Brak smaku w samogonach

JohnDoe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: JohnDoe » pn lut 15, 2021 4:43 pm

Trochę odkopuję temat, ale chciałbym dodać coś od siebie.

Osobiście miałem kilka podejść do samogonów z użyciem aromatów Inawera oraz Capella i efekt podobny - brak smaku, czasami tylko gorycz. Jedyny samogon dotychczas jaki mi pasował to Eukaliptus z miętą od Inawera. Do dzisiaj stosuję okazyjnie w moim Nord Smok 2.

W zwyczaju mam wapować premixy. Mój ulubiony to Mr. Wicks Passion Chiller, który (uwaga!) rozcieńczam z bazą (20 ml premixu, 40 ml bazy), bo jego słodycz jest przytłaczająca, a bawełna po dwóch dniach do wymiany.

Po przeanalizowaniu kilku wątków na forum doszedłem do wniosku, że chyba też mi się przyda detoks. :D Dlatego od 3 dni używam tylko czystej bazy i szczerze to jestem mocno zdziwiony. Pierwsze 10 ml płynu ciężko było mi zdzierżyć, ale dzisiaj doszedłem do wniosku, że sama baza jest... słodka. :D Eksperyment zamierzam kontynuować, skoro już po kilku dniach jestem w stanie zauważyć różnicę. Zamówiłem sobie również kilka aromatów z MA, mam nadzieję że tym razem uda mi się na dobre odstawić premixy. :roll:
Rayan2134
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 19, 2020 11:51 am
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Rayan2134 » czw wrz 24, 2020 7:10 am

iron64 pisze:To zamiast C4 kup sobie Thesis Barrage, moim zdaniem znacznie lepszy RDA.


Dzięki za polecenie, biorę go pod uwagę lecz w Polsce dostępność tego parownika jest bardzo znikoma. Będę zmuszony zamówić go chyba zza granicy.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Brak smaku w samogonach

Postautor: iron64 » śr wrz 23, 2020 11:00 am

To zamiast C4 kup sobie Thesis Barrage, moim zdaniem znacznie lepszy RDA.
Obrazek
Rayan2134
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 19, 2020 11:51 am
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Rayan2134 » śr wrz 23, 2020 10:57 am

ErNOL pisze:I ja przechodzę detoks... :D Ale na wieczorny spacer z psem zabieram G-Pointa, więc jakoś sobie łagodzę brak słodkości w ciągu dnia. Inaczej mogłoby być ciężko... :D


Mam to samo, strasznie kusi mnie chociażby mój ulubiony Just Juice Apple & Pear on Ice - ale wiem że sięganie ponownie po premiksy źle się skończy zwłaszcza dla portfela. :D
Najgorsze, że pracuję w "Vape shopie" i ten skubaniec w tej chwili stoi na półce dokładnie za mną. :lol1:

No cóż, najbliższe plany to zmiana parownika na Asmodusa C4, już go testowałem i powiem szczerze bardzo ciekawy sprzęcik. Wreszcie po trzech latach oderwę się od mesh'a. :lol:

C.
ErNOL
 ! Wiadomość od: Krasnal45
Oderwij się jeszcze od fejsbukowych przyzwyczajeń i zacznij pisać poprawnie. Moderatorzy bardzo proszą...
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Brak smaku w samogonach

Postautor: ErNOL » śr wrz 23, 2020 10:22 am

I ja przechodzę detoks... :D Ale na wieczorny spacer z psem zabieram G-Pointa, więc jakoś sobie łagodzę brak słodkości w ciągu dnia. Inaczej mogłoby być ciężko... :D
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: iron64 » śr wrz 23, 2020 9:55 am

Tyle tylko, że mało kto zdaje sobie sprawę z przechodzenia owego detoxu. Najczęściej wszystko jest winne od setupu poprzez parownik aż do boxa i baterii a nawet ładowarki. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Alchemik » śr wrz 23, 2020 9:45 am

Jeżeli za poprawę uważasz odtworzenie w domowych warunkach słodyczy premiksów, to ja bym na Twoim miejscu na to nie liczył, gdyż nikt o zdrowych zmysłach nie przywali tyle słodzika do swojego samogonu. :D
Musisz się pogodzić z myślą, iż domowe samogony mają zupełnie inną nutę smakową i powoli przyzwyczaić do tego, iż zaczniesz wreszcie odczuwać smak, a nie wszechogarniającą słodycz.

Nie Ty pierwszy przechodzisz detoks po komercyjnych wyrobach liquidopodobnych. :D
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Rayan2134
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 19, 2020 11:51 am
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Rayan2134 » śr wrz 23, 2020 9:14 am

MA pisze:
Rayan2134 pisze:To dziwne bo na obecnej mojej grzałce choćby kropla normalnego premixu i smak czuć genialnie - no oczywiście smak premixu. :lol1:


To nie smak premiksu, a tona słodzików i tutaj nie masz szans nie wyczuć "smaku" . :D


Pewnie coś w tym jest, ktoś już wspominał o tym wcześniej w tym temacie. Jak na razie leci drugi tydzień jak używam tylko i wyłącznie swoich płynów. Ale nie zanosi się na poprawę. :cry:

C.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Alchemik » śr wrz 23, 2020 8:35 am

Rayan2134 pisze:To dziwne bo na obecnej mojej grzałce choćby kropla normalnego premixu i smak czuć genialnie - no oczywiście smak premixu. :lol1:


To nie smak premiksu, a tona słodzików i tutaj nie masz szans nie wyczuć "smaku" . :D
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Rayan2134
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 19, 2020 11:51 am
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Rayan2134 » śr wrz 23, 2020 7:20 am

timi pisze:
Rayan2134 pisze:Chyba jednak najlepszym wyjściem będzie zmiana na jakieś porządne RDA Single Coil. Ostatnio spróbowałem te płyny na dripku mojej dziewczyny (Dead Rabbit V2 RDA) i powiem szczerze zupełnie inne odczucia niż na moim mesh'u

Testując na dripperze wykluczasz możliwość niedoskonałości setupu, a wystarczy choćby lekkie zaburzenie transportu i smak mówi pa pa.


Zdaję sobie z tego sprawę dlatego już dawno odpuściłem sobie wszelkie RTA i zostałem przy RDA. :-D
Ja mam Vapefly Mesh Plus natomiast jak wyżej wspomniałem moja dziewczyna Dead Rabbita V2 RDA. Oboje korzystamy z możliwości squonk'owania i transport w tym przypadku bym odrzucił. Różnica między moim meshem a jej grzałką spiralną jest kolosalna. To dziwne bo na obecnej mojej grzałce choćby kropla normalnego premixu i smak czuć genialnie - no oczywiście smak premixu. :lol1:

C.

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bober5676, Claude [Bot] i 5 gości