zastanawiał nad wyborem. A niestety grupy facebookowe ostatnimi czasy są pełne tabelek z cenami poszczególnych opcji baz nikotynowych od 10_ml do litra i od 0_mg do 200_mg, czemu nie dziwię się po zeszłorocznym maju. Podejrzewam, że większość tych domorosłych alchemików - biznesmenów nawet nie ma pojęcia o prawidłowym przechowywaniu nikotyny.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Tommy Black » wt sty 11, 2022 12:36 pm

Mcj pisze:Miałem ten sam problem przy kupnie budżetowej nikotyny 100 lub 200_mg od nieznajomych w ciemnej uliczce internetów. Zaprzestałem.


Mam nadzieję, że Twoim śladem pójdą inni kupujący bazy nie wiadomo gdzie, niekoniecznie zresztą w internecie. Mój kolega kupił 0,5 litra bazy 72 mg w stacjonarnym vapeshopie w trybie specjalnym. Znaczy najpierw osobiście zamówił a potem też osobiście, po tygodniu, odebrał. I przyszedł z tym do mnie, bo stracił cierpliwość. Obojętnie jaką moc liquidu zrobił, coś go gryzło w gardło. Na wszelki wypadek obejrzałem jego gardło, nic tam się nie zaczaiło agresywnego. Ale 3 mg jego płynu faktycznie gryzło i to gorzko jakoś. 6 mg nie nadawało się już kompletnie do niczego. Obejrzałem tę bazę; kolor lekko słomkowy, zapach nijaki, ledwo wyczuwalny, ale pod światło patrząc widać jakąś rozwarstwiającą się delikatną oleistość. Butelka biała plastikowa bez jakichkolwiek danych - tylko przyklejona karteczka: "72 mg / 500 ml".
Ponieważ używa On mocy 3 i 6 mg, zrobiłem mu na szybko 6 mg prosty liquid mango ale ze swojej bazy 72 mg, kupionej w specjalistycznym sklepie z pełnymi danymi produkcyjnymi. Mimo braku maceracji płynu, nic nie drapało i bezproblemowo nawet tak świeży, dało się chmurzyć. Wcześniej jednak poprosiłem o przyniesienie swoich VG i PG. Na nich była ta mieszanka.
Czyli bezsprzecznie przyczyną gryzienia była nikotyna 72 mg ze sklepu, niewiadomego pochodzenia. Za to wiadomej ceny. Szokującej.
Nie mogę tego zrozumieć. Chmurząc 3 czy 6 mg, można przecież bez problemu kupić 18 mg bazę w legalnym sklepie mając pewność jej jakości i równie bez problemu zrobić własną mieszankę, bez drapieżników w pobliżu gardła.
Te zakupy mocnych, choć tak naprawdę nie wiadomo jakich, baz, się kiedyś tragicznie skończą... :boi:
Awatar użytkownika
Mcj
Patronauta
Patronauta
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 12, 2021 9:38 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Mcj » wt sty 11, 2022 11:31 am

Wolfikage pisze:To jednak wina obecności nikotyny…

eD


Miałem ten sam problem przy kupnie budżetowej nikotyny 100 lub 200_mg od nieznajomych w ciemnej uliczce internetów. Zaprzestałem. Stosuję sole nikotynowe, niezależnie od tego, czy chmurzę w modzie, czy w podzie, tu zmieniam tylko moc i muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę, ;) samogony zaczęły smakować cudownie, nic nie gryzie w gardło, a kop jest jest jak trzeba.

MD
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Goomowiec » wt gru 07, 2021 2:58 pm

Ja robię bazę nikotynową na podstawie N'power no.3. Kilka osób tutaj już wypowiadało się na jej temat niezbyt pochlebnie, ja natomiast nie mam z N'powerami żadnych problemów. Oczywiście zalecam daleko idącą ostrożność, szczególnie jeśli jesteś początkującym użytkownikiem EIN.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Wolfikage
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 28, 2021 10:11 am
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Samogon - smak i gryzienie

Postautor: Wolfikage » wt gru 07, 2021 1:51 pm

Dzięki za cenną uwagę, :) szukałem 72 mg/ml ze względu na redukcję kosztów, ale widocznie nie ma co oszczędzać. ;) Korzystając z okazji, shoty jakiej marki są polecane i w miarę dostępne?

 ! Wiadomość od: edarek
Czy temat dotyczy polecanych shotów @
Awatar użytkownika
Wolfikage
?

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość