La Isla Bonita

Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

La Isla Bonita

Postautor: basika » ndz kwie 15, 2018 7:13 pm

Słuchajcie, powiedzmy sobie szczerze, każdy z tych trzech wymienionych przez Tomka aromatów, to czasami kilkanaście, albo kilkadziesiąt składników. Za to Tomek idealnie dobrał te aromaty, a przy okazji udowodnił, że ma niesamowity talent do mieszania :smile:
Tak, ta kolejność w mieszaniu może być kluczowa. *yes*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 15, 2018 7:11 pm

Haze pisze:Kawał dobrej roboty @
Awatar użytkownika
Tommy Black
:beer: :beer: :beer:
Jesteś pewien, że trzeba odstawiać takie mecyje z mieszaniem??


Tak, jestem pewien. Ja zanim zabrałem się za Bonitę, dwa tygodnie studiowalem kilkadziesiąt stron o aromatach. Najbardziej też jeszcze jestem pewien tego aby niektóre aromaty mieszać calkowicie osobno i dopiero potem lączyć. Ważne jest też to wietrzenie.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: La Isla Bonita

Postautor: Vlad » ndz kwie 15, 2018 7:07 pm

Czuję się wdeptany w ziemię[emoji30].
Najciekawsze jest to, że to tylko trzy aromaty.
RY4 chmurzę tylko z TPA, dlatego nawet nie rozkminiałem z czego to zrobione[emoji6].
Nie wiem dlaczego, nie obraź się Tommy[emoji17], ale obstawiałem na Vapelab i coś nowego z Revolute.
Czyli tą kwiatowość, daje arabesque..

WIELKI SZACUN!!!

A jednak podgrzewanie czasem daje dobry efekt.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: Haze » ndz kwie 15, 2018 7:07 pm

Kawał dobrej roboty @
Awatar użytkownika
Tommy Black
:beer: :beer: :beer:
Jesteś pewien, że trzeba odstawiać takie mecyje z mieszaniem??
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

La Isla Bonita

Postautor: basika » ndz kwie 15, 2018 6:57 pm

Tommy Black pisze:Dziekuję bardzo, ale większa część uznania dla Inawery, zagraniczne firmy aromaty robiące, mogą się tylko uczyć.

Teraz rozumiem dlaczego mój liquid miętowy na bazie aromatu Inawery tak fajnie zagrał z Bonito *yes*

Added in 1 minute 42 seconds:
roll_nick pisze:Wypraszam sobie, ja tam żadnych nie odnalazłem :-P


Powiedzmy sobie szczerze, Ty @
Awatar użytkownika
roll_nick
pisałeś o pięknej dziewczynie :lol:
Awatar użytkownika
roll_nick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 18, 2018 10:57 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 101 razy
Otrzymał podzięk.: 113 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: roll_nick » ndz kwie 15, 2018 6:53 pm

basika pisze:Biorąc pod uwagę jakie smaki odnaleźliśmy w tym liquidzie, to ogłaszam wszem i wobec, że jesteś czarodziejem :lol:


Wypraszam sobie, ja tam żadnych nie odnalazłem :-P
Tyle że zrzuciłem to na karb swojego mizernego doświadczenia.

Tomasz, gratuluję. Winszuję pomysłowości, dobremu gustowi, no i raz jeszcze dziękuję :bry: Naprawdę super sprawa i wyszukany smak.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 15, 2018 6:53 pm

adamsud pisze:To ci numer. Brawa dla Ciebie @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Liquid jest wyjątkowy. Oczywiście z przepisu skorzystam. Chyba można?


Dziekuję bardzo, ale większa część uznania dla Inawery, zagraniczne firmy aromaty robiące, mogą się tylko uczyć. I oczywiście, receptura i know-how jest wlasnością Salonu! Czyli nas wszystkich. Przyznam się nieskromnie, a znacie moją niesamowitą skromność, :-P że wyslalem troche Bonity do Hiszpanii, Francji, USA, Rosji i Niemiec. Nie wierzą i żadają teraz aromatów.
Przyjaciel z Bostonu, Greg chce mi obić mordę za to że dopiero teraz...no..więcej nic nie robię. Pozostale 30 kilka buteleczek i ponad 4 litry bazy oddalem studentom. Oni cholera wychmurzą wszystko, wszystko... :-P :P
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: adamsud » ndz kwie 15, 2018 6:41 pm

To ci numer. Brawa dla Ciebie @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Liquid jest wyjątkowy. Oczywiście z przepisu skorzystam. Chyba można?
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

La Isla Bonita

Postautor: basika » ndz kwie 15, 2018 6:40 pm

Biorąc pod uwagę jakie smaki odnaleźliśmy w tym liquidzie, to ogłaszam wszem i wobec, że jesteś czarodziejem :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 15, 2018 6:21 pm

OK, czas wyjaśnić cokolwiek...
Geneza Bonity.

Jak wiadomo od kilku lat chmurzyłem sobie czystą bazę a po przejściu na DTL zmniejszyłem nikotynę do poziomu 4,5 - 3 mg. Było też na początku 6 mg. I miałem święty spokój dopóki dr inż. @
Awatar użytkownika
Haze
nie przysłał mi swojego liquidu na bazie francuskiego aromatu RX4 firmy Revolute. Efekt taki że do dziś nie udaje mi się wrócić do czystej bazy. Ponieważ jednak ciągle mam do czynienia z różnymi mieszankami smaków, w różnej postaci, to czasem mam dość wszystkiego. Postanowiłem więc stworzyć sobie własny, nieskomplikowany liquid do codziennego chmurzenia. Ponieważ RX4 i kilka innych fajnych smaków z Revolute jest dość trudno dostępnych, wybór padł wyłącznie na polskie aromaty i w dodatku powszechnie dostępne aromaty Inawery.
I tak przystąpiłem do wielce skomplikowanych eksperymentów. Zebrałem kilkanaście interesujących mnie aromatów a nastawiłem się głównie na to co lubię czyli smaki tytoniowe. Po kilku tygodniach naprawdę ciężkiej pracy wytypowałem tylko 3 aromaty z których postanowiłem stworzyć swój, pierwszy, prawdziwy liquid.Tak powstała właśnie La Isla Bonita.

Teraz będzie zaskoczenie. Te trzy aromaty to: RY-4, Vanilla for Pipe i Arabesque. Ten ostatni aromat jest bardziej znany jako n.tab. Camel i podobno Inawera tylko zmieniła mu nazwę na Arabesque.
Hmmm...dla mnie to było daleko od czystego,prawdziwego Camela i znalazłem tam coś innego, dlatego go wybralem. Nie ma w La Isla Bonita ani kropelki czegokolwiek innego , poza oczywiście czystą, 3 mg, bazą.

Jak to zrobiłem?

Ja opiszę jak ja zrobiłem i wszelkie uwagi mogę skomentować tylko jesli będą się odnosić do mojego know-how. Każdy jednak może robić przecież jak chce. Byle tylko zachował najwyższą czystość.

1. Przygotowaną czystą bazę o dowolnej zawartości nikotyny w ilości 400 ml dzielimy na dwie równe części, po 200 ml. Do jednej części wlewamy 5 ml, czyli połowę butelki, aromatu RY-4.
Do drugiej części, 200 ml wlewamy 5 ml, czyli tyle samo, aromatu Vanilla for pipe. Dwiema butelkami z tymi płynami wstrząsamy, po czym z każdej odlewamy do trzeciej butelki po 50 ml i po wstrząśnięciu dokładnym, odstawiamy wszystkie 3 na 48 godzin. Co jakiś czas można nimi wstrząsnąć.

2. Po 48 godzinach mieszamy zawartość butelki z RY-4 oraz butelki z Vanilla i odstawiamy na kolejne 48 godzin. Do trzeciej( teraz drugiej) butelki , gdzie mamy te już zmieszane smaki w ilości 100 ml wlewamy 5 ml aromatu Arabesque i też odstawiamy na kolejne 48 godzin.

3.Czyli minęło już 2 x po 48 godzin. Butelkę z aromatem Arabesque podgrzewamy do temperatury dość ciepłej i wlewamy do powstałej wcześniej mieszanki 300 ml płynu. Mocno wstrząsamy i odstawiamy na 48 godzin. Po 48 godzinach, po ponownym mocnym wstrząśnięciu odkręcamy korek i pozwalamy butelce oddychać 12 godzin w przewiewnym ale niezbyt chłodnym miejscu.

4. Po tych wszystkich zabiegach, mamy z powrotem 400 ml płynu, czyli gotowej La Isla Bonity.
Po tym wietrzingu można calością lekko wstrząsnąć i kiedy się uspokoi rozlewać do buteleczek czyli chmurzyć.

5. Dlaczego 400 ml? Bo tak mi było wygodniej na samym początku a przerabiałem spore ilości kombinacji. Można użyć od razu 800 ml ale wtedy też całych butelek aromatów.
No i koszty? 3 aromaty kosztują 30 zł, 400 ml bazy z 3 mg nikotyny niech kosztuje 20 zł. Za 50 zł mamy 400 ml dobrego liquidu. I jeszcze zostaje połowa aromatów.

6. La Isla Bonita w przesyłkach była lekko słomkowego koloru, to efekt zastosowanej bazy. Rozcieńczonej 10 mg a tak mocna baza po prostu szybko ciemnieje. Świeża ogólnie dostępna baza Inawery i aromaty dają płyn bezbarwny.

Zaskakujące efekty dało to połączenie 3 popularnych i znanych aromatów...a co ważniejsze, każdy może sobie taką mieszankę wyprodukować sam.
:)

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości