Jak mieszasz samogony?

Jak mieszasz samogony?

Czas głosowania minął czw lut 27, 2020 5:35 pm

Tworzę bazę "bazową" [PG/VG] [70/30; 60/40; 50/50] i później dolewam aromat [PG][5-20%] i mam to w pompie
26
63%
Wliczam aromat do proporcji [PG] bo inaczej nie zasnę
10
24%
Ale o ssoooo chooozi...
5
12%
 
Liczba głosów: 41
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak mieszasz samogony?

Postautor: wschodni9 » czw lut 13, 2020 9:59 pm

To i ja się podzielę. Jakieś czas temu dopytywałem, jak to jest z tym mieszaniem. 630 VG + 270 PG do tego 10 baza nikotynowy 18mg/ml. Wychodzi straszenie 1.8. To wszystko wlewam do litrowej własnej buteleczki Gentelmena, trzepię konkretnie i ładuje to w spiżarni na tydzień. Co jakiś czas wymieszam.
Z gotowej bazy nikotynowy 70/30, rozlewam do najmniejszych butelek docelową ilość + aromat. Wszystko leżakuje zalecaną ilość dni, czyli aż się nie przegryzie.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Azbestowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: pt paź 12, 2018 9:27 pm
Lokalizacja: Opole - Czy gdzieśtam niedaleko
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak mieszasz samogony?

Postautor: Azbestowy » czw lut 13, 2020 9:35 pm

Baza 50/50 zmieszana w większej butelce. Do butelki docelowej 50ml wlewam 1 butelkę 50/50 bazy 18, aromatu ile mi tam akurat potrzeba i do pełna bazy 0mg, wychodzi 50ml gotowego tworu o składzie delikatnie w stronę PG o mocy 7,2mg. Więcej nie potrzeba do szczęścia. Przyklejam autentyczna DIY-hand made-eco-vintage-craft-cotamjeszczewmodzie etykietkę i przechodzę do następnego aromatu. Jak mam już całe stadko to wrzucam do pudełka celem inkubacji i mam spokój na jakiś czas.
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieszasz samogony?

Postautor: Frankosio » czw lut 13, 2020 8:51 pm

Kupuje 2 litry gliceryny + 1 litr glikolu. Mieszam wszystko dokładnie w dużym naczyniu (przydaje się mixer) i nalewam do tych samych pojemników.
Tym sposobem mam gotową bazę "0" w proporcji ~33PG/67VG.
Liquidy robię w pojemnikach 120ml. Leję do butli 20ml bazy nikotynowej 18g/ml dodaje aromat(y) których ilość z reguły nie przekracza 10ml i do pełna dolewam baze VPG.
Efekt końcowy to gotowy "soczek" ~60/40 VG/PG o mocy 3g/ml .
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieszasz samogony?

Postautor: Cinmar » czw lut 13, 2020 8:06 pm

@
Awatar użytkownika
rafi
, nie neguję ostatniej części, ale mam inne zdanie.
Jeśli nie masz arystokrackich (jest takie słowo?) kubków smakowych, to zupełnie niepotrzebnie komplikujesz temat.
Różne stężenia VPG? Zgoda, tylko jeśli wapujesz zarówno DTL, jak i MTL. W innym wypadku to sztuka dla sztuki, o ile nie masz wariantów zimowy/letni. Ja trzymam się zawsze 50/50.
Różne stężenia nikosi? Tylko pod warunkiem, że konkretny liquid za słabo kopie, wystarczy zapamiętać (ja do tego celu używam konkretnego forum).
Stężenie aromatów? Ok, tu polemizował nie będę, ale przecież trafisz raz i masz, nie trzeba tego dalej ruszać, bo to będzie sztuka dla sztuki.
Liquid smakuje inaczej na każdym z parowników? Ciesz się, że przy jednej robocie masz w pakiecie różnorodność.
Zmiennych wcale nie jest tak dużo, po prostu dokładasz sobie (w moim odczuciu) zbędnych kryteriów. Tym tropem przy kiepskich wyborach możesz i pół roku czekać na efekt, który inni mają niemal od razu, bez zastanawiania się.
Obrazek
Awatar użytkownika
rafi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 144 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieszasz samogony?

Postautor: rafi » czw lut 13, 2020 7:56 pm

Większość salonowych MTL-owców rekomenduje 60/40 i tu zaczęły się rozkminki...

W innym wątku był wątek, czy lepiej przedobrzyć aromatem i potem rozcieńczać, czy lepiej dodać aromatu. Kwestia przegryzienia się to też dla mnie kwestia straty czasu, bo po trzech próbach może minąć kwartał a ja ciągle będę w fazie próbowania. :)

Do tej pory nie uważałem tego za jakąś istotna sprawę bo miałem gotową bazę 50/50 i stosowałem metodę procentową z zasady -> leje 7% wagi, potem będę reagować. Ale to dobre dla próbek 10ml z obiegówki. Ale jak chce jakość systematyzować sobie receptury to pojawia się konieczność i możliwości notowania receptur, bo jest za dużo zmiennych.
- proporcje PG/VG
- stężenie aromatu
- stężenie nikotyny
- jak i rodzaj parownika - bo na każdym inaczej smakuje - i jak się okazało ostatnio na zasilaniach też mi inaczej smakuje.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieszasz samogony?

Postautor: Cinmar » czw lut 13, 2020 7:01 pm

Metoda pierwsza: przy koncentratach "niskostężeniowych" robię gotową bazę VPG o zwiększonej zawartości nikotyny. Baza przed dodaniem aromatów baza zawiera 7mg/ml nikotyny, gdzie aromat delikatnie to zbije. W ten sposób robiłem obiegówki.
Metoda druga: przy własnych, wieloaromatowych mieszankach rozrabiam minimum tydzień przed mieszaniem nikotynę do 40mg/ml na samym PG (bo takie stężenie przyjąłem za takie, na którym mogę pracować bezpiecznie i bez pośpiechu). Przy mieszaniu najpierw w zlewce lądują aromaty, później nikotyna, PG, a na końcu VG.
Kolejność metody drugiej jest całkowicie nieprzypadkowa. Najpierw aromaty, bo na tym etapie mogę zrobić zawsze drobną korektę w objętości gotowej mieszanki. Później nikotyna, bo tu potencjalny błąd kosztuje najwięcej, nie tylko finansowo, a bezpieczeństwo przede wszystkim. PG i VG na końcu, bo po dodaniu nikotyny nie obchodzi mnie, czy czegoś mi się nie chlupnie za dużo. I chlupnie to dobre słowo - mieszam od jakiegoś czasu wyłącznie wagowo. Niesamowita wygoda.
Praktycznie od wielkiego dzwonu trafi się przypadek, żeby moje mikstury miały stężenie aromatów na poziomie 10% lub więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieszasz samogony?

Postautor: WE514 » czw lut 13, 2020 6:54 pm

Smak - wszystko zależy od kubeczków smakowych. Osobiście raczej nie przekraczam stężenia 10%, ale aromaty miętowe muszą jak dla mnie mieć kopa w gardło (wtedy schodzą z ilością nikotyny), natomiast nowe nieznane mi owocowe i deserowe smaki robię sobie sample w buteleczkach po aromatach w różnych stężeniach. Nie używam metody wagowej tylko objętościowej.
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieszasz samogony?

Postautor: kaper » czw lut 13, 2020 6:46 pm

@
Awatar użytkownika
rafi

Nie ma co się sugerować zalecanymi stężeniami, tym bardziej że jak coś jest powyżej 10%, to już od razu wiem, że to będzie ulep dla ludzi, którzy albo bardzo lubią takie mocne stężenia, albo nie czują w ogóle smaku, albo mają tak kubki rozwalone, że im wszystko jedno ;).
Właśnie w tym momencie sobie chmurzę ten o to aromat:
https://vapelab.pl/index.php?id_product ... &results=6
Zalecane 12% od razu wiedziałem, że to będzie odległa galaktyka, zrobiłem 7% i nadal jestem w kosmosie, wszystko wiruje, będę musiał zjechać pewnie do 3-4% by było git ;).
Awatar użytkownika
Don Anperis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 10, 2020 5:56 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieszasz samogony?

Postautor: Don Anperis » czw lut 13, 2020 6:14 pm

Stosuję akurat takie do 10%, więc się nie przejmuję. Poza tym nie lubię intensywnych, więc zazwyczaj jest to jeszcze mniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak mieszasz samogony?

Postautor: Haze » czw lut 13, 2020 6:09 pm

W sumie ciekawe spostrzeżenie. Do 10% bym się nie przejmował, ale przy 15-20 można już to uwzględnić.
Obrazek

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości