Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: Selene » wt sie 13, 2019 5:03 pm

sthEn pisze:Limonka jest problemem :)

No to musisz przełamać ją słodyczą ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
sthEn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: pn lip 29, 2019 12:41 pm
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: sthEn » wt sie 13, 2019 4:57 pm

Limonka jest problemem :)
VOOPOO DRAG 2 + PROFILE UNITY RTA
DOVPO TOPSIDE DUAL + PROFILE RDA
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: Selene » wt sie 13, 2019 4:45 pm

Ja bym dodała czegoś deserowego typu vanilla albo ten krem ;) a czemu paskudne? Zbyt chemiczne?
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
sthEn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: pn lip 29, 2019 12:41 pm
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: sthEn » wt sie 13, 2019 3:22 pm

Ma ktoś pomysł jak uratować to paskudztwo - Premix Vipzz Cactus Lime 40ml? Szkoda mi wylewać, mimo wszystko pieniądze :D

Dostępne aromaty w domu:
Bavarian Cream (TPA)
Dragonfruit (TPA)
Vanilla Swirl (TPA)
Peach (Juicy) TPA
Strawberry (Ripe) TPA
Sweetener TPA
Watermelon TPA
+ dużo bazy z biomusu :D
VOOPOO DRAG 2 + PROFILE UNITY RTA
DOVPO TOPSIDE DUAL + PROFILE RDA
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: Tommy Black » ndz gru 30, 2018 7:15 pm

FreeVapingPL pisze:@Tommy Black,
nie ma leżakowania w tym przypadku? Godzina z nogami w termoforze i po schłodzeniu gotowe?


Nie, nie ma takiej potrzeby. Po godzinie jest gotowy do użytku i śpiewu... :-P
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 549 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: FreeVapingPL » ndz gru 30, 2018 10:33 am

Wkładamy więc tego twista do dość ciepłej ale nie wrzącej wody na godzinę co kwadrans wstrząsając. Po wyciągnięciu można spróbować. Bardzo szybko i tanim kosztem otrzymujemy 120 ml bardzo fajnego wieczorowego liquidu.


@
Awatar użytkownika
Tommy Black
,
nie ma leżakowania w tym przypadku? Godzina z nogami w termoforze i po schłodzeniu gotowe?
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: Tommy Black » czw paź 11, 2018 7:04 am

Wracam do tego tematu bo jest gotowy od dawna i teraz nie muszę już zakładac nowego. A właśnie teraz powinienem taki założyć. Otóż w ostatnim czasie dostałem od przyjaciół kilkanaście premixów, bo jakoś tak zbiorowo wpadli na pomysł obdarowania mnie tym dobrem w zamian za często podkradane moje płyny. O jednym z takich premixów, Big Mouth, napisałem w temacie poświęconym Big Mouth, teraz tylko dodam że w sumie z tej firmy, na 7 premixów udało mi się przerobić 5 i nawet są teraz całkiem znośne. Przed przeróbką nie nadawały się nawet na kompozycje zapachowe do butelki z patyczkami w łazience. Choć muszę uczciwie przyznać że jeden z nich, konkretnie Wild Raspberry, ten niżej,
Obrazek nadawał się nawet do chmurzenia bez większych ingerencji aczkolwiek w większym rozcieńczeniu niż firmowe zalecenia.
Na foto też niżej można zauważyć czarną butelkę z japońskim wzornictwem wykorzystującym kwiaty wiśni ale premix ten zgodnie z nazwą na butelce, miał smak czereśni.Japonia to rzeczywiście kraj kwitnącej wiśni, to wielkie święto hanami, wiśnie kwitną tylko przez tydzień i te japońskie kwitnące w każdym parku, nie dają żadnych owoców, w przeciwieństwie do polskich chocby. W Japonii znane są oczywiście także czereśnie, ale są znacznie mniej popularne i najczęściej to owoce importowane. To mogłoby wyjaśnić zagadkę smaku premixu, choć kwiat wiśni to smak, no jednak nie czereśni a pestek z czereśni.Butelka obok to z kolei smak maracuji i to w pewnym sensie trafiony premix. Męczennica jadalna tak brzmi bowiem polska słownikowa nazwa maracuji a tu występować mogłaby jako męczennica chmurzalna.Po przeróbkach jednak, o męczennictwie można zapomnieć.Podobnie jak o wielu z tych premixów ale szkoda ich wyrzucać. Da się je przerobić, jeśli nie na liquid to na bazę. Ja poległem tylko na jednym premixie ale darujmy mu choć wieczne milczenie.
IMG2.jpg


PS
W czerwonych buteleczkach jest Icy Booster i Pure Nicotine.Tak na wszelki wypadek jeśli częstuję nikotynowego wapera. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: slaviop » wt sie 14, 2018 6:26 pm

Czyżbym czegos nie zrobił???
Może to być nowy przepis na liquid. W niedzielę mam wolne laboratorium do swojej dyspozycji. Może spróbuje coś podobnego uważyć...

Pisane mobilnie
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Przerabiamy premixy czyli czekoladowo-orzechowo-miętowy twist.

Postautor: Tommy Black » wt sie 14, 2018 4:38 pm

Twist , to oczywiście taka butelka, 120 ml która będzie potrzebna. A oprócz niej?
Obrazek

Pra Liquid Mint Choco w ilości 3 buteleczek a dostępnych w edymie.
Obrazek

Aromat Zwei Peanuts
Obrazek

Aromat Vanilla for Pipe
Obrazek

Sam liquid, raczej premix Pra Liquid Mint Choco jest średnio przyswajalny, choć na tle totalnego najazdu pseudo premixów opartych na składnikach do impregnacji drewna, jest dość przyzwoity. Ja jednak sobie go przerobiłem, co i Wam polecam, bowiem uzyskałem naprawdę świetny efekt. To smakuje jak prawdziwa czekolada orzechowo-miętowa a dokładniej jak czekoladowo-miętowe bąble... ;)
Obrazek

No to do roboty. Do butelki twist wlewamy zawartość 3 butelek Pra Liquid Mint Choco czyli mamy 60 ml. Teraz wlewamy pół butelki (5ml) Vanilla for Pipe.
Całość mieszamy wstrząsając, najpierw delikatnie, potem coraz intensywniej. Vanilla jest tu potrzebna w niewielkiej ilości celem wydobycia, związania czekolady, która w takich mieszankach lubi zanikać.Teraz dodajemy 40 ml czystej bazy, zerówki lub nikotynowej.W tym przypadku moc trzeba sobie policzyć.
Wszystko mieszamy, wstrząsając tak jak poprzednio w zakręconej butelce. Dopiero teraz wlewamy całą butelkę (10 ml) Zwei Peanuts i oczywiście znów wstrząsamy.
Mamy zatem 115 ml liquidu. Wkładamy więc tego twista do dość ciepłej ale nie wrzącej wody na godzinę co kwadrans wstrząsając. Po wyciągnięciu można spróbować. Jeśli czekolada jest słabo wyczuwalna, można dodać resztę Vanilla for Pipe a jeśli dominują orzechy, uzupełnić samym glikolem do 120 ml.
Bardzo szybko i tanim kosztem otrzymujemy 120 ml bardzo fajnego wieczorowego liquidu.Gdyby ktoś chciał sobie wzmocnić efekt bąbli może dodać kilkanaście kropel Coolady.

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 14 gości