Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Awatar użytkownika
Witcherx
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10

Postautor: Witcherx » 12 gru 2018, 13:40

Witam. Zakładam ten temat w szybkich pytaniach, lecz nie należy ono do tych szybkich, ale to jeżeli moderatorzy uznają, że temat nadaje się gdzie indziej to podejmą już swoją decyzję. Moje pytanie, oraz prośba dotyczy liquidów, które będą mógł robić samemu. Poczytałem trochę na ten temat, ale niestety im więcej czytam tym bardziej "wiem, że nic nie wiem". Nie bardzo rozumiem co ludzie piszą na forach w danych tematach, więc postanowiłem założyć swój własny temat, żeby dowiedzieć się co nieco o tym jak zacząć przygodę z własnymi liquidami, co muszę na ten temat wiedzieć i ogólnie z czym to się je. Mam dużą motywację do podjęcia działania jednak kompletnie nie wiem za co mogę się najpierw wziąć, od czego mam zacząć. Mam nadzieję, że ludzie, którzy znają się na tym będą potrafili wytłumaczyć tak ułomnej osobie jak ja o co chodzi z własnymi liquidami. Istotną informacją (tak mi się wydaje) może być tutaj sprzęt na którym wapuję - Smok X-Priv a góra Joyetech Aries (grzałka 0.4). Wszystkim już z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Przeniesione z Szybkie pytanie do Liquidy homemade on 12 gru 2018, 13:51 przez Tommy Black

Luks
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Otrzymał podzięk.: 6 razy

Postautor: Luks » 12 gru 2018, 14:06

W Twoim poście brak pytań, ciężko odgadnąć co chcesz się dokładnie dowiedzieć
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 215
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podzięk.: 248 razy

Postautor: Pelikan2 » 12 gru 2018, 14:15

Liquid składa się z : Glikolu, gliceryny, aromatu, i nikotyny(chyba, że palisz zerówki) i te 4 zmieszane składniki kupujesz zmieszane i gotowe buteleczce w sklepie.
Własne mieszanie polega na zakupie każdego z tych składników osobno, wlanie ich do butelki, własnoręcznie zmieszanie i odstanie w szafce.

To tak jak masz alkohol w sklepie: Możesz kupić gotową cytrynówkę z półki o odpowiednich procentach
Ale możesz też kupić spirytus dodać wody, dodać cytryny, odstawić aby się przegryzło i też masz cytrynówkę.

Czyli ze sklepu wszystko zmieszane, samodzielnie mieszasz składniki sam.

Glikol(oznaczmy go PG) i Glicerynę (oznaczamy ją VG) kupisz na Allegro w opakowaniach 1l.
Dostajesz dwie butelki, Jedna z glikolem, druga z gliceryną
Bierzesz nową świeżą butelkę i miarkę i wlewasz w odpowiednich proporcjach np: 50/50 lub 70vg/30pg (szczegółowe informacje na temat proporcji VG/PG znajdziesz w internecie)
Bierzesz aromat - na butelce, albo na stronie producenta bądź w internecie masz napisane jakie stężenie użyć(różni producenci, różne smaki, różne stężenia), dajmy na to np 5% truskawki (przykład)
Wiec bierzesz np: 95ml wcześniej zrobionej mieszanki(tej z glikolem i gliceryną), dodajesz 5ml aromatu i masz 100ml premix 0 Jak chcesz dodajesz nikotynę.
To tak w ogromnym skrócie.

Różne aromaty możesz łączyć, pamiętając o proporcjach. Choć nie wszystkie połączenia będą smaczne.
Obrazek
Luks
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Otrzymał podzięk.: 6 razy

Postautor: Luks » 12 gru 2018, 15:50

Tu masz fajny kalkulator który ułatwi obliczenia:
http://skrypty.info.pl/kalkulator.html
JacekWawa
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 7 razy

Postautor: JacekWawa » 12 gru 2018, 16:19

A tu masz ciekawą stronkę z przepisami
https://przepisy-na-liquid.pl/index.php
Jeśli zabronione linkowanie to przepraszam i proszę moderatora o usunięcie post.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2456
Podziękował: 1138 razy
Otrzymał podzięk.: 2024 razy

Postautor: slaviop » 12 gru 2018, 16:51

Proponuję najpierw zapoznać się z tym wpisem viewtopic.php?f=38&t=3058.
Co do dalszych instrukcji to służę pomocą...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 211
Podziękował: 68 razy
Otrzymał podzięk.: 99 razy

Postautor: zuczek » 12 gru 2018, 17:13

Dopiszę opcję do wpisu kolegi Pelikan2:

Możesz też kupić gotową bazę. Baza to nic innego jak już połączone: Gliceryna + Glikol + Nikotyna. Do takiej, gotowej bazy dodajesz już tylko aromaty. W sklepach masz do wyboru bazy o różnej mocy: od 0 po 3,6,... 18mg Nikotyny z powszechniejszych, ale są i mocniejsze. Bazy są: Neutralna (czyli bez jakichkolwiek dodatków smakowo - zapachowych), Tytoniowe (z już wprowadzonym zapachem / smakiem tytoniowym), Miętowe (z już wprowadzonym zapachem / smakiem mięty), w konfiguracjach do wyboru 50 / 50 albo 70 / 30 (proporcja zawartości Gliceryny VG do Glikolu PG).

Gdybyś wybrał opcję tworzenia liquidów od podstaw (czyli nie z użyciem bazy a wszystko oddzielnie) PAMIĘTAJ !!! aby z nikotyną obchodzić się bardzo ostrożnie !!! (rygory jak w laboratorium: maseczka, rękawiczki, ... zabezpieczenie przed rozlaniem ...).

Powodzenia :kawa:
Awatar użytkownika
Witcherx
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10

Re: Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Witcherx » 12 gru 2018, 17:22

Dziękuję wszystkim za pomoc :) w wolnym czasie popatrzę przesłane przez was linki i zapoznam się z tym wszystkim, jak czegoś nie będę rozumiał - zwrócę się ponownie o pomoc. Jeszcze szybkie pytanie - na początku lepiej zacząć od gotowej bazy, czy od razu próbować mieszać wszystko samemu? I jeżeli można by było to prosiłbym o jakieś sprawdzone firmy (nie chciałbym się od razu zawieść, bo mógłbym wtedy szybko się poddać)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2456
Podziękował: 1138 razy
Otrzymał podzięk.: 2024 razy

Re: Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: slaviop » 12 gru 2018, 17:51

Kupno gotowej bazy nawet 0 mg mija się z celem obniżania kosztów tworzenia płynów. Biomus robi tanie i dobre komponenty. Co do nikotyny to kupisz ją tylko w mocy max 20 mg i butelkach 10 mililitrów w cenie od ok. 5 zł za buteleczkę. To niestety też drogo wyjdzie.

Pisane mobilnie
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Devlin
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 15
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy

Postautor: Devlin » 18 sty 2019, 21:41

Witam.

Nie chcac zakładać kolejnego wątku podepnę się tutaj. Mam 3 pytania odnośnie tworzenia własnych liquidow.

1. Czy jeśli zrobię w ramach eksperymentu zerówke. Powiedzmy, że smak będzie odpowiadał i wszystko będzie tak jak powinno (kiedyś na pewno się uda :) ), to czy po dodaniu nikotyny np. robiąc z tego liquid o mocy 6 lub 12, smak się zmieni, czy pozostanie taki sam?
2. Leżakowanie - rozumiem, że jeśli będę próbował zrobić coś co ma 5 smaków, to zajmie więcej czasu. Jednak zastanawiam się jak to wygląda w przypadku tylko jednego smaku?
3. Czy istnieje możliwość legalnego nabycia bazy nikotynowej w większych pojemnikach niż 10 ml? Ponieważ albo ja nie umiem szukać, albo coś ze mną nie tak :) A prawdę mówiąc uciążliwe i kosztowne wydaje się kupowanie X buteleczek po 10 ml i zlewanie tego w jedno.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 23:02 przez basika, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia

Wróć do „Liquidy homemade”