Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: slaviop » śr gru 12, 2018 3:51 pm

Proponuję najpierw zapoznać się z tym wpisem viewtopic.php?f=38&t=3058.
Co do dalszych instrukcji to służę pomocą...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
JacekWawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr lis 07, 2018 5:44 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: JacekWawa » śr gru 12, 2018 3:19 pm

A tu masz ciekawą stronkę z przepisami
https://przepisy-na-liquid.pl/index.php
Jeśli zabronione linkowanie to przepraszam i proszę moderatora o usunięcie post.
Luks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 03, 2018 9:40 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Luks » śr gru 12, 2018 2:50 pm

Tu masz fajny kalkulator który ułatwi obliczenia:
http://skrypty.info.pl/kalkulator.html
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Pelikan2 » śr gru 12, 2018 1:15 pm

Liquid składa się z : Glikolu, gliceryny, aromatu, i nikotyny(chyba, że palisz zerówki) i te 4 zmieszane składniki kupujesz zmieszane i gotowe buteleczce w sklepie.
Własne mieszanie polega na zakupie każdego z tych składników osobno, wlanie ich do butelki, własnoręcznie zmieszanie i odstanie w szafce.

To tak jak masz alkohol w sklepie: Możesz kupić gotową cytrynówkę z półki o odpowiednich procentach
Ale możesz też kupić spirytus dodać wody, dodać cytryny, odstawić aby się przegryzło i też masz cytrynówkę.

Czyli ze sklepu wszystko zmieszane, samodzielnie mieszasz składniki sam.

Glikol(oznaczmy go PG) i Glicerynę (oznaczamy ją VG) kupisz na Allegro w opakowaniach 1l.
Dostajesz dwie butelki, Jedna z glikolem, druga z gliceryną
Bierzesz nową świeżą butelkę i miarkę i wlewasz w odpowiednich proporcjach np: 50/50 lub 70vg/30pg (szczegółowe informacje na temat proporcji VG/PG znajdziesz w internecie)
Bierzesz aromat - na butelce, albo na stronie producenta bądź w internecie masz napisane jakie stężenie użyć(różni producenci, różne smaki, różne stężenia), dajmy na to np 5% truskawki (przykład)
Wiec bierzesz np: 95ml wcześniej zrobionej mieszanki(tej z glikolem i gliceryną), dodajesz 5ml aromatu i masz 100ml premix 0 Jak chcesz dodajesz nikotynę.
To tak w ogromnym skrócie.

Różne aromaty możesz łączyć, pamiętając o proporcjach. Choć nie wszystkie połączenia będą smaczne.
Obrazek
Luks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 03, 2018 9:40 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Luks » śr gru 12, 2018 1:06 pm

W Twoim poście brak pytań, ciężko odgadnąć co chcesz się dokładnie dowiedzieć
Awatar użytkownika
Witcherx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 11, 2018 9:34 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Witcherx » śr gru 12, 2018 12:40 pm

Witam. Zakładam ten temat w szybkich pytaniach, lecz nie należy ono do tych szybkich, ale to jeżeli moderatorzy uznają, że temat nadaje się gdzie indziej to podejmą już swoją decyzję. Moje pytanie, oraz prośba dotyczy liquidów, które będą mógł robić samemu. Poczytałem trochę na ten temat, ale niestety im więcej czytam tym bardziej "wiem, że nic nie wiem". Nie bardzo rozumiem co ludzie piszą na forach w danych tematach, więc postanowiłem założyć swój własny temat, żeby dowiedzieć się co nieco o tym jak zacząć przygodę z własnymi liquidami, co muszę na ten temat wiedzieć i ogólnie z czym to się je. Mam dużą motywację do podjęcia działania jednak kompletnie nie wiem za co mogę się najpierw wziąć, od czego mam zacząć. Mam nadzieję, że ludzie, którzy znają się na tym będą potrafili wytłumaczyć tak ułomnej osobie jak ja o co chodzi z własnymi liquidami. Istotną informacją (tak mi się wydaje) może być tutaj sprzęt na którym wapuję - Smok X-Priv a góra Joyetech Aries (grzałka 0.4). Wszystkim już z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości