3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: 3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: slaviop » wt paź 24, 2017 7:50 am

Prawie wszystko sie zgadza. Faktem jest że parowniki różnie oddają smak...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: Haze » pn paź 23, 2017 7:05 pm

Tommy nazwał mnie, z pewną dozą przesady, "koneserem tytoniówek" ale muszę się ujawnić (taki mały coming out :mrgreen: ), że tak naprawdę to od dobrego roku jestem już bardziej koneserem TRUSKAWEK! A konkretnie prostych, 2-3 składnikowych kombinacji opartych na truskawce. Mam na tym polu niemałe osiągnięcia własne więc będę bezwzględny! :mrgreen:

Pocałunek Księżniczki

Wapowane w DTLu - Aeronaut, alien 0,3ohma/35W, bawełna Evanmore.

Pierwszy strzał i czuję ogólnie ... cytrusy, czyli jest dobrze bo one świetnie komponują się z truskawką. @
Awatar użytkownika
slaviop
twierdzi, że to cytryna i nie ma podstaw żeby mu nie wierzyć. Fajne jest to, że ta cytryna nie jest taka kwaśno-oczywista bo łagodzi ją słodycz truskawki. Truskawki, której moim zdaniem jest trochę za mało. Na tyle mało, że w ciemno miałbym problem żeby tak od razu ją określić. @
Awatar użytkownika
slaviop
ustawił smak trochę za bardzo przy cytrynie, a ja preferuję kompozycje gdzie truskawka jest wyraźniejsza. WZORCEM takiego smaku jest Strawberry Astronaut - mamy tam wyraźną, soczystą truskawę i intrygujące COŚ (i życzę powodzenia w zgadywaniu, że to coś to ślad moreli). A skoro jesteśmy już przy soczystości to trzeba dodać, że Księżniczka jest smakiem dość wytrawnym, albo "suchym" inaczej mówiąc :smile: . Mi osobiście brakuje jej trochę "ciała", którego dodają domieszki kremowe, i które lepiej wydobywają soczystość, ale z drugiej strony połowa waperów powie, że kremy za bardzo przesładzają liquid. Tak więc to kwestia preferencji, miłośnicy wytrawnych mieszanek na pewno będą zadowoleni. Zresztą nie tylko oni bo to w sumie kawał przyzwoitego, orzeźwiającego liquidu do całodziennego wapowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: Tommy Black » pn paź 23, 2017 7:54 am

krisIs pisze:Po przeczytaniu recenzji Tomka aż się chce mieć trochę dla siebie :)


Myślę że możesz spokojnie napisać w tej sprawie do Sławka PW.

PS
Dziękuję. :oops:
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: krisIs » ndz paź 22, 2017 10:27 am

Po przeczytaniu recenzji Tomka aż się chce mieć trochę dla siebie :)
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: 3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: slaviop » ndz paź 22, 2017 9:29 am

basika pisze:Panowie fajnie się czyta Wasze recenzje. Ja powiem tak. Nie przepadam za liquidami tytoniowymi, ale czasami lubię sięgnąć po taki jako przerywnik i na ogół robię je sama. I o ile owocowe robię ostatnio tylko dwuskładnikowe, bo jest to mięta i jakaś nura owocowa, to w przypadku tytoniowych robię dość bogate mieszanki. I tu dodaję wiśnię, albo inny owoc, miód, wanilię, cukierek maślany, migdały, toffi i bardzo często minimalną ilość mięty, aby smak był trochę orzeźwiający.
Kokosu nie dawałam, moze dlatego że nie przepadam za nim, a bardziej prawdopodobne że jakoś mi nie pasuje do tytoniu. Ale zaciekawił mnie ten smak. Muszę spróbować i dzisiaj zrobię sobie coś podobnego. *czajniczek*
Panowie chylę czoła przed wami za całokszrałt wypowiedzi...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: basika » ndz paź 22, 2017 8:55 am

Panowie fajnie się czyta Wasze recenzje. Ja powiem tak. Nie przepadam za liquidami tytoniowymi, ale czasami lubię sięgnąć po taki jako przerywnik i na ogół robię je sama. I o ile owocowe robię ostatnio tylko dwuskładnikowe, bo jest to mięta i jakaś nura owocowa, to w przypadku tytoniowych robię dość bogate mieszanki. I tu dodaję wiśnię, albo inny owoc, miód, wanilię, cukierek maślany, migdały, toffi i bardzo często minimalną ilość mięty, aby smak był trochę orzeźwiający.
Kokosu nie dawałam, moze dlatego że nie przepadam za nim, a bardziej prawdopodobne że jakoś mi nie pasuje do tytoniu. Ale zaciekawił mnie ten smak. Muszę spróbować i dzisiaj zrobię sobie coś podobnego. *czajniczek*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: Tommy Black » ndz paź 22, 2017 6:39 am

W niedzielę 15 października pisalem na poprzedniej stronie:

Trzeci liquid to Broken Island i jak opisuje Sławek, to tytoniówka ale nic więcej nie chce drań powiedzieć. No to ja też nie powiem...
Powiem, powiem, ale po eksperymencie degustatorskim. Ponieważ wybitnym koneserem tytoniówek jest sir @
Awatar użytkownika
Haze
i często o tytoniówkach rozmawiamy, głównie narzekając na to że nie ma co do pyska wziąć, to ja wysłałem Adamowi część tej Island. Natomiast Sławkowi via PW wyślę moje wrażenia. I Sławek moje wrażenia opublikuje bez żadnych ingerencji, zaraz po tym jak zrobi to tutaj Haze.
No i wtedy okaze się jak postrzegamy tytoniówki i co nas w tym różni...
Dziś tylko napiszę że po otwarciu butelki Broken Island polazłem szukać swojej starej wrzoścowej fajki...


No i zamysł prawie się udał, prawie bo rozciągnął się w czasie a Sławek wyjechał na wycieczkę z księżniczką po kraju i prosił abym w jego zastępstwie wkleił to co sam mu
via PW wysłałem a On sam jak wróci to przyłoży tam odcisk swojej łapy ( ręki chyba? ) coby uwiarygodnić.No to ja robię jak nakazano. Cała PW do Sławka z 18 października.

Wysłano: śr 18 paź 2017, 13:16
Od: Tommy Black
Odbiorca: slaviop


Trzeci liquid to Broken Island i jak opisuje Sławek, to tytoniówka ale nic więcej nie chce drań powiedzieć. No to ja też nie powiem... :)
Powiem, powiem, ale po eksperymnecie degustatorskim. Ponieważ wybitnym koneserem tytoniówek jest sir @
Awatar użytkownika
Haze
i często o tytoniówkach rozmawiamy, głównie narzekając na to że nie ma
co do pyska wziąć, to ja wysłałem Adamowi część tej Island. Natomiast Sławkowi via PW wyślę moje wrażenia. I Sławek moje wrażenia opublikuje bez żadnych ingerencji, zaraz po tym jak zrobi to tutaj Haze.
No i wtedy okaze się jak postrzegamy tytoniówki i co nas w tym różni...
Dziś tylko napiszę że po otwarciu butelki Broken Island polazłem szukać swojej starej wrzoścowej fajki...
O, takiej: Obrazek
Kiedy już ją znalazłem postawiłem przed sobą i otworzylem butelkę Broken Island. Ach, ten zapach...roztarlem kroplę między palcami, zapach dokladnie ten sam.
Obrazek
A jaki to zapach? Obrazek
Pierwsze skojarzenie to metalowe pudełko i w delikatnej serwetce wilgotny, pachnący, aromatyczny tytoń fajkowy. Pachnący amforą, lekko wanilią i czymś jeszcze...
Bardzo przypominał mi tytoń którego używałem na samym końcu, krótkiej zresztą przygody z fajką. Broken Scotch Cake w pięknym metalowym pudełku które zaraz
po otwarciu zapełniało caly pokój niesamowitym aromatem w którym słychać amphorę, miód, wanilię, jakieś latakie z orientalnymi rasowymi tytoniami.No to zalalem Combo RDTA ze Sławkową grzałką będącą kombinacją mesha, drutu i bawełny o rezystancji 0,40 oma i 30 W mocy w zasilaniu.
No i zaciągam się powoli, lekko, z powodu zapachu na początku jakby naśladując palenie fajki. Ale coraz bardziej automatycznie w zasadzie zbliżam się do chmurzenia DTL.
Teraz ten zapach z wirtualnego pudełka mam w calym pokoju. W ustach zaś smak słodkawego ale zdecydowanie przyjemnego tytoniu który co chwilę łapie bardzo odświeżającą goryczkę
wzbogaconą nutą wanilii. To rozpoznaję ale goryczka jest tak ulotna, pojawia się i znika...może to kokosowa warstwa skorupy?
Na samym początku wydawalo mi się ze czuję jakieś ślady RY4 ale im dlużej chmurzylem tym bardziej to uczucie odlatywało. Idobrze, bo zacząłem wątpić czy z RY4 daloby się zrobić
taką mieszankę. Nie muszę tego rozbierać na czynniki, na pewno jest tam coś szlachetniejszego niż RY4. Mnie calość przypomina aromatyzowane duńskie tytonie w stylu Special Editions Petersona.
To delikatne tytonie ale o oszałamiającym zapachu. I takiż właśnie jest Broken Island. Pierwsza tytoniówka od kilku lat którą mogę chmurzyć caly dzień.
Wlaściwie moglem, bo się wzięła i skończyła. I ja tez kończę. Sławek gratulacje! *wino* :brawo:
A na święta zamówiłem sobie solidny baniaczek.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: Haze » sob paź 21, 2017 5:16 pm

Broken Island by @
Awatar użytkownika
slaviop


Wapowane cały dzień (ostatnia godzina w towarzystwie dobrego piwa :smile: ) na:
* MTL 1 - LeMagister, zwykła spiralka 0,6ohma/20W, bawełna Evanmore
* MTL 2 - Hussar, fused clapton 0,4ohma/22W, Evanmore
* DTL - Aeronaut, alien 0,3ohma/35W, Evanmore

Moc 1,2mg była dla mnie niewapowalna, nawet w DTL-u, więc od razu wzmocniłem do 3mg pod DTL, i do 6mg pod MTL. Wzmacniałem bazą VG 72mg więc dolewki były minimalne (nie powinny mocno zmienić smaku). Główne nuty smakowe nie zmieniają się pomiędzy MTL a DTL więc opis będzie dotyczył trybu MTL.

Zacznę od tego, że na pewno nie nazwałbym tego samogonu tytoniówką! Dla mnie to dość wytrawna, ale jednak deserówka. A to głównie za sprawą dominującego kokosa i ogólnej słodkości chmury. Z tym że od razu dodam, że jest sporo gotowych liquidów w podobnym tonie nazywanych właśnie tytoniówkami, np. C-Tobacco od Masterblend czy caRnY4 od G2Vapor (jak prenumerowałem Zampla to co chwilę coś takiego przychodziło) więc nie ma co się czepiać nazewnictwa. Nie ma też czego się wstydzić bo Broken Island spokojnie nawiązuje walkę na tej półce smakowej z uznanymi gotowcami. Gdyby opakować mi go w jakąś efektowną flaszkę i zapodać jako liquid z US to spokojnie bym to łyknął.
A wracając do smaku to niestety ten chropowaty kokos na dłuższą metę trochę mnie irytuje (właściwie to nieco więcej niż trochę), poza tym czasami wprowadza taki "apteczny" posmak gdzieś w tle (no chyba że to wina innego dodatku), zwłaszcza na dripperach, chętnie spróbowałbym Islanda w wersji z mniejszą ilością kokosa i mniej słodkiego - tylko czy coś wtedy zostanie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: Master_PiT » czw paź 19, 2017 8:20 am

krisIs pisze:@sikor @
Awatar użytkownika
Master_PiT
jak już wystartujecie, to zahaczcie o mnie, po drodze do miasta świętej wieży mieszkam, chętnie potowarzyszę :D
Jakby było zimno w trasie, to mam spory zapas innych liquidów DIY, tylko nie wiem czy wtedy dojdziemy kiedykolwiek :lol:

Zawsze to jakieś wyjście :D *friends*
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

3 liquidy w komplecie jako dodatek do mesha by slaviop.

Postautor: krisIs » czw paź 19, 2017 7:39 am

@
Awatar użytkownika
sikor
@
Awatar użytkownika
Master_PiT
jak już wystartujecie, to zahaczcie o mnie, po drodze do miasta świętej wieży mieszkam, chętnie potowarzyszę :D
Jakby było zimno w trasie, to mam spory zapas innych liquidów DIY, tylko nie wiem czy wtedy dojdziemy kiedykolwiek :lol:

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości