Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Haze » sob sty 19, 2019 11:09 pm

Sixtysix pisze:Meritum dzisiejszej konwersacji:
1. Nie najlepsze jest "warzenie" liquidów o pojemności 10-20ml !
2. Jeśli chcemy poznać smaki albo szukamy swoich topowych nie robimy 10ml a conajmniej 100ml !

@
Awatar użytkownika
Sixtysix
, no ABSOLUTNIE NIE! Weź pod uwagę, że nieważne jak byłyby zachwalane to Tobie zasmakuje może 10-20% aromatów/mieszanek. W związku z tym szkoda byłoby marnować TAKIE ilości tych nieudanych. Jeśli zaczynasz zabawę w mieszanie to bierz 10-20 ml bazy, do tego na początek dawkę aromatu sugerowaną przez producenta, odczekaj tydzień, spróbuj, oceń, i na tej podstawie dodaj trochę więcej aromatu, albo wręcz przeciwnie, trochę rozcieńcz bazą, albo wylej do kibla, co zdarza się najczęściej :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 27, 2018 4:30 pm
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Sixtysix » sob sty 19, 2019 10:42 pm

@
Awatar użytkownika
Devlin
wypatruj soczystych chmur w oddali :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
Devlin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 17, 2019 11:24 pm
Lokalizacja: Rzepin
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Devlin » sob sty 19, 2019 9:43 pm

Tak obserwuje temat i sporo przydatnych rad. Dzieki Panowie :) Jak sie gdzies kiedys moze zobaczymy to wisze Wam piwo :)
1. Lost Vape Grus + Fat Rabbit/Berserker v1 MTL
2. Vandy Vape AIO
3. Digiflavor Z1 SBS + Siren 3 GTA/Vandy Vape Berserker v1
4. Dovpo Topside Dual + Wotofo Profile RDTA/Hellvape Helheim
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 27, 2018 4:30 pm
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Sixtysix » sob sty 19, 2019 9:40 pm

Meritum dzisiejszej konwersacji:
1. Nie najlepsze jest "warzenie" liquidów o pojemności 10-20ml !
2. Jeśli chcemy poznać smaki albo szukamy swoich topowych nie robimy 10ml a conajmniej 100ml !
3. Jeśli nie chcemy robić 100ml od razu to szukamy u znajomych !
4. Jeżeli wytypujemy swoich ulubieńców robimy po 0.5l - 1.0l ! Będzie na zapas, a jak ktoś z pkt 3 się zgłosi *puk* to będzie co odstąpić :ed: :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Haze » sob sty 19, 2019 8:32 pm

Słuchajmy @
Awatar użytkownika
krisIs
a i @
Awatar użytkownika
werc
a i nie róbmy z warzenia rocket science :smile: OK, zgoda że jeśli robi się na próbę 10 ml to nieco trudniej uzyskać powtarzalność dozowania takich małych dawek aromatu, ale jeśli robimy np. 100 ml to CAŁKOWICIE wystarczająca jest dokładność jaką oferują strzykawki!
Tak że nie dzielcie włosa na czworo tylko MIESZAJCIE !!! :beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 27, 2018 4:30 pm
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Sixtysix » sob sty 19, 2019 7:11 pm

werc pisze:Nie wiem, może ja mam wypaczony smak :lol: ale dawno przestałem się bawić w liczenie kropelek :brawo:

Ja, @
Awatar użytkownika
Witcherx
, @
Awatar użytkownika
Devlin
z tego topicu ale i dużo innych zapewne też przestanie się bawić :P (a może i nie *konik* ) jednak większość za pewne będzie tak samo zaczynać: licząc, mierząc i raz jeszcze licząc, i mierząc... Bo to po prostu fajna zabawa :P A jak wyjdzie nam ten Graal ? To będe chciał się nim pochwalić ! Ale jak !? Jak receptura się nie będzie zgadzać ! :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: werc » sob sty 19, 2019 6:56 pm

Nie wiem, może ja mam wypaczony smak :lol: ale dawno przestałem się bawić w liczenie kropelek :brawo:
Bazę robię "na oko" - 50/50 w zimie i 30/70 w lecie. Czy będzie to 46,5/53,5 lub 28/72 to mnie ogólnie rzecz biorąc, nie robi na mnie wrażenia.
Co do aromatów fakt, szlag mnie trafia np. na Inawerę - podawanie proporcji w jakichś kropelkach???
Przecież to czysty kretynizm!
Muszę pochwalić Artura ( @MA ) np. 3% jest całkowicie zrozumiałe *yes*
Dalsza sprawa to - menzurki, pipetki i inne utensylia.
Po głębszym namyśle, polecam zakup wagi jubilerskiej (kieszonkowej) z dokładnością do 0,01 G.
Kosztuje grosze na alledrogo, a u "my friendów" to koszt dobrej kawy lub piwa (jak kto woli - kiedyś wolałem piwo) :-P
Do tego kalkulator - np. TEN i po krzyku.

Przestałem poszukiwać "złotego Graala" i tak NIGDY w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie powtórzyć żadnej receptury :lol:
Bimber ma być:
- dobry w smaku
- nie męczący
- nie wydzielać żadnych ubocznych zapachów!

Reasumując - za miesiąc i tak "coś" nam będzie bardziej odpowiadało, coś nowego się trafi, coś wróci do łask - więc po co komplikować sobie życie *puk*

P.S. Podziękowania dla mistrza @
Awatar użytkownika
Haze
- ta kropelka mięty do 50 ml., to baaaardzo dobry pomysł *friends*
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 27, 2018 4:30 pm
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Sixtysix » sob sty 19, 2019 6:41 pm

Ja osobiscie dopiero ucze się "gonic" :lol: liquidy i nie robie duzych ilosci. Nie jest to za dobre, ponieważ proporcje średnio wychodzą, jednak dla zwiekszenia dokładności zaczynam odmierzanie od powiedzmy - 0.1ml - pierwszej kreski na podziałce strzykawki( gdy potrzebuje 0.5ml to wtłaczam do strzykawki 0.6ml i wyciskam do 0.1ml). Metoda ta jest na pewno dokładniejsza i można już coś potestować ale ponowne wykonanie tej samej mieszanki w większej ilości bardzo prawdopodobnie( mimo dużej staranności) da nam inny efekt, czego musimy być świadomi.
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: DamianGR » sob sty 19, 2019 6:05 pm

Dokładnie - przy rozrabianiu 500ml czy 1l liquidu można już lać np 3 całe butelki aromatu zamiast odmierzać 30 ml . Błąd i tak będzie niewielki a różnica w smaku pomijalna.
Ja już dawno nie bawię się w w rozrabianie ilości mniejszych niż 100 ml . No chyba że mam jakiś ryzykowny aromat do przetestowania to robię 100ml.
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 27, 2018 4:30 pm
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Samoróbki - Liquidy robione samemu.

Postautor: Sixtysix » sob sty 19, 2019 5:16 pm

Tommy Black pisze:
Master_PiT pisze:Chyba, że mamy mega wydajne aromaty, które należy dawkować poniżej 1%, wówczas mamy problem...


A do jakiej ilości finalnego czy projektowanego dopiero liquidu dodaje się takie wartości?
Bo 1,2 % aromatu dodany do 10 ml mieszanki PG i VG daje inny efekt niż 1,2% tego samego aromatu dodany do 200 ml mieszanki PG i VG mimo że proporcje są zachowane.


Ja się z tą tezą zgodzę po części. Dlaczego?
Ponieważ zmieszanie bezbłędnie tych wartości da nam taki sam efekt, jednak właśnie to bezbłędnie nie jest takie łatwe.
Przykład:
1.2% z 10 ml wiadomo - 0.12ml
1.2% z 200 ml - 2.4 ml
Do obliczeń przyjmijmy strzykawke która przekłamuje pomiar o 0.1 ml w górę .
W pierwszym przypadku z 0.12ml robi się nam 0.22ml co jest wartością ponad 183% wyższą od wymaganej.
W drugim przypadku zamiast 2.4ml wychodzi wartość 2.5 ml procentowo wychodzi z tego ok 104%
Przedstawiony problem pokazuje nam, że przy produkcji naszych samogonow, użycie większych ilości składników zmniejszy znacznie błąd pomiarowy. Dany zabieg będzie skutkować bardziej dokładnymi proporcjami co z kolei zwiększy powtarzalność naszej produkcji, czy lepsze odzwierciedlenie używanego przepisu.
Mam nadzieję że nic nie skopałem w obliczeniach bo będzie *bicz* :D
Nie wiem tylko jak z mieszaniem się płynów o różnych objętościach. Czy mieszanie się nie będzie potrzebować więcej czasu. Chemia dawno temu była niestety :smile:

Edit: Chodziło mi nie o mieszanie się płynów o różnych objętościach tylko w różnych objętościach czyli np. W 10ml i 200 ml roztworu
Obrazek

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości