Akumulator AAA i Miboxer C4-12

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patron
Patron
Punkty reputacji: 4834
Podziękował: 68 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy

Postautor: Nikotynos » 26 wrz 2022, 11:33

Mam odpowiedź z EverActiv:

"Witam.

W jakim sprzęcie i jak często (z jakimi przerwami między doładowaniami) były używane te akumulatorki?

Z opisu może wynikać, że akumulatorki głównie leżały, lub były rozładowywane długimi tygodniami w niewymagających urządzeniach.

Ten akumulatorek najprawdopodbniej rozładował się do zbyt niskiego poziomu i jeżeli stało się to bezpośrednio w urządzeniu, mógł ulec nawet przebiegunowaniu - w tym drugim wypadku, praktycznie żadna ładowarka nie "zaryzykuje" jego ożywienia.

Można spróbować pożyczyć sobie energii z innego, sprawnego ogniwa - szczegóły opisujemy na naszym blogu https://www.hurt.com.pl/blog/fakty-i-mi ... lemy-64#p1

W przypadku przebiegunowanego akumulatorka mogło dojść do licznych wewnętrznych mikrozwarć i czasem takie połączenie z innym akumulatorkiem trzeba powtórzyć kilkukrotnie, np. 5 razy po 10 sekund.

Po tym zabiegu, akumulatorek powinien odżyć, choć jest mocno prawdopodobne, że cała operacja zakończy się trwałą ~20% utratą pojemności tego egzemplarza.

Warto byłoby przesłać nam więcej szczegółów, jak były wykorzystywane te akumulatorki aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia podobnego zdarzenia w przyszłości.

To sprawdzona linia akumulatorków (cyklicznie badamy je w akredytowanych laboratoriach), nie ma z nimi żadnych problemów jakościowych - gwarancja jest 2-letnia, także akumulatorek, jeżeli okazałby się faktycznie wadliwy, to bez problemu zostanie wymieniony."

O ile dobrze pamiętam (bo mam sporo różnych), to mój z dwa razy był chyba w pilocie, potem raz w lampkach LED, a potem naładowany i odstawiony na jakiś czas.

Cizassss, chyba że, żona wrzuciła rozładowany do pudełka z naładowanymi i tam przeleżał z 3 miesiące. :facepalm: :lol:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patron
Patron

Postautor: Nikotynos » 24 wrz 2022, 12:46

Spróbuję zaprosić Ever-aktiwów do dyskusji. Zobaczymy co mają na swoją obronę.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3103
Otrzymał podzięk.: 12 razy

Postautor: Krytyk » 24 wrz 2022, 07:32

Miałem przedwczoraj identyczną sytuacje i czasami można to obejść. Włóż, wyjmij, włóż, wyjmij i tam dalej, aż zaskoczy. @
Awatar użytkownika
Nikotynos
nie znasz tej techniki? :lol:
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Vincitore
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Postautor: Vincitore » 24 wrz 2022, 01:48

Miałem niedawno podobną sytuację akumulator AAA EverActive 2-3 użycia i martwy. Kupiony w blistrze 4 szt.(po wyjęciu wszystkie miały podobne napięcia do 0,04V), pozostałe 3 sztuki - wszystko działa już 20 przebieg. Próbowałem go ruszyć na 3 rożnych ładowarkach: Xtar, Liitokala, Nitocore - wszytkie wywalają błąd (Xtar i Nitocore na pewno mają reanimację od 0V Ni-Mh) . W akcie desperacji wygrzebałem starą ładowarkę (no-name) kupiona jakieś 30 lat temu, najprostsza jaka wtedy była dostępna 120mAh na 2 akumulatory - zero reakcji jakby obwód nie był zamknięty (włożone uszkodzone + sprawne). Znalazłem w Google stary poradnik jak reanimować taki akumulator z drugiego akumulatora, ale próba reanimacji nie dała żadnych efektów, poddałem się - koniec, uznałem że ogniwo jest martwe - wszystko wydarzyło się ok. pół roku temu (niestety zgubiłem paragon bo bym reklamował to gówno).
Wyciągnąłem wnioski i więcej nie wydam nawet 1zł na akumulatory tej marki.

! Wiadomość od: edarek
Kolego @
Awatar użytkownika
Vincitore
, jesteś w Salonie na tyle długo, że powinieneś znać zapisy regulaminu. Skoro po mojej edycji post wyglądał, tak jak wygląda teraz, to tak ma wyglądać. Usunąłeś również sygnaturę moderatora. Więcej tylko komunikatów nie będzie.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patron
Patron

Postautor: Nikotynos » 23 wrz 2022, 20:04

No hej. :bry2:
Taka ciekawostka mi dziś wyskoczyła. Mianowicie wkładam akumulatorek do slotu i wyskakuje błąd. Obojętnie którego slotu. Akumulator prawie nowy, z trzy razy użyty, wcześniej się normalnie ładował. Mam też kilka takich samych jak ten akumulatorów i w każdym slocie normalnie się ładują (AA i AAA Panasonic Eneloop Pro również bez problemu). Czyli wykluczamy wadę ładowarki. Zostaje kwestia akumulatorka. Co o tym myślicie?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, 17:34 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Szybkie pytanie”