Własne produkcje liquidowe...

Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 47
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 296 razy

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: RayvenPL » 23 lis 2015, 08:15

RayvenPL pisze:No to 1,7% obleci. Teraz smaku w ogóle nie czuję i mi to nie przeszkadza, więc będzie ok. Wrażenia opiszę jak się przegryzie, a że robię 850ml (baza e-plyny, 100ml 36mg + 750ml 0mg + 15ml absolutu :D) to dam jek trochę postać :mrgreen:

No i się odstało. Smak.subtelny, lekko słodkawy z popiołkową nutą. Niestety lekko "plasticzany". Bez rewelacji, ale wapować się da. Przywyknę, przy takiej ilości nie mam wyjścia :D
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.

chomik

Postautor: chomik » 23 lis 2015, 18:59

Jeszcze jeden prosty przepis - tym razem mój.

Kupiłem kiedyś aromat TPA Apple Pie (uwielbiam szarlotkę). Niestety, po zrobieniu liquidu na bazie tego aromatu, jabłko czułem gdzieś tam w tle... I to dalekim. Smak ciasta - OK. Smak przypraw - OK.
Aromat okazał się być również bardzo mocny (czyli wydajny :cool:)

Troszkę szarlotkę zrobiłem po swojemu (dozowanie w kroplach, bo aros mocy jest niezmiernie):

Dozowanie na 10 ml bazy (ja używam VPG 50/50 z www.e-plyny.pl):

TPA Apple Pie - 6 kropli
TPA Green Apple - 12 kropli.

Jeśli jeszcze smak ciasta jest wyczuwalny zbyt mocno, można zmienić proporcje na:
TPA Apple Pie - 5 kropli
TPA Green Apple - 15 kropli.

Smaczności o pozdrawiam
chomik

Postautor: chomik » 24 lis 2015, 18:03

Jestem wielbicielem liquidów p.n. Czarna herbata.

Zwykle robię ją sobie na bazie 50/50 (z http://www.e-plyny.pl) i aromatu Hangsena Black Tea w proporcjach 1 kropelka (kapana bezpośrednio z buteleczki z aromatem) na 1 ml. bazy. Nie jest za mocna, ale mogę ją chmurzyć przez cały czas.

Ostatnio znalazłem jednak przepis na herbatkę o wdzięcznej nazwie Girl Yeah. Dziś nastał moment testów tej mieszaniny w składzie:
2% Bergamot (INAWERA)
10% Black Tea (INAWERA)
3% Ethyl Maltol (INAWERA)
1% Orange (INAWERA)

I nie powiem - wyszedł całkiem przyzwoity i niezbyt słodki liquid. Raczej bardziej wytrawny. Na moje potrzeby będzie on troszeczkę zmodyfikowany, ze względu na mocny, gorzkawy i dosyć "ostry" posmak herbaty (pierwsze skojarzenie - i tu przepraszam kol. Irka z Inawery - herbata marki "Popularna"). Być może, że stężenie tego aromatu jest zbyt wysokie. Ale co najciekawsze - wychmurzyłem ok. 8 ml tego samogonu w ciągu 4 godzin... :oops:
Będę próbował:
1. Zmniejszyć ilość aromatu Black Tea o 1-2% zwiększając o 1% Ethyl Maltol i/lub aromat Orange (swoją drogą smak tego aromatu w mieszance bardzo mi zasmakował).
2. Złagodzić i zrównoważyć smak dodając 1-1,5% Smooth (TPA).

Na bazie tego przepisu zrobiłem drugą wersję tej herbatki, której składem podzielę się po testach... :mrgreen:

Jeśli ktoś z Szanownych lubi herbaciane liquidy to polecam.

Jeszcze kilka informacji dla miłośników mięt wszelakich (sam próbowałem chyba wszystkich, dostępnych na naszym rynku aromatów). To jest
1. Aromat Mięta (INAWERA) - dozowanie 1 kropla na 1 ml. bazy. Bardzo dobra mięta, chłodna, niezbyt słodka, a bardziej wytrawna mięta (leciutka słodycz w tle na końcówce).
2. Aromat Mint (linia Extreme Flavors z http://www.e-plyny.pl) - dozowanie zgodne z zaleceniem Grzegorza. Bardzo dobra, nie słodka mięta.
3. Aromat Mint (AtmosLab) - dozowanie 1 kropla na 1 ml bazy. Słodka mięta dla miłośników mięt typu Spearmint (guma do żucia). Mnie nie pasuje ale mój zięć ją uwielbia i chmurzy w ilościach hurtowych.
4. Aromat Creme de Menthe (TPA) - dawkowanie 10%. Świetna mięta. Słodkawa, ale dobra. Na bazie tej mięty robię (podstawowy przepis znaleziony w sieci z moją modyfikacją) liquid o nazwie "Kreemi de Minttu":
6% Creme de Menthe (TPA) - w mojej modyfikacji jest 9% tego aromatu.
1% Menthol (TPA)

Added in 3 minutes 18 seconds:
Jestem wielbicielem liquidów p.n. Czarna herbata.

Zwykle robię ją sobie na bazie 50/50 (z http://www.e-plyny.pl) i aromatu Hangsena Black Tea w proporcjach 1 kropelka (kapana bezpośrednio z buteleczki z aromatem) na 1 ml. bazy. Nie jest za mocna, ale mogę ją chmurzyć przez cały czas.

Ostatnio znalazłem jednak przepis na herbatkę o wdzięcznej nazwie Girl Yeah. Dziś nastał moment testów tej mieszaniny w składzie:
2% Bergamot (INAWERA)
10% Black Tea (INAWERA)
3% Ethyl Maltol (INAWERA)
1% Orange (INAWERA)

I nie powiem - wyszedł całkiem przyzwoity i niezbyt słodki liquid. Raczej bardziej wytrawny. Na moje potrzeby będzie on troszeczkę zmodyfikowany, ze względu na mocny, gorzkawy i dosyć "ostry" posmak herbaty (pierwsze skojarzenie - i tu przepraszam kol. Irka z Inawery - herbata marki "Popularna"). Być może, że stężenie tego aromatu jest zbyt wysokie. Ale co najciekawsze - wychmurzyłem ok. 8 ml tego samogonu w ciągu 4 godzin... :oops:
Będę próbował:
1. Zmniejszyć ilość aromatu Black Tea o 1-2% zwiększając o 1% Ethyl Maltol i/lub aromat Orange (swoją drogą smak tego aromatu w mieszance bardzo mi odpowiada i muszę spróbować go solo).
2. Złagodzić i zrównoważyć smak dodając 1-1,5% Smooth (TPA).

Na bazie tego przepisu zrobiłem drugą wersję tej herbatki, której składem podzielę się po testach... :mrgreen:

Jeśli ktoś z Szanownych lubi herbaciane liquidy to polecam.

Jeszcze kilka informacji dla miłośników mięt wszelakich (sam próbowałem chyba wszystkich, dostępnych na naszym rynku aromatów).
To jest TOP 3 moich ulubionych aromatów miętowych (z wyłączeniem Mint AtmosLab).
1. Aromat Mięta (INAWERA) - dozowanie 1 kropla na 1 ml. bazy. Bardzo dobra mięta, chłodna, niezbyt słodka, a bardziej wytrawna mięta (leciutka słodycz w tle na końcówce).
2. Aromat Mint (linia Extreme Flavors z http://www.e-plyny.pl) - dozowanie zgodne z zaleceniem Grzegorza. Bardzo dobra, nie słodka mięta.
3. Aromat Mint (AtmosLab) - dozowanie 1 kropla na 1 ml bazy. Słodka mięta dla miłośników mięt typu Spearmint (guma do żucia). Mnie nie pasuje ale mój zięć ją uwielbia i chmurzy w ilościach hurtowych.
4. Aromat Creme de Menthe (TPA) - dawkowanie 10%. Świetna mięta. Słodkawa, ale dobra. Na bazie tej mięty robię (podstawowy przepis znaleziony w sieci z moją modyfikacją) liquid o nazwie "Kreemi de Minttu":
6% Creme de Menthe (TPA) - w mojej modyfikacji jest 9% tego aromatu.
1% Menthol (TPA)

Smaczności :beer2:
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 85
Podziękował: 222 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy

Postautor: toska » 24 lis 2015, 18:07

chomik pisze:

Jeszcze kilka informacji dla miłośników mięt wszelakich (sam próbowałem chyba wszystkich, dostępnych na naszym rynku aromatów).

Uwielbiam mięty , ale bardziej slodkawe :D
chomik

Postautor: chomik » 24 lis 2015, 18:09

toska pisze:
chomik pisze:

Spróbuj Creme De Menthe (solo 10%) :mrgreen:
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka

Postautor: toska » 24 lis 2015, 18:22

chomik pisze:
toska pisze:
chomik pisze:

Nawet go mam , tylko jest jeden problem , jedyna baza jaka mam to Inawera Fresh a na ta miętową bazę to chyba 10% za dużo , niby w bazie pisze że 2% aromat , więc teraz nie wiem dac 8% Creme De Menthe czy lepiej jednak 5%
chomik

Postautor: chomik » 24 lis 2015, 18:32

toska pisze:
chomik pisze:
toska pisze:

Nawet go mam , tylko jest jeden problem , jedyna baza jaka mam to Inawera Fresh a na ta miętową bazę to chyba 10% za dużo , niby w bazie pisze że 2% aromat , więc teraz nie wiem dac 8% Creme De Menthe czy lepiej jednak 5%

Ten aromat nie jest zbyt mocny. Proponuję zrobić 2 próbki 5% i 8% aromatu.

Daj im trochę czasu na przegryzienie się (ja, jednoskładnikowe "leżakuję" przez 7 dni)
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka

Postautor: toska » 24 lis 2015, 18:46

Mam jeszcze z TP Mint Candy oraz Wintergreen i od MaiArt Freshhh .
Szukałam od Inawery Ice Candy ale albo jestem ślepa , albo w e-dym nie ma i na alledrogo tez nie :-(
Poszukuje różnego rodzaju słodkich mięt w stylu cukierka lodowego :D
Jak na razie znalazłam liquid tak mocny ze mieszam go z baza 3 części bazy i jedna liquidu lodowy cukierek firmy (prychnięcie ) nazywa się Eliksir
chomik

Postautor: chomik » 24 lis 2015, 20:29

toska pisze:Mam jeszcze z TP Mint Candy oraz Wintergreen i od MaiArt Freshhh .
Szukałam od Inawery Ice Candy ale albo jestem ślepa , albo w e-dym nie ma i na alledrogo tez nie :-(
Poszukuje różnego rodzaju słodkich mięt w stylu cukierka lodowego :D
Jak na razie znalazłam liquid tak mocny ze mieszam go z baza 3 części bazy i jedna liquidu lodowy cukierek firmy (prychnięcie ) nazywa się Eliksir

TPA Mint Candy mi nie podszedł. Nie jest zbyt mocny - może daj 10%. Wintergreen nie próbowałem. Jedyną informację, którą znalazłem na temat tego aromatu była tutaj: http://evaper.pl/pl/p/Wintergreen-golteria/130,

Ice Candy -> http://www.inawera.com/aromat-yummy-cla ... -1833.html

Pozostałych nie znam :(

Added in 1 hour 34 minutes 53 seconds:
Jeszcze trochę receptur na "płyn hamulcowy" czyli klony Pluid'u znalezione w sieci... Częściowo przetestowałem...

Pluid 1
Absinthe (TFA) koncentrat 5,00%
Black Tea (Inawera) 3,00%
Ecto Cooler (FW) 3,00%
Sweetner (TFA) 2,00%

Pluid 2
Absinthe (TFA) koncentrat 5,00%
Black Tea (Inawera) 3,00%
Ecto Cooler (FW) 3,00%
Sweetner (TFA) 2,00%
Cytryna (INAW koncentrat) 2 krople

Pluid 3
Black Tea (Inawera) 7,00%
Absinthe 5,00%
Ecto Cooler 4,00%
Horehound 3,00%
Cotton Candy 1,00%

Pluid 4
TFA Horehound 8,00%
TFA Absinthe 6,00%
TFA Smooth 2,00%

Zamiast Inawera Black Tea, można dać:
1. TPA Black Tea (oryginał z przepisu na klon)
2. Hangsen Black Tea (robiłem z tym aromatem - ma większą kwaskowatość niż Inawera Black Tea)
3. Flawor West Black Tea (jest słabsza od TPA, Hangsen, Inawera - ale też nieźle wychodzi)

Smaczności :beer2:
Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 37
Podziękował: 628 razy
Otrzymał podzięk.: 307 razy

Postautor: gosiaby » 24 lis 2015, 21:31

Czy ktoś z Państwa eksperymentował z aromatami MaiArt?
Nie mam dużego doświadczenia w mieszaniu, coś tam kiedyś próbowałam, ale tylko proste i jednoskładnikowe mikstury. To, co mi najlepiej smakowało, robiłam z Vaping Zone, którego już chyba w kraju nie można kupić :(
Konkretnie chodzi mi o dawkowanie procentowe MaiArtów. Na popularnym forum producent i użytkownicy podają dozowanie w kroplach. Ja, niestety, nie mam cierpliwości do robienia iluś tam różnych próbek i chciałabym od razu zrobić większą ilość liquidu - trudno i niepraktycznie odmierzać kilkadziesiąt malutkich kropelek.
Doświadczeni mieszacze poradzą sobie "na czuja" :D Ja do nich niestety nie należę :oops:

Wróć do „Liquidy homemade”