Rosyjska amphora by slaviop czyli Sobranie.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4554
Podziękował: 2694 razy
Otrzymał podzięk.: 8730 razy

Postautor: Tommy Black » 29 lis 2017, 15:36

I już widzę to zdziwienie, może zaciekawienie, co to jest to Sobranie? I co temu Tommiemu się znów ubzdurało albo pomyliło. Otóż z dziką satysfakcją oświadczam że nic. I na dodatek jestem w super formie. To że mało widzę nie ma kompletnie znaczenia. Ja chmurzę rosyjską amphorę by slaviop.
Ale ok, wyjaśnię.

Obrazek

Sobranie to niezwykle luksusowe papierosy z historią sięgającą czasów przedrewolucyjnych. Po upadku caratu ich produkcja przeniosła się do Anglii, dzięki czemu udało się uchronić ich godło (właśnie godło, a nie logo) – dwugłowego carskiego orła, miłego sercu wielu m.in. rosyjskich konserwatystów. Kilka razy będąc w Londynie, a wtedy jeszcze paliłem, udalo mi się je widzieć. Białe i czarne wersje. Raz kupić czarne. Ale zapamiętam je do końca życia, choć nie sądziłem ze tak szybko do mnie ten smak i zapach powróci. Zapach i smak palonej gumy co prawda jest też mi znany z wyścigów samochodowych, ale papieros Sobranie z grubą jak opona bibułką tylko przez pierwsze trzy sekundy daje takie wrażenia. Potem już słychać przepiękny tembr silnika z czekolady i ciepły podmuch wanilii oraz ten niezwykle podniecający zapach który wypełnia pokój pełen chmur, kiedy otwieramy butelkę dobrej whisky.A to wszystko mam teraz w jednym wymiarze. Przepiękna układajaca burzowe tumany chmura, zapach dobrego, wilgotnego tytoniu, las tuż po deszczu, smak gorzkiej czekolady z wanilią oraz szklankę wypełnioną whisky czekającą na antrakt "W grocie króla gór" Edward Griega.
Przepiękny i przepyszny, drogi Sławku, zrobiłeś ten liquid! Muszę się kiedyś tak nauczyć dziękować jak Ty robisz te swoje mieszanki. *wino*
PS
Liquidy Sławka zwykle są o mocy 1,2 mg i ja je zwykle wzmacniam 72 mg nikotyną.
Tym razem tego nie zrobilem.

Awatar użytkownika
Madzia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 406
Podziękował: 5981 razy
Otrzymał podzięk.: 1724 razy

Postautor: Madzia » 29 lis 2017, 17:27

Sławku drogi... Uchyl rąbka tajemnicy i zdradź przepis na ten jeden jedyny przepyszny liquid... :shy: :poklon: :poklon:
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 805
Podziękował: 221 razy
Otrzymał podzięk.: 733 razy

Postautor: slaviop » 29 lis 2017, 17:43

Tomi tak to zacnie opisał że i ja sobie naleję...
Madziu ja nie mam nic do ukrycia. mieszam od kilku lat niczym Panoramix w kociołku.
W przypadku tego płynu dostałem aromat od braci Rosjan i okazał się dosyć dobry. Mogę za to podzielić się przepisami. Oczywiście pw. Są takie których publicznie nie sprzedam...
Pozdrawiam...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 30 lis 2017, 08:24

Tommy Black pisze:Liquidy Sławka zwykle są o mocy 1,2 mg i ja je zwykle wzmacniam 72 mg nikotyną.
Tym razem tego nie zrobilem.

Wyjaśnię tu, w związku z pytaniami...
Nie wlewam do liquidu Sławka 72 mg nikotyny w jakiejś wielkiej mililitrowej porcji. Wciskam kilka kropel mocnej nikotyny bowiem nie umiem chmurzyć tak słabych liquidów.
Taka porcja, kilka kropel nikotyny, nie wpływa na smak ani na chmurę a pozwala mi cieszyć się tym co tam mam.
A ta rosyjska amphora to chyba uzależnia błyskawicznie. Dziś już skoro świt musiałem zatankować Ovada.I wątpię abym go odstawił... :-P :twisted:
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik

Re: Rosyjska amphora by slaviop czyli Sobranie.

Postautor: slaviop » 30 lis 2017, 09:22

Jak dojdą aromaty to zrobię nową partię... Tommy jesteś na liście do testów...

Pisane mobilnie...
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 105
Otrzymał podzięk.: 240 razy

Postautor: helmofon » 30 lis 2017, 09:28

No żeś smaka narobił, receptura jest ściśle tajna czy jest jakiś dostępny przepis.
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik

Re: Rosyjska amphora by slaviop czyli Sobranie.

Postautor: slaviop » 30 lis 2017, 09:31

helmofon pisze:No żeś smaka narobił, receptura jest ściśle tajna czy jest jakiś dostępny przepis.
Aromat niedostępny w Polsce niestety... Nie ma co ukrywać. Dalem 10 % i czekałem miesiąc aż dojrzeje...

Pisane mobilnie...
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 105
Otrzymał podzięk.: 240 razy

Postautor: helmofon » 30 lis 2017, 10:10

A szkoda.
Z czekaniem nie ma problemu, moje produkcje czasami leżą i po trzy miesiące :)
Pozdrawiam
Robert
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 189
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 139 razy

Postautor: Master_PiT » 30 lis 2017, 10:47

Robicie smaka :) czekam na dalsze recki, by móc chociaż wyobrazić sobie ten liquid :) :beer2:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 01 gru 2017, 08:35

Master_PiT pisze:Robicie smaka :) czekam na dalsze recki, by móc chociaż wyobrazić sobie ten liquid :) :beer2:

Master, dalszych o tej rosyjskiej amphorze raczej, przynajmniej u mnie, nie będzie.Tu nie ma już co pisać. To jest po prostu przepyszna i na dodatek silnie uzależniajaca tytoniówka. :P
Ja podesłałbym Ci do powąchania nieco swojej, ale ja dostałem malutki pojemniczek do testów i już go całkowicie i nieodwołalnie stestowałem. :evil:
Ale przecież możesz się skontaktować via PW ze Sławkiem i dogadać się w tej sprawie. Ja mam tylko Broken Island jeszcze ale to buteleczka którą zakupilem specjalnie na święta.
I dopiero w czasie świąt ją otworzę. Kiedy ludzie i anioły będą śpiewać kolędy, pachnieć będzie choinka, moja pierwsza żona przemówi ludzkim głosem a ja z pyszną chmurką... ;)

Wróć do „Liquidy homemade”