Brak smaku w samogonach

Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: vitz » sob lis 11, 2023 2:08 pm

@
Awatar użytkownika
apotoniec14

Masz jakąś osobę, która może zweryfikować, czy czuje smak/zapach mikstury, która dla Ciebie utraciła te właściwości?
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
apotoniec14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 24, 2016 6:56 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: apotoniec14 » sob lis 11, 2023 2:03 pm

Witam, pozwolicie że się podepnę pod temat, dziękuję. Ja kiedyś mieszałem po 100 ml, po leżakowaniu swojego czasu przelewałem do butelek po 50 ml ponieważ tracił smak, ale teraz po użyciu około 20 ml m/w połowa z butelki też traci zapach i smak. Zwykle daję parę kroplik na nadgarstek i jak czuję zapach jest OK, jak nie czuć to to jest właśnie problem z którym się borykam od lat i nie mogę temu zaradzić.
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w płynie

Postautor: Insane » pn sty 23, 2023 4:27 pm

Rozejrzyj się więc za słodzikami. Select posiada w swojej ofercie Sweetener.
Jest jeszcze do wyboru etylomaltol, chociaż tutaj efekt słodzący będzie zdecydowanie mniej zauważalny.
Azen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 2:26 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w płynie

Postautor: Azen » sob sty 21, 2023 2:03 pm

Vlad pisze:Wszystkie wiśnie jakie chmurzyłem dawałem max 3% i chmurzyłem od razu, wiadomo że im dłużej tym lepiej, ale nigdy nie miałem tak, żebym nie czuł smaku.

No i właśnie tutaj moje zmartwienie. Smak po czasie jakiś tam jest, może nie jakiś bardzo intensywny, ale jest (i tak bardzo słaby jak na 10%). Dużym problemem jest zero słodyczy, który mnie dobija bo po prostu płyn jest dla mnie gorzki i aż ciężko mi go używać.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Brak smaku w płynie

Postautor: Vlad » śr sty 18, 2023 10:03 pm

Wszystkie wiśnie jakie chmurzyłem dawałem max 3% i chmurzyłem od razu, wiadomo że im dłużej tym lepiej, ale nigdy nie miałem tak, żebym nie czuł smaku. Np. mój faworyt to był Tobacco Cherry i tam wiśnia naprawdę była przeważająca, a dawałem zwykle 2%.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Azen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 2:26 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w płynie

Postautor: Azen » śr sty 18, 2023 1:58 pm

...ciach...

Rozumiem, bardzo prawdopodobne. Nigdy nie korzystałem z aromatu o smaku wiśni.

Dzięki za podpowiedź. :)

k87
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w płynie

Postautor: Krasnal45 » śr sty 18, 2023 1:48 pm

Dla wiśni, trzy dni to zdecydowanie zbyt krótki okres żeby toto dojrzało.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Azen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 2:26 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w płynie

Postautor: Azen » śr sty 18, 2023 1:26 pm

Witam wszystkich czytających post. Mam problem z brakiem smaku we własnoręcznie robionym płynie.
- Baza robiona samemu 70/30 glikol oraz gliceryna ze strony e-liq.pl.
- Aromat SELECT FOOD smak wiśnia.
- Ilość aromatu 10 ml w 100 ml płynu.
- Moc 9 mg/ml.
- Czas leżakowania, dziś jest to 3 dzień.
- Płyn sprawdzany na Dead Rabbit v3 RTA x 2 Alien 0.10Ω oraz Dead Rabbit v2 RDA fused clapton x 2 0.13Ω nośniki płynu w obydwóch sprzętach założone dziś.
Dodam jeszcze, że zrobiłem w tym samym czasie drugi samogon na aromacie SELECT FOOD, ale jest to smak melon i takowego problemu nie mam.

K45
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 07, 2022 7:13 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: Wojt » śr paź 12, 2022 12:51 pm

@
Awatar użytkownika
Frankosio
, @
Awatar użytkownika
vitz
. W pełni się zgadzam z koniecznością zmiany smaków, dlatego wpadłem na pomysł by robić porcje w butelkach 30ml, kilka smaków i sobie nimi żonglować co lada.

@
Awatar użytkownika
Frankosio
- ta wymiana powietrza w butelce i dodatkowo przemieszanie całości w tym poradniku nazwali przewietrzeniem, ale jest też oddychanie. Czyli otwierasz całą butelkę i zostawiasz na jakiś czas, bez mieszania. Sprawdziłem obie, na razie tylko na jednym bimbrze (oddychanie wykonane 2razy po 2h) dało to lepszy efekt. Jeżeli odkryję coś nowego na pewno się podzielę.

A poniżej, dla zainteresowanych, daję jeszcze linka do ciekawego eksperymentu z tymi metodami na YT:
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak smaku w samogonach

Postautor: vitz » śr paź 12, 2022 10:16 am

Nie wiem w sumie, jak z tym wietrzeniem, bowiem robię to tylko przy przelewaniu do mniejszych butelek. Kiedy samogon sobie dojrzewa w szkle, to mieszam go tylko, jak sobie przypomnę, acz nie otwieram. W każdym razie warto to sprawdzić, bo czasem wyjdzie mi jakaś gorzka próbka. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a może pomoże.:) Natomiast w pełni się zgadzam z @
Awatar użytkownika
Frankosio
- zbyt długie chmurzenie jednego samogonu, doprowadza do zaburzonej percepcji smaku tej mieszaniny. Zamiast pełnego bukietu, mamy płaski, przytłumiony smak, czasem krańcowo inny od oryginału. W sumie nie tyczy się to tylko chmurzenia. Kiedyś się zastanawiałem, czy to coś z moim setupem, czy też z samogonem, a to po prostu zmienione odczuwanie smaku. Pomaga zmiana samogonu na inny, pomaga wapowanie miętowej mieszaniny, albo samej bazy i wszystko wraca (zazwyczaj) do normy. Wiele osób pisze o "języku wapera" i "znudzeniu samogonem", a prawdopodobnie te zjawiska mają wspólny mianownik. Inną sprawą jest to, że pewne smaki szybciej nam się "przechmurzają" niż ogół i dłużej trwa regeneracja kubków smakowych. Akurat u mnie tyczy się to złożonych aromatów, co jest nawet logiczne. Niby często poruszany temat, ale raz jeszcze nie zaszkodzi. Zwłaszcza, że może komuś oszczędzić masę nerwów.:)
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości