Własne produkcje liquidowe...

Riccardo

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: Riccardo » 15 paź 2015, 10:03

Liquid naśladujący smak dobrego papierosa, oczywiście bez popielniczki i smrodu. Mi się kojarzy z takim smakiem, który pamiętam za czasów palenia, czyli wtedy, kiedy owego smrodu nie czułem.

Inawera Perique Black lub American Type 2%
Seedman Commercial Cigarette 1%
można kapnąć maltolu.

Mieszamy bez kąpielingu i wietrzingu, tylko wstrząsing i do ciemnicy na miesiąc. Pycha!

Druga mieszanka od której ostatnio nie mogę się oderwać to:
TFA Black Honey Tobacco 5%
TFA Whipped Cream 5%
maltol 1% (nie jest obowiązkowy, ale moim zdaniem dobrze wyrównuje smaki)

Mieszanka zaskakująca, miód dobrze współgra z kwaśnością śmietany, całość daje dobrze zbalansowany ciekawy smak, który raz uwalnia słodsze, raz kwaśniejsze nuty. Smakuje inaczej niż można się spodziewać. U mnie leżakował 20 dni.

Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 129
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 207 razy

Postautor: shrack » 15 paź 2015, 11:53

Moją ulubioną mieszanką jest baza Inawera VBT z Tob Mild Black w proporcjach 10:1.

Delikatny tytoniowy smak z domieszką ziół i kwiatów suszonych w pełnym słońcu, mieszanką delikatna nie gryzie w gardło o lekko słodkawym smaku idealną do codziennego chmurzenia.

Tak mi osobiście przypadła do gustu, że od ponad dwóch lat jest moją podstawową mieszanką i w największym naczyniu.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 270
Podziękował: 411 razy
Otrzymał podzięk.: 807 razy

Postautor: DamianGR » 15 paź 2015, 17:08

shrack pisze:Moją ulubioną mieszanką jest baza Inawera VBT z Tob Mild Black w proporcjach 10:1.

Delikatny tytoniowy smak z domieszką ziół i kwiatów suszonych w pełnym słońcu, mieszanką delikatna nie gryzie w gardło o lekko słodkawym smaku idealną do codziennego chmurzenia.

Tak mi osobiście przypadła do gustu, że od ponad dwóch lat jest moją podstawową mieszanką i w największym naczyniu.

Używasz TPA Mild Black? Ten aromacik dodaje do klona bobasa.Tak właśnie myślałem, czy by go samego nie zmieszać z bazą - bo wydaje mi się bardzo fajny.
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 129
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 207 razy

Postautor: shrack » 15 paź 2015, 20:13

Tak to ten aromat w ego2 opisany, jako TAB MILD BLACK u Grzesia i byłym Aroma Vape, jako MILD BLACK aromacik ciekawy, lecz potrzebuje bardzo delikatnego podbicia jakimś tytoniem i moim zdaniem Virginia najlepiej się do tego nadaje.
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 47
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 296 razy

Postautor: RayvenPL » 21 paź 2015, 10:00

Mieszał ktoś z Was już absoluty Inawery jako samodzielny aromat? Właśnie zrobiłem "nastaw" Cuban Cigar, tylko muszę poczekać aż się przegryzie ;)
Jakiś czas temu myślałem o zrobieniu mieszanki 5%, potem, po zastanowieniu, 2,5% (w końcu to absolut), a ostatecznie zrobiłem coś koło 1,7%, bo interesuje mnie bardziej aromatyzowana baza niż liquid. Powoli rezygnuję że smaków na rzecz czystej bazy, ale małymi kroczkami ;)
Mam tylko nadzieję, że nie dałem za dużo, mam paskudny katar i nie czuję nawet zapachu.
Zobaczymy za 2 tygodnie :D
Ktoś z Was ma jakieś wrażenia lub opinie do przekazania? Ja dotychczas używałem tylko Virginii jako dodatku do liquidu (już kiedyś o tym wspominałem) i było genialnie.
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Riccardo

Postautor: Riccardo » 21 paź 2015, 10:02

Absoluty Inawery są wstępnie rozcieńczone i wydaje mi się, że 2% będzie akurat.
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 47
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 296 razy

Postautor: RayvenPL » 21 paź 2015, 10:07

No to 1,7% obleci. Teraz smaku w ogóle nie czuję i mi to nie przeszkadza, więc będzie ok. Wrażenia opiszę jak się przegryzie, a że robię 850ml (baza e-plyny, 100ml 36mg + 750ml 0mg + 15ml absolutu :D) to dam jek trochę postać :mrgreen:
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 315 razy

Postautor: tunajerzy » 19 lis 2015, 23:40

tunajerzy pisze:Żeby nie bylo, ze tylko dyrektywa, projekt, konsultacje, wrzucę coś na smaczek :lol:
Pierwszy przepis, to klon "Snake Oil". Moim zdaniem jeden z najlepszych smaczków.

Drugi przepis to moja dzisiejsza wariacja :lol: Nazwy jeszcze nie ma.

7% TPA Dulce de Leche
4% TPA Sweet Cream
1% TPA Bavarian Cream
1% TPA Ethyl Maltol
20 kropli Kaktus Inawera
10 kropli Grapefruit Inawera
10 kropli Blackcurant Inawera
Siedzę i go sobie pykam z miną zadowolonego kocura *wino*

Dzisiaj wyciągnąłem buteleczkę, która była schowana 1 września. Panie, Panowie, poezja. Nie chwaląc się :lol:
Nigdy bym nie przupuszczał, że ponad 2 miesiące leżakowania może aż tak zmienić smak. Biję teraz głową w ścianę, że tak mało schowałem :cry:
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 270
Podziękował: 411 razy
Otrzymał podzięk.: 807 razy

Postautor: DamianGR » 22 lis 2015, 19:51

To ja się podzielę moją codzienną tytoniówka - właśnie naważyłem kolejne 150 ml :)
(dla mnie im prostsze tym lepsze:) - bo trudniej coś spier... khmm zepsuć )
RY4Double TPA 8%
Mild Black TPA 6%
Western TPA 1%

baza 50/50 VGPG

Jak ktoś lubi Mild Black ale brakuje mu słodkiego smaczku to gorąco polecam *wino*
Ostatnio zmieniony 23 lis 2015, 14:38 przez DamianGR, łącznie zmieniany 1 raz.
chomik

Postautor: chomik » 22 lis 2015, 20:06

Znalezione w przepastnych czeluściach internetu... Robię i mi smakuje :)

Podobno jest to klon El Toro - Eden. Liquid prosty i nadający się do ciągłego chmurzenia.

TPA RY4 Double - 10%
TPA Green Apple - 8%

Czas leżakowania: 3 tygodnie (minimum)

Smaczności :beer2:

Wróć do „Liquidy homemade”