Słoiki czy butelki ?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3370
Podziękował: 2433 razy
Otrzymał podzięk.: 7896 razy

Słoiki czy butelki ?

Postautor: Tommy Black » 24 lis 2015, 18:44

Znalazłem takie słoiki,słoiczki właściwie i zastanawiam się nad ich przydatnością dla waperów, a może i dla mnie? ;)
Nie wiem dlaczego,ale nie akceptuję przechowywania baz czy liquidów w plastikowych butelkach.Każdą bazę nawet nie rozcieńczaną jeszcze,zawsze przelewam do szklanych butelek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

chomik

Re: Słoiki czy butelki ?

Postautor: chomik » 24 lis 2015, 18:47

Tommy Black pisze:Znalazłem takie słoiki,słoiczki właściwie i zastanawiam się nad ich przydatnością dla waperów, a może i dla mnie? ;)
Nie wiem dlaczego,ale nie akceptuję przechowywania baz czy liquidów w plastikowych butelkach.Każdą bazę nawet nie rozcieńczaną jeszcze,zawsze przelewam do szklanych butelek.

Całkiem fajne. Jeśli mają szczelne zamknięcie - to OK. Problemem może być nalewanie z tych słoiczków (chyba, że za pomocą pipety lub strzykawki - ewentualnie z wykorzystaniem lejka) ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 24 lis 2015, 19:04

Gryzoń , mają bardzo szczelne, znalazłem w kuchni bardzo podobny,tylko sporo większy.Ma prawie identyczne kolnierze z jakiegoś silikonu chyba.
Z nalewaniem nie ma problemu,dość często posługuję się taką specjalną strzykawką,bo jakoś łatwiej mi nabrać 5 ml i wtłoczyć do zbiorniczka.
Następną bazę rozcieńczę w słoiku,zobaczymy jak to się będzie sprawować.Tu jest dość duża powierzchnia kontaktu z powietrzem,które jak wiadomo jest bardzo szkodliwe ,szczególnie dla waperów,czyli dla mie też zapewne... ;)
chomik

Postautor: chomik » 24 lis 2015, 19:08

Tommy Black pisze:Gryzoń , mają bardzo szczelne, znalazłem w kuchni bardzo podobny,tylko sporo większy.Ma prawie identyczne kolnierze z jakiegoś silikonu chyba.
Z nalewaniem nie ma problemu,dość często posługuję się taką specjalną strzykawką,bo jakoś łatwiej mi nabrać 5 ml i wtłoczyć do zbiorniczka.
Następną bazę rozcieńczę w słoiku,zobaczymy jak to się będzie sprawować.Tu jest dość duża powierzchnia kontaktu z powietrzem,które jak wiadomo jest bardzo szkodliwe ,szczególnie dla waperów,czyli dla mie też zapewne... ;)

No i very cacy :ok:
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 1602 razy
Otrzymał podzięk.: 783 razy

Postautor: matatiti » 24 lis 2015, 20:24

Słoiczki zacne, ale musisz pamiętać Tommy, aby przechowywać je w ciemnym miejscu, albo zawinąć je w chociażby folię aluminiową. Chyba nie muszę przypominać, że nikotyna nie lubi światła ;)
:budda:
Awatar użytkownika
axa77
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 39
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy

Słoiki czy butelki ?

Postautor: axa77 » 16 mar 2017, 12:38

Fajne. Osobiście zastanawiałem się nad butelkami typu krachle.
Niestety noszą za sobą dwie wady jak na mój gust (dogodzić upierdliwcowi nie łatwo).
Pojemności dostępne na rynku 80ml, 100ml, 330ml, 500ml 1000ml.
CHCĘ 200 albo 300! bo łatwiej liczyć :P
Ceny! Zwariowali krzycząc za butelczynę 3,5-5zł.
Opteczne 200ml mam za 1,40 :P
Rozumiem że patent krachli trza opłacić ale bez jąder z tymi cenami. :mrgreen:
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 446
Podziękował: 2860 razy
Otrzymał podzięk.: 1932 razy

Słoiki czy butelki ?

Postautor: robert » 16 mar 2017, 13:52

Nie każde plastikowe butelki nadają się do przechowywania bazy nikotynowej ,a przynajmniej ja tak myślę.
Ja stosuję plastiki ,ale tylko te po bazie nikotynowej lub po glikolu czy glicerynie.
Mam tez kilka szklanych ,ale 30 ml.Zresztą ja aż tylu butelek nie potrzebuję,żaden ze mnie mieszacz.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Słoiki czy butelki ?

Postautor: Tommy Black » 16 mar 2017, 14:29

robert pisze:Nie każde plastikowe butelki nadają się do przechowywania bazy nikotynowej ,a przynajmniej ja tak myślę.

Myślę że dobrze myślisz. :-P
Nie mam jakichś szczególnych awersji do plastikowych butelek ale piwa w takiej butelce bym nawet nie otwierał.Natomiast rozumiem że baza musi być sprzedawana w takich butelkach.
Tyle że ja po otwraciu takiej butelki przelewam jej zawartość do ciemnej, aptecznej, szklanej butelki. Każda rozpoczęta baza u mnie tam trafia. Kiedyś kupowałem tylko liquidy w szklanych butelkach, ale to było w Polsce dość trudne akurat.No i nie używam już liquidów... :P Ale nie z powodu braku szklanych buteleczek...
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 315 razy

Słoiki czy butelki ?

Postautor: tunajerzy » 19 mar 2017, 01:32

axa77 pisze:Fajne. Osobiście zastanawiałem się nad butelkami typu krachle.
Niestety noszą za sobą dwie wady jak na mój gust (dogodzić upierdliwcowi nie łatwo).
Pojemności dostępne na rynku 80ml, 100ml, 330ml, 500ml 1000ml.
CHCĘ 200 albo 300! bo łatwiej liczyć :P
Ceny! Zwariowali krzycząc za butelczynę 3,5-5zł.
Opteczne 200ml mam za 1,40 :P
Rozumiem że patent krachli trza opłacić ale bez jąder z tymi cenami. :mrgreen:

Tutaj masz pojemności rozmaite https://www.butelki-sloiki.pl/pl/Butelki/Butelki-wg-typu/Butelki-z-zamknieciem-patentowym.html podejrzewam tylko że cena z nóg zwali :lol:

Ja przymierzam się do tych https://www.butelki-sloiki.pl/Butelki/200ml-zestaw-sztaplowalnych-butelek-Cocolores.html Nie mogę się tylko zmobilizować :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Słoiki czy butelki ?

Postautor: Tommy Black » 19 mar 2017, 07:35

Jerzy! Gdzieś ty wyczaił taką stronę? Nigdy jeszcze nie widziałem w jednym miejscu tylu niesamowicie kreatywnych buteleczek.
Nawet znalazłem coś na swoją bazę:
Obrazek

Szkoda że nie znałem tej strony kiedy jeszcze nie było internetu a ja produkowalem perfumy dla koleżanek i musialem używać szklanek po musztardzie.
Do końca życia nie zjem musztardy.

PS
Słoiczki z tematu się u mnie nie sprawdziły.Po tygodniu absolutnie przeźroczysta baza nabrała żółtawego zabarwienia i wygladała okropnie.
Co ciekawe w smaku jakichś istotnych zmian nie wyczułem. I słoiczki trafiły do kuchni ale co one tam robią to nie wiem... :-P

Wróć do „Liquidy homemade”