Gliceryna i glikol Biomus

Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: 8A5HUD4 » sob paź 12, 2019 10:39 am

Moim sposobem na robienie liquid'ów (a robię ich około litr tygodniowo) jest:
1. Zrobić bazę (glikol + gliceryna + nikotyna)
2. Odstawić ją na przynajmniej 5 dni w jakieś ciemne miejsce (chowam do szafki, baza najczęściej jest w dwóch słoikach po whisky 0.7l każdy)
3. Rozlać do butelek 150 ml z ciemnego szkła (rozlewam po około 95 ml - 5% aromatu średnio daję)
4. Dolać żądane stężenie aromatu
5. Odstawić na conajmniej tydzień do szafki.

Próbowałem robić bazę krócej i dłużej, w różnych pojemnikach z jasnego jak i ciemnego szkła. Zwykły słoik po whisky (tak, miałem whisky w słoiku - Ole Smoky Tennessee Moonshine - 64% alkoholu) wystarczy.
Jakoś smak mi najbardziej podchodzi w liquidach robionych w taki właśnie sposób.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: wschodni9 » pt paź 11, 2019 4:01 am

Oczywiście, że mu ufam w tej kwestii. Nowa baza zamówiona, butelki że szkła gotowe. Bardzo dziękuję za pomoc, z tego co widzę, kilku innych użytkowników również skorzysta z wiedzy i to jest piękne na tym forum :-)

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: kaper » czw paź 10, 2019 8:44 pm

wschodni9 pisze:
kaper pisze:Może ja się nie znam, może całe lata robię źle, ale ja zawsze wszystko razem mieszam. Robię przykładowo 100ml bazy o mocy 3mg + aromat i odczekuje od 7 do 14 dni w zależności jak producent aromatu zaleca ;). Nigdy nie robiłem osobno bazy, bo mi się po prostu nie chciało.
Ja rozumiem, że ci się nie chciało, tylko że ja będę mieszał litr. A aromaty dopiero będę później mieszał

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

No to chyba warto zaufać koledze 8A5HUD4 że powinno się to z 5 dni przegryzać :).
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: wschodni9 » czw paź 10, 2019 6:02 pm

kaper pisze:Może ja się nie znam, może całe lata robię źle, ale ja zawsze wszystko razem mieszam. Robię przykładowo 100ml bazy o mocy 3mg + aromat i odczekuje od 7 do 14 dni w zależności jak producent aromatu zaleca ;). Nigdy nie robiłem osobno bazy, bo mi się po prostu nie chciało.
Ja rozumiem, że ci się nie chciało, tylko że ja będę mieszał litr. A aromaty dopiero będę później mieszał [emoji16]

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: kaper » czw paź 10, 2019 5:02 pm

Może ja się nie znam, może całe lata robię źle, ale ja zawsze wszystko razem mieszam. Robię przykładowo 100ml bazy o mocy 3mg + aromat i odczekuje od 7 do 14 dni w zależności jak producent aromatu zaleca ;). Nigdy nie robiłem osobno bazy, bo mi się po prostu nie chciało.
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: 8A5HUD4 » czw paź 10, 2019 3:40 pm

Z moich testów wynika, że przynajmniej 5 dni powinna baza odleżeć.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: wschodni9 » czw paź 10, 2019 3:16 pm

To jeszcze pytanko: jaki jest optymalny czas mieszania bazy? Dokładnie chodzi o to kiedy można z niej korzystać zlaniu razem glikolu, gliceryny i nikotyny?

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: Tommy Black » czw paź 10, 2019 7:04 am

eferzet pisze:Ok, wybaczcie. Z drugiej strony, dzięki temu każdy ma teraz ładnie wyjaśnione, a ja sobie skoczę dzisiaj po butelki :) Ostatnie pytanie, jak to przelewacie potem do zbiornika? Strzykawką, są jakieś dozowniki, czy lejecie bezpośrednio?


Hmmm...tu każdy chyba ma jakieś swoje modus vivendi. :P
Ja zwykle rozrabiam nie mniej niż 100 ml więc mam taką strzykawkę 100 ml którą napełniam szybko i zakręcam butelkę. Strzykawka jest w każdej aptece, miał ja i może jeszcze ma edym.
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: eferzet » czw paź 10, 2019 6:54 am

Ok, wybaczcie. Z drugiej strony, dzięki temu każdy ma teraz ładnie wyjaśnione, a ja sobie skoczę dzisiaj po butelki :) Ostatnie pytanie, jak to przelewacie potem do zbiornika? Strzykawką, są jakieś dozowniki, czy lejecie bezpośrednio?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Gliceryna i glikol Biomus

Postautor: Tommy Black » czw paź 10, 2019 6:48 am

eferzet pisze:@Tommy Black To nie sarkazm, autentycznie się zastanawiałem po Waszych wypowiedziach. W każdym razie, czy dobrym wnioskiem będzie - "trzymanie liquidu w plastiku do miesiąca/półtora ok, dłuższe zapasy lepiej przygotować w szkle"?


No i dobrze że się zastanawiasz ale po co ten przykład 10 ml szklanych buteleczek? Poczytaj jak to zabrzmiało...
Nie podałem żadnej cezury czasowej. Napisałem że dobrze jest przelać zawartość z plastiku do szkła. A na pewno warto mocniejszą nikotynę trzymać w szkle i jak najrzadziej ją odkręcać. Taka nikotyna utlenia się najszybciej i efektem jest właśnie jej żółknięcie a w konsekwencji brązowienie. Poza utratą "mocy" szkodliwe to nie jest. Ale estetyka nie jest zachęcająca... :-P

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości