Brak smaku w samogonach

Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1675
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1835 razy
Otrzymał podzięk.: 3010 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Frankosio » śr paź 12, 2022 9:53 am

Myślałem, że to normalna czynność przy produkcji nowej mieszanki liquidu, bo robię tak (chyba nawet nieświadomie) od samego początku "bimbrownictwa".
Wprawdzie "nie wietrzę" dojrzewających płynów godzinami, ale przez pierwsze dni tuż po wymieszaniu otwieram butelkę i kilka razy naciskam, by wymienić znajdujące się tam "opary" na świeże powietrze. Jako, ze płyny rozlewam do 120 ml butelek typu Gorilla do wysokości załamania z gwintem, więc zawsze odrobina wolnego miejsca pozostaje na powietrze. Nie muszę otwierać całej butelki i bezpieczna wymiana powietrza idzie przez dziubek butelki.
Czy ma to jakiś wpływ na smak ? Szczerze powiem, że nie wiem, bo takie "oddychanie" robię od zawsze.

Ale zauważyłem inny aspekt zmniejszenia lub utraty smaku w płynach, które jeszcze wczoraj mi smakowały lub smakowały inaczej.
TRZEBA ZMIENIAĆ SMAKI :!:
Dłuższe chmurzenie tego samego liquidu powoduje osłabienie odczuwania smaku przez nasze kubki smakowe. Nasze odczuwanie smaku jest przytłumione.
Widać to nawet na przełomie jednego dnia. Inaczej ten sam liquid smakuje nam rano i inaczej pod koniec dnia (jeśli tylko ten przez cały dzień chmurzymy).
Rano smak jest pełny i wyczujemy w nim cała gamę aromatów, których wieczorem już nie odnajdziemy w chmurze.
Jesteśmy jakby "przewapowani" tym konkretnym liquidem.
Wystarczy zmienić smak zalewając inny liquid, by nasze kubki smakowe się ustabilizowały i ponownie zaczęły prawidłowo reagować na poprzedni płyn.
Spróbujcie i sprawdźcie sami. W moim przypadku to działa.
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 07, 2022 7:13 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Wojt » śr paź 12, 2022 8:52 am

Witam. Odgrzebię temat, który nie jest mi obcy.

Być może smak Samogonów, a w tym przypadku jego brak, zależy od samego sposobu robienia samogonów. Natknąłem się jakiś czas temu na taki oto artykuł:
https://clyrolinx.co.za/wp-content/uplo ... ide-V5.pdf

Miałem taką sytuację ostatnio z dwoma samogonami na aromatach Aroma i VampireVape (Pinkman). Smak był albo słaby, albo gorzki, albo suchy (jakby bober) albo był OK w pierwszych zaciągnięciach a po chwili, jakby pod wpływem temperatury, słabnął i zanikał lub robił się gorzki. Nie przyszło mi do głowy, że może to być wina setupu, więc zacząłem grzebać w samogonie.

W ww. artykule i na YT jest o kąpielach oraz oddychaniu samogonu. Kąpiele pomijam, ale zauważyłem, ze oddychanie bardzo poprawia smak moich mieszanek. Na razie jeszcze eksperymentuję, bo dopiero zaczynam zabawę. W przypadku jednej mieszanki na Aromie (orange,tytoń ,koolada) i dwóch oddychaniach po 2 h w odstępie jednego dnia, mogę stanowczo potwierdzić, że smak ZNACZĄCO się poprawił, ujawnił a wszelkie gorzkie i przykre odczucia zniknęły. Było to na tym samym setupie.

Więc nie wiem jak wy robicie samogony, być może to jest kwestia samego sporządzania mieszanki.

K45
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: BloodCat » śr cze 29, 2022 9:06 am

Dobre pytanie. :) U mnie smak jak należy pojawił się po 4 dniach wapowania na Vuse ePod, praktycznie bez poprawnej chmury i z byle liquidem w środku się męczyłem (bo sprzęt po myciu wylądował w serwisie). Potem 1 dzień zupełnie bez EIN. Na świeżym setupie, podałem premix robiony przez kumpla (niestety, ale tylko to miałem) i zaiskrzyło. Nie spodziewałem się już eksplozji smaku jak w przesłodkich liquidach, wiec spokojnie przyjąłem pufa lekkiej owocówki. Było smacznie, ale mało wyraźnie (na moje spatrzone spaczone oko), jednak smak był głęboki, co zrekompensowało wszystko. Teraz spróbowałem moich samogonów i... średnio jest. Nie jest źle, ale nuta jest ledwie wyczuwalna. Przeczytałem ten wątek. Czekam grzecznie na poprawę... W międzyczasie jednak dokropiłem jeszcze po 3 krople do leżakujących butelek (mieszałem z wagą elektroniczną, proste jednoowocowe smaki). Te krople raczej nie zaszkodzą?
Pytanie, co wyjdzie jak da się za dużo aromatu?

/MGdy
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 665
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 660 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: vitz » śr kwie 06, 2022 12:37 pm

@
Awatar użytkownika
Nikotynos

Myślę, że to indywidualna kwestia. Kiedyś przez 5 dni wapowałem czystą bazę, później powrót do samogonów. Różnica w smaku po takim detoksie była kolosalna.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Krasnal45 » śr kwie 06, 2022 11:03 am

Nikuś, detoks na seksoholizm nie pomaga.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2849
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7311 razy
Otrzymał podzięk.: 3793 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Nikotynos » śr kwie 06, 2022 10:54 am

Hej. :) Powiedzcie mi proszę ile powinien trwać detoks, bo muszę coś obadać, a nigdy nie miałem potrzeby. Na czuja czy z 2-3 dni?
Awatar użytkownika
petryk88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: wt lip 06, 2021 10:25 am
Lokalizacja: Słubice
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 224 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: petryk88 » pt wrz 10, 2021 5:06 am

Też to przechodziłem, po premixach tak może być.

Ja to "wyleczyłem" mocną miętową gumą do żucia, oraz wapowaniem przez 2-3 dni samej bazy z nikotyną - żując gumę. Guma trochę osładza i poprawia smak bazy. Po takim zabiegu samogony są słodziutkie i pyszne.
Rayan2134
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 19, 2020 11:51 am
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Rayan2134 » czw wrz 09, 2021 7:07 pm

ania125 pisze:Czyli masz moc na 0.54_mg.
i 70 ml VG na 20 ml PG.
Może spróbuj podbić PG.
Niektórzy mówią, że nie smakuje im liquid z małą lub żadną, ilością nikotyny, a Ty masz jej mało (chyba, że zawsze taką wartość miałeś i Ci pasowała).

eD


Spróbowałem podbić PG i nadal to samo. Jeśli chodzi o ilość nikotyny to zawsze korzystałem ze stężenia 6_mg (sól nikotynowa).
JohnDoe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: JohnDoe » ndz lip 11, 2021 5:53 pm

@
Awatar użytkownika
Rayan2134
to może spróbuj proporcji 50 VG / 50 PG?
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

Brak smaku w samogonach

Postautor: ania125 » pn lip 05, 2021 7:45 pm

Czyli masz moc na 0.54_mg.
i 70 ml VG na 20 ml PG.
Może spróbuj podbić PG.
Niektórzy mówią, że nie smakuje im liquid z małą lub żadną, ilością nikotyny, a Ty masz jej mało (chyba, że zawsze taką wartość miałeś i Ci pasowała).

eD

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości